Vegas Golden Knights v Dallas Stars - Game Two

Každý den během play off vám přinášíme rubriku Hity dne, která shrnuje pět zajímavostí před aktuálními zápasy. Projděte si ty nejnovější před dalším hracím dnem vyřazovací části.

-----------------

Panthers plánují resetovat a vyhýbat se trestům

Porážka 3:6 ve čtvrtém souboji série se sousedy s Tampa Bay Lightning vrátila hokejisty Florida Panthers zpátky na zem. V pátém utkání (úterý 1:00 SELČ; Nova Sport 1, NHL.tv) se chtějí vrátit k výkonům z úvodních zápasů.

"Nebyli jsme moc dobří a trochu jsme polevili. Měli jsme problémy se speciálními formacemi, což je vždycky recept na těžký zápas," poznamenal kouč Paul Maurice. Ze šesti gólů Tampy padl pouze jeden při hře pět na pět.

"Už nechceme, aby se to opakovalo. Víme, že v plném počtu jsme nejlepší. Musíme být chytřejší. Nemůžeme zápas prosedět na trestné lavici," přál si po návratu do Sunrise floridský kapitán Aleksander Barkov.

"Víme, jak dobří jsou Lightning a mají tam hráče, co dávají góly, ale spíš potřebujeme reset a větší soustředění," myslí si útočník Carter Verhaeghe.

Sestřih: Tampa Bay - Florida 6:3

Lightning probírá Sergačovův návrat

Michail Sergačov se po 34 utkáních vrátil do sestavy Lightning, doma proti Panthers odehrál 17:03 minuty a oživil naděje na zvrat v sérii.

"Fanoušci mi přáli, čehož si vážím. Cítil jsem se zase jako hokejista. Upřímně řečeno, v noci jsem nemohl pořádně spát, připadal jsem si, jako bych hrál znovu první zápas v NHL. Jsem prostě vděčný," líčil ruský bek, který si 7. února v utkání s New York Rangers zlomil holenní a lýtkovou kost v levé noze. K tréninku se vrátil 8. dubna, ve čtvrtém utkání nastoupil v páru s Erikem Černákem.

"Tělo je úžasná věc, protože se uzdravuje. Musíte překonat psychickou bariéru, ale my věděli, že už je Sergačov připraven," cenil si kouč Jon Cooper, který věří, že příklad odhodlaného beka znovu strhne i ostatní.

Stamkos zvýšil neskutečnou ranou zápěstím

Start Faksy s Marchmentem nejistý

Chyběli už v zápase číslo 3, který Dallas Stars na ledě Vegas Golden Knights uchvátili 3:2 v prodloužení, a nejistý je jejich start i ve čtvrtém dějství série (úterý 3:30 SELČ; Nova Sport 2, NHL.tv.).

Útočníky Radka Faksu ani Masona Marchmenta nepustily do akce přetrvávající zdravotní problémy, které jejich zapojení do děje ohrožují i nadále. Ve čtvrté lajně Stars se minule poprvé v play off objevili Craig Smith a Ty Dellandrea.

"O startu (Faksy a Marchmenta) se rozhodne před zápasem," řekl kouč Dallasu Peter DeBoer, který už minule zvažoval nasazení Mavrika Bouquea z Texas Stars, nejproduktivnějšího hráče American Hockey League.

"Není tu ale od toho, aby zachránil sezonu," mírnil očekávání DeBoer.

Johnston rozhodl svým druhým gólem o výhře Stars

Hertl znovu na křídle?

Změny v sestavě nemusí být vždycky k lepšímu. Kouč Golden Knights Bruce Cassidy jich v sobotu proti Stars pár udělal, ale užitek obhájcům Stanley Cupu nepřinesly.

Trenér Vegas přesunul Bretta Howdena do druhé lajny na levé křídlo k Chandleru Stephensonovi a Marku Stoneovi. Před rokem ve stejném složení tato formace v play off dominovala, ve třetím utkání série však byla přestřílena v poměru 24:10.

Tomáš Hertl se kvůli tomu přesunul na křídlo třetího útoku vedle centra Williama Karlssona a Anthonyho Manthy. Ale i takto složená útočná jednotka se trápila a svůj minisouboj prohrála na střely 13-24.

Nova Sport: Hertl uklidil do branky odražený puk

Golden Knights plánují utažení šroubů

Odehrané dvě třetiny třetího zápasu a Dallas už měl na kontě 16 velkých šancí. Nebýt mimořádného výkonu gólmana Logana Thompsona (43 zákroků), bylo by rozhodnuto mnohem dřív než v prodloužení.

Golden Knights přitom 12 a více velkých šancí za celý zápas dovolili soupeřům pouze jednou v celé sezoně.

"V prvních dvou zápasech jsme na ně dokázali víc tlačit," řekl kouč Cassidy. "Udělali změnu. A my byli celý večer o krok pozadu. Teď je na nás, abychom se přizpůsobili."

Vegas v T-Mobile Areně plánuje utažení šroubů. Čím dál vyrovnanější série se tak mění i ve vypjatý taktický souboj.