Hossa 500

Tři čeští útočníci se v úterý zapsali mezi střelce a všichni přispěli svými trefami k vítězství. Michal Frolík z Calgary Flames se ve čtvrtém vystoupení v sezoně trefil už potřetí. Tomáš Hertl ze San Jose Sharks a Ondřej Palát z celku Tampa Bay Lightning skórovali poprvé v ročníku. Stejně tak se premiérově prosadil slovenský kanonýr Marián Hossa z týmu Chicago Blackhawks, který dosáhl na jubilejní 500. gól v NHL.

Chicago Blackhawks - Philadelphia Flyers 7:4
Hossa se trefil v čase 25:04, kdy zvýšil náskok Chicaga už na 4:0 a vyhnal z branky českého brankáře Michala Neuvirtha, který inkasoval čtyřikrát z 16 střel Blackhawks. Sedmatřicetiletý kanonýr dostal přihrávku na pravý kruh a bekhendem ukončil čekání na jubilejní trefu.
"Je to skvělý pocit. Fanoušci byli úžasní. Jsem rád, že jsem se dostal do takové společnosti osobností. Děkuji všem svým spoluhráčům, s kterými jsem hrál," řekl Hossa.
Hossa na hranici 500 branek dosáhl jako 44. hráč v historii NHL. Stal se po Stanu Mikitovi (541 gólů) a Peteru Bondrovi (503) třetím rodákem ze Slovenska, který tuto metu pokořil. V NHL sehrál 1240 zápasů za týmy Blackhawks, Detroit Red Wings, Pittsburgh Penguins, Atlanta Thrashers a Ottawa Senators.
Chicago po čtyřech trefách Flyers mezi 39. a 44. minutou ztratilo náskok, na čemž se podílel dvěma asistencemi i Jakub Voráček. Blackhawks ale ještě strhli vítězství na svou stranu. Dvakrát v utkání skórovali Artem Anisimov a Artemi Panarin, kteří si ve formaci s Patrickem Kanem připsali celkem 11 bodů.

Calgary Flames - Buffalo Sabres 4:3 po prodl.
Frolík v 17. minutě dorazil puk za záda Robina Lehnera po střele Mikaela Backlunda a vyrovnal na 1:1. V obou předchozích duelech s celkem Edmonton Oilers - venku 4:7 a doma 3:5 - jeho trefy k úspěchu nevedly. Tentokrát si mohl Frolík svůj osobně povedený vstup do ročníku vychutnat.
Flames dokázali ještě dvakrát v utkání odpovědět na vedení Sabres a v čase 62:26 vstřelil vítěznou branku Sean Monahan.
Tampa Bay Lightning - Florida Panthers 4:3 po sam. nájezdech
Ve floridském derby přišli Panthers o výhru pouhých šest sekund před koncem třetí třetiny. V utkání plném obratu vynutil nastavení kapitán domácích Steven Stamkos a v šesté sérii nájezdů rozhodl Brayden Point.
Ondřej Palát se zapsal poprvé v ročníku mezi střelce ve 37. minutě, kdy získal Lightning vedení 2:1. Překonal z dorážky gólmana Jasona Reimera, jehož se předtím pokusil překvapit zpoza branky Stamkos. Čtyřiačtyřicetiletý Jaromír Jágr se v utkání bodově neprosadil.

Palat celebration

New York Islanders - San Jose Sharks 2:3
Útočník Tomáš Hertl svou první trefou v sezoně vyrovnal ve 38. minutě na 2:2. Gólmana Jaroslava Haláka překonal z brankoviště nohou po přihrávce Joea Thorntona.
Sharks dovršili obrat v čase 57:49, kdy se po další Thorntonově asistenci prosadil kapitán Joe Pavelski. Ten si tak spravil chuť po pondělním vystoupení na ledě New York Rangers, kde ani jeho gól a tři asistence nezabránily prohře 4:7.
Edmonton Oilers - Carolina Hurricanes 3:2
Premiéru v dresu Hurricanes si odbyly dvě české posily, ale musely strávit porážku. Třiadvacetiletý útočník Martin Frk se představil v NHL vůbec poprvé.
Carolina získala Frka 9. října z celku Detroit Red Wings, který jej zařadil na listinu volných hráčů při pokusu o přesun na farmu do Grand Rapids do AHL. Obránce Jakub Nakládal, jenž působil v minulém ročníku v Calgary, ve stejný den podepsal kontrakt jako nechráněný volný hráč.

