Duchene zařídil v druhém prodloužení vyrovnání série

Hokejisté Boston Bruins a Columbus Blue Jackets dotáhli i druhé utkání 2. kola play off až do prodloužení. Zatímco úvodní souboj pro sebe uzmuli domácí Bruins, tentokrát se shodně po výsledku 3:2 radovali hostující Blue Jackets a vyrovnali stav série na 1:1.

Bruins přitom v průběhu zápasu dvakrát vedli, a to za přispění českých opor. David Krejčí asistoval u první trefy zápasu, jeho spoluhráč David Pastrňák se prosadil potřetí v letošním play off a vracel Bruins těsné vedení. Vítězný gól ale obstaral Matt Duchene až v čase 83:42.
Boston Bruins - Columbus Blue Jackets 2:3 po 2. prodl. (stav série: 1:1)
Boston ve snaze využít i podruhé výhody domácího prostředí a jít v sérii do trháku začal dobře. V osmé minutě otevřel při přesilovce skóre obránce Matt Grzelcyk a i díky asistenci Krejčího dal svůj první gól kariéry ve vyřazovacích bitvách.
[Kompletní pokrytí série Bostonu s Columbusem]
Na začátku druhé třetiny se skóre velmi rychle dvakrát měnilo, nicméně Bruins měli po této pasáži i nadále na své straně těsné vedení. Nejprve udeřili rovněž v početní výhodě Blue Jackets, když rychlou výměnu puku zakončil z kruhu ranou bez přípravy Artemi Panarin a po 63 sekundách ze druhého dějství vyrovnal.
Uběhlo však pouze 58 sekund a Boston byl znovu ve vedení, které zařídil Pastrňák, jemuž po objetí branky naservíroval kotouč do brankoviště Charlie Coyle.
Už na začátku 29. minuty bylo vyrovnáno, když výsledek 2:2 po základní době stanovil svou druhou trefou večera Panarin. Také u tohoto gólu si asistenci připsal obránce Seth Jones.

Panarin svým druhým gólem v utkání vyrovnal na 2:2

"Byl to dnes opravdu těsný zápas," řekl Rask, který si připsal 38 úspěšných zákroků. "Třetí třetina patřila nám, ale nedokázali jsme v ní skórovat. Soupeř hrál tvrdě a oba týmy měly své šance. Nakonec se radovali oni."
První prodloužení nerozhodlo, přestože hosté hráli přesilovku po trestu McAvoye. Vítězný gól přišel až v 84. minutě poté, co Bruins museli znovu do čtyř, když se provinil proti pravidlům Patrice Bergeron.
Panarin si připsal třetí bod, když vystřelil, gólman Tuukka Rask kotouč vyrazil před sebe, Duchene si ho velmi pohotově přikopl pravou placírkou na hůl a rozjásal Blue Jackets.
"Panarin tam výborně vystřelil. A i když si myslím, že Rask tu střelu očekával, puk se odrazil ke mně a podařilo se mi najít skulinu, kudy prošel do sítě," popsal Duchene.

Duchene rozhodl v přesilovce v druhém prodloužení

"Upřímně říkám, že hrát tenhle zápas dnes nebyla zrovna velká zábava," připustil Duchene. "Ale tak to v play off bývá. Spousta z nás jen naháněla puk po hřišti, ale zvládli jsme to a dosáhli výsledku, který jsme potřebovali."
Sergei Bobrovsky, který patřil k hlavním hrdinům předchozí série Columbusu s Tampou Bay, pomohl k úspěchu 29 zákroky.
Bergerona vyloučení hodně mrzelo. "Po celý zápas tvrdě makáte, abyste se dostali do dobré pozice a mohli uspět. Byl to hodně vyrovnaný zápas a já se měl určitě tomu trestu vyhnout, ale stalo se," uvedl Bergeron. "Je samozřejmě těžké tuhle prohru vstřebat, ale musíme jít dál."
Další zápas: Úterý 30. dubna (středa 1. května 1:00 SELČ) v Nationwide Areně v Columbusu.