OILERS@

San Jose Sharks - Edmonton Oilers 1:3 (konečný stav série 2:4)
Postupem do play off po jedenácti letech to pro Edmonton Oilers neskončilo. Tým kolem nejproduktivnějšího hráče základní části Connora McDavida oslavuje skok do druhého kola Západní konference. V šestém zápase vyhráli hosté na ledě San Jose Sharks 3:1 a půjdou na Anaheim Ducks.

Loňský finalista Stanley Cupu tak letos záhy skončil. Sharks v předchozím domácím utkání nasázeli Oilers sedm gólů, ale tentokrát se zmohli na jediný, zatímco na začátku druhé třetiny převedli během necelé minuty dvě fatální chyby.
Justin Braun nahazoval od modré čáry na branku edmontonského Cama Talbota, ale puk zachytil obránce Adam Larsson a vyslal do brejku Leona Draisaitla. Rozjetého útočníka Oilers se sice Braun snažil všemožně zastavit, ale tísněný Němec přesto dokázal prostřelil Martina Jonese.
O 56 vteřin později to bylo pro domácí ještě horší. Chris Tierney hledal zpětnou přihrávkou Paula Martina, tomu ale utekl puk, kterého se zmocnil Anton Slepyshev a měl spoustu času, aby si rozmyslel zakončení. Zvolil střelu zápěstím a Jones podruhé kapituloval.
Sharks se sice zoufale vrhli do útoku, ale Talbota překonal až v 53. minutě Patrick Marleau, kterému naservíroval puk Logan Couture.
Veškerá domácí snaha o vyrovnání však byla marná, kapitán Sharks Joe Pavelski v 57. minutě trefil horní tyčku. Konečný stav na 1:3 pro hosty naopak vteřinu před koncem stanovil do prázdné branky při domácí power play McDavid. A radost Oilers propukla naplno.
Hrdina zápasu: Cam Talbot (EDM)
Na předchozí nevydařené představení v San Jose, kdy byl po pěti gólech střídán, může v klidu zapomenout, tentokrát inkasoval gólman Oilers pouze jednou z 28 střel.