Stars dali za první část čtyři góly a srovnali sérii

Úkol splněn, mohou si říct hráči Dallasu. Ve své aréně totiž deklasovali Nