fose

To je panečku změna.
58 zápasů, 16 branek - 60 zápasů, 22 branek. Útočník Nashville Predators Filip Forsberg se během dvou utkání vyšvihnul z ligového průměru mezi nejlepších 25 kanonýrů probíhající sezony.

Jeho řádění v podobě dvou tříbrankových zápasů po sobě odnesly týmy Calgary Flames a Colorado Avalanche. I když odnesly… První z nich Predators v jejich aréně v prodloužení nakonec 6:5 porazil.
Ale pojďme postupně.
Na třetí hattrick kariéry Forsberg zadělal v půlce zápasu s Flames, když si povodil obranu soupeře a gólmana Briana Elliotta bekhendem zblízka překonal. Druhý zásah přidal po vynikající práci obránce Romana Josiho, kdy necelé čtyři minuty před koncem druhé části pohotově uklidil puk do sítě pro změnu po ruce.
A čepice na led začaly létat ještě v téže třetině. To využil střelou z první nabídku Ryana Johansena, jenž okradl rozehrávají obranu Calgary nezištně o puk. Šlo o velmi rychlý hattrick - nasázel ho za 8:37 minut.

"Forsberg byl dneska vážně skvělý," řekl kouč Peter Laviolette. "Zrovna ráno jsem se členy této lajny mluvil a jsem rád, že sehrála tak velký zápas. Ve zdánlivě ztraceném zápase nás dostali do hry a Filip hrál prostě úžasně."
Jenže to nebylo vše. Už o dva dny později mladý Švéd střelecký výkon zopakoval.
Jeho apetit navíc vedl k zisku třech bodů (4:2) a aktuální potvrzení místa Predators mezi osmičkou, která v dubnu postoupí do bojů o Stanley Cup.
O tom, že druhé třetiny jsou v tomto týdnu Forsbergovi zaslíbené, se přesvědčili ve čtvrtek hráči Avalanche. Dvě branky totiž v prostřední části stlačil do pěti a půl minuty.
Ve 26. minutě vyškrábl osamocený puk v levém kruhu před Jeremy Smithem a po rychlé práci rukou mířil z úhlu přesně za jeho záda. Ve 31. minutě pak překvapivě vypálil hned po vyhrané Johansenově buly. A čtvrtý hattrick kariéry dovršil střelou do prázdné branky v závěru zápasu. Ale o nic jednoduchého nešlo. Trefil se z vlastního obranného pásma!

fose2

"Jen jsem se snažil podat dobrý výkon," řekl skromně novopečený kanonýr. "Myslím si, že celá naše formace hrála dobře. Snažíme se být rychlí a hledat jeden druhého. Nějaké góly jsme takhle dali i dříve."
Z aktuální formy však Forsberg přehnané závěry nedělá: "Někdy je to tak, že se cítíte na ledě skvěle a gól nedáte, jindy zase naopak. Ale dneska jsem si užil hodně zábavy."
Až v sobotu večer vyjede do zápasu proti Washington Capitals, bude na něj upřena velká pozornost fanoušků i médií.
Přidá zářezy na pažbu i proti nejlepšímu týmu ligy? Bylo by to stylové potvrzení fazony.