panarin 0427

Říká se to často: Vyhráváme i prohráváme jako tým. Když ale v sobotu Columbus Blue Jackets zdolali Boston Bruins 3:2 v prodloužení, mohli za to děkovat především dvěma Rusům. Za vyrovnání série na 1:1 stojí ze všeho nejvíc jména Artemiho Panarina a Sergeie Bobrovskyho.

"Třeba Sergei byl jednoduše neuvěřitelný," chválil spoluhráče obránce Seth Jones. "Ve správnou chvíli předvedl několik klíčových zákroků už během normální hrací doby. Ovšem s čím se vytasil v nastavení, to mi hlava nebrala."
Nebýt těch dvou hokejových kozáků, Columbus by v sérii dozajista prohrával. Vždyť na Bobrovskyho šlo 31 střel a duel končil s úspěšností 93,5 procenta. Jeho krajan se pro změnu postaral o ofenzivu: Dal dva góly, k tomu asistoval u vítězné trefy Matta Ducheneho.
Více k tématu: [Boston tentokrát prodloužení s Columbusem prohrál]
Byla to jejich jízda!
Panarin s ní začal krátce po první přestávce. Ve 22. minutě mu právě Jones nabil při přesilovce a ruská dělovka málem protrhla síťku za Tuukkou Raskem. Obávaný snajpr touhle pumelicí vyrovnával na 1:1.
Vzápětí sice David Pastrňák zase vrátil vedení Bruins, jen o pár vteřin později však znovu přišla Panarinova chvíle. To potrestal z ostrého úhlu hrozivou rozehrávku Charlieho Coylea. A početní výhodu vyšperkoval následně svou ostrou bombou i v prodloužení - Rask ji jen vyrazil před sebe k číhajícímu střelci Duchenemu.
"Ta střela Artemiho byla úžasná," zmínil Duchene hlavního strůjce vítězné trefy.

Panarin svým druhým gólem v utkání vyrovnal na 2:2

S podobným respektem ostatně mluvil i pokořený Fin.
"Sice jsem to všechno viděl, ale bylo to tak rychlé, že jsem s tím nemohl nic moc dělat," přiznal gólman Bostonu.
Byť měl i Rask v nastavení fantastické zákroky třeba proti nájezdu Nicka Foligna, přeci jen jej nakonec zastínil jeho brankářský kolega v columbuském dresu. Jak třeba vychytal úplně osamoceného Patrice Bergerona! Nezaskočilo ho ani podivné nahození ze středního pásma, které se z výšky odrazilo o led v nepochopitelném úhlu přímo do branky.
"Sergei měl prostě všechno, nebyl k překonání," žasnul Jones. "Absolutně jsme se na něj mohli spolehnout."

Bobrovsky vychytal v prodloužení dvakrát Bergerona

Bobrovsky si tak za celé dosavadní play off drží vynikající úspěšnost 93 procent, průměr 2,01 obdrženého gólu na zápas. Jen pro připomenutí: Vedle znamenitých forvardů Bostonu přitom čelil i opěvovaným bombarďákům z před tím tak suverénního mužstva Tampa Bay Lightning.
Obstojné statistiky má v klíčové fázi sezony též Panarin. V šesti odehraných utkáních si připsal devět bodů (4+5), září především v prodlouženích, z nichž má čtyři zářezy.
"To je důležitá věc. Pokud chcete být v play off úspěšní, musí se vám dařit právě v takových hokejových disciplínách. A my teď zužitkováváme početní výhody, jsme schopni rány dostávat i rozdávat. Celkově se zápas od zápasu lepšíme," řekl po sobotní bitvě kapitán Foligno. "Snažíme se na své hře neustále pracovat. Snad jsme pochopili, co to obnáší. I příště to musí být od nás zase o něco kvalitnější."
[Kompletní pokrytí série Bostonu s Columbusem]
Třetí zápas série je na programu v Columbusu v noci na středu (1:00 SEČ). Zejména pro Bruins je tahle dvoudenní pauza velmi vítaná. Vždyť do prvního utkání proti Blue Jackets nastupovali s pouhou jednodenní přestávkou od dokončení 1. kola, stejně krátký čas je pak dělil i od bitvy číslo dvě.
"Šli jsme na to opravdu dost rychle, takže rádi využijeme každou možnou chvilku k odpočinku," připustil útočník Bergeron.
Fyzická i psychická síla se bude bezesporu hodit. Jestli to má příště dopadnout líp, musí Bergeronův mančaft vyzrát na dva ruské trumfy Columbusu.