Slepyshev_92716

New Jersey Devils - Anaheim Ducks 2:1
Domácí premiéru v sezoně v Prudential Center ozdobil dvěma góly v přesilových hrách Taylor Hall, který ve druhém dějství zařídil obrat Devils a na třetí pokus první výhru v sezoně.
Pro Halla, jehož New Jersey získalo 29. června z Edmontonu výměnou za obránce Adama Larssona, to byly první dva body v novém působišti. Anaheim sice vedl o 10. minuty po brance Samiho Vatanena, ale i počtvrté v sezoně prohrál a má na kontě jediný bod.
Montreal Canadiens - Pittsburgh Penguins 4:0
Brankář Al Montoya si díky 36 úspěšným zákrokům připsal první nulu v dresu Canadiens, za které skóroval dvakrát David Desharnais. Gól a asistenci zaznamenal Max Pacioretty a z první trefy po návratu do NHL se radoval také ruský útočník Alexander Radulov, posila z CSKA Moskva z Kontinentální ligy.
Marc-Andre Fleury nastoupil v brance Penguins i ve čtvrtém utkání v sezoně a nezabránil porážce v prvním vystoupení venku 28 zákroky. Obhájce Stanley Cup vyšel poprvé bodově naprázdno.

Radulov-Malkin1018

Ottawa Senators - Arizona Coyotes 7:4
Ottawa se otřepala z pondělní porážky v Detroitu 1:5 a i potřetí doma vyhrála. Mezi střelce se zapsal sedm hráčů Senators, útočník Mike Hoffman si připsal tři asistence.
Arizona nastoupila teprve ke svému druhému duelu v sezoně po sobotní domácí výhře nad Philadelphií 4:3 v prodloužení. Sedm minut před koncem opustil branku Coyotes po zranění brankář Mike Smith.
Washington Capitals - Colorado Avalanche 3:0
Německý gólman Philipp Grubauer si připsal své první čisté konto v NHL a stačilo mu k tomu 18 úspěšných zákroků. Skóre otevřel v 16. minutě Alex Ovechkin, který si připsal ještě asistenci.
Dvěma trefami ve druhém dějství dovršil výsledek T.J. Oshie. Gólman Colorada Semyon Varlamov si připsal 37 úspěšných zákroků.

ovi101816_169

Další úterní výsledky:
Minnesota Wild - Los Angeles Kings 6:3
Nashville Predators - Dallas Stars 1:2
Vancouver Canucks - St. Louis Blues 2:1 po prodl.
1. Hossův 500. gól
Slovenský kanonýr Marián Hossa dosáhl jako 44. hráč v historii NHL na hranici 500 branek. Sedmatřicetiletý útočník se trefil v čase 25:04 a zvýšil proti Philadelphii na 4:0. Blackhawks pak sice ztratili čtyřbrankový náskok, ale nakonec se radovali z výhry 7:4.
2. Hall se uvedl v New Jersey
Domácí premiéru v dresu Devils si vychutnal útočník Taylor Hall. Jednička draftu z roku 2010, která přišla v červnu z Edmontonu, dvěma góly ve druhé třetině otočila výsledek proti Anaheimu na 2:1.
3. Obrat Vancouveru
Canucks zvládli i třetí zápas v sezoně vítězně díky obratu v závěru. V 58. minutě vyrovnal Bo Horvat a v čase 61:40 rozhodl Henrik Sedin.
1. Marián Hossa (CHI): 1 gól, 2 střely, 500. gól v NHL
2. Artem Anisimov (CHI): 4 body, 2 branky, 2 asistence
3. Al Montoya (MON): čisté konto, 36 úspěšných zákroků
Na co se těšit:
Na programu jsou jen dva zápasy. New York Rangers hostí Detroit Red Wings, který oba své duely venku v této sezoně prohrál. V kanadské souboji na led Winnipeg Jets zavítá Toronto Maple Leafs.