jagr-highfives

Byl to obrovský comeback. A málokdo čekal, že bude trvat tak dlouho.
V roce 2011 se Jaromír Jágr po třech sezonách strávených v Kontinentální lize v Avangardu Omsk vrátil do NHL v dresu Philadelphia Flyers, bylo mu tehdy 39 let. Zřejmě nikoho nenapadlo, že bude ještě o šest let později stále ukazovat své schopnosti v nejlepší lize světa.

Teď se druhý nejproduktivnější hráč historie NHL představí ve Wells Fargo Center v barvách Calgary Flames, kteří jsou už jeho pátým klubem po ročním angažmá ve Philadelphii. Za Flyers tehdy Jágr stihl za 73 duelů velmi slušnou bilanci 19 tref a 35 asistencí.
Sobotní duel Flyers s Flames vysílá přímým přenosem program Nova Sport 1 od 19:05.
Calgary se při svém druhém venkovním vystoupení na šestizápasovém tripu bude chtít oklepat ze středečního debaklu na ledě Detroit Red Wings 2:8, který byl pro něj teprve druhou prohrou z posledních sedmi duelů. Philadelphia se pokusí zastavit sérii tří proher, při kterých vyšla hned dvakrát gólově naprázdno a získala jediný bod.

K vidění bude další souboj českých hvězd - historicky nejúspěšnějšího hokejisty z tuzemska s hlavní ofenzivní osobností současné doby, tedy Jágra s Jakubem Voráčkem: dvou odchovanců Kladna a bývalých spoluhráčů.
Osmadvacetiletý Voráček byl s 23 body za pět branek a 18 asistencí z 19 zápasů devátý v kanadském bodování ligy.
Jágr kvůli podpisu kontraktu s Flames až v den startu ročníku a následně vinou zranění třísel zatím stihl jen devět utkání, zaznamenal v nich pět bodů za gól a čtyři přihrávky. V 1720 utkáních už celkově posbíral 1919 bodů za 766 tref a 1153 přihrávek.
Celkem by se mohlo v tomto duelu představit až pět českých zástupců. Zatímco o startu Jágra a dalšího forvarda Calgary Michaela Frolíka není pochyb, v dresu Philadelphie naopak není jasné, zda do akce půjdou Voráčkovi spoluhráči Michal Neuvirth a Radko Gudas.
Neuvirth by musel dostat v brance přednost před Brianem Elliottem, který chytal poslední čtyři duely. Obránce Gudas zase čeká, zda jej nepostihne disciplinární trest za to, že se ve čtvrtečním duelu na ledě Winnipeg Jets (2:3 po nájezdech) v souboji ohnal hokejkou a trefil s ní Mathieua Perreaulta do hlavy.
Stalo se tak v 10. minutě a Gudas za to byl vyloučen na pět minut a do konce zápasu. Kvůli faulu jej čeká slyšení na Oddělení pro hráčskou bezpečnost NHL.
Philadelphia po prohrách doma s celkem Minnesota Wild (0:1) a poté i na hřišti Wild (0:3) ukončila ve Winnipegu 158 minut a 36 sekund trvající čekání na gól, stalo se tak díky Voráčkově trefě ze třetí minuty. Flyers sahali po vítězství, neboť vedli po gólu Seana Couturiera 2:0, ale 49 sekund před koncem třetí třetiny vyrovnal Mark Scheifele.
Flyers po následném neúspěchu v nájezdech brali jen bod. "Bolí to. V prodloužení jsme to byli lepší. Měli jsme hodně šancí," litoval Voráček, který si v utkání vedle branky připsal i asistenci.

Z direktu se sbírají i Flames, kteří po sedmizápasové sérii utkání doma vyrazili na cesty povzbuzeni pěti výhrami ze šesti vystoupení. V Detroitu ale zcela propadli.
"Musíme se poučit z toho, co se stalo. Nebyli jsme na zápas vůbec připraveni a oni nám nakopali zadky," komentoval kouč Flames Glen Gulutzan výkon svých svěřenců.
Jeho tým mají zvednout i dva Kladeňáci Jágr s Frolíkem. Jenže proti nim bude stát Voráček.