DenmarkWorlds_515

Slovensko zůstane i v příštím roce členem elitní šestnáctky mistrovství světa IIHF. Jeho účast v nejvyšší kategorii zachránili Dánové, kteří porazili Itálii 2:0, čímž ji odsoudili k sestupu.

Oba soupeři však dlouho napínali nervy slovenských fanoušků. Výhra Italů by znamenala sestup Slovenska v případě, že by v úterý prohrálo se Švédy. Ještě tři minuty před koncem třetí části byl stav bezbrankový, a i když se outsider soustředil jen na defenzivu a skoro žádné šance neměl, Michele Marchetti ho mohl v polovině třetí třetiny dostat do vedení.
Brankář Sebastian Dahm však Marchettiho šanci kryl, stejně jako dalších 15 střel soupeře. Italské naděje dlouho držel gólman Andreas Bernard, jenž měl 36 zákroků.
Jenže závěr Italové nezvládli. Thomas Larkin zbytečně fauloval Nikolaje Ehlerse, Dánové dostali možnost přesilovky a v čase 57:36 ji využil Nichlas Hardt. Při hře bez brankáře si pak nešťastně posunul puk do vlastní branky rozehrávající Alexander Egger, gól byl připsán Peteru Reginovi.
Itálie tak končí ve skupině A poslední s jedním bodem. Slovensko má čtyři a ve skupině obsadí sedmé místo.
V dalším pondělním utkání si Kanada vybojovala prvenství v pařížské skupině B výhrou 5:0 nad Norskem. Dvěma trefami k ní přispěl obránce Colton Parayko. Forvard Nathan MacKinnon si připsal tři asistence.
Tabulka skupiny A:
1. Rusko 17 bodů, 2. USA 15, 3. Švédsko 13, 4. Lotyšsko 9, 5. Německo 9, 6. Dánsko 7\, 7. Slovensko 4, 8. Itálie 1\.
Tabulka skupiny B:
1. Kanada 16, 2. Česko 13, 3. Švýcarsko 12, 4. Finsko 11, 5. Francie 10\, 7. Norsko 8, 7. Bělorusko 4, 8. Slovinsko 1\.
týmy bez hvězdičky mají odehráno 6 zápasů\týmy, které mají už 7 odehraných zápasů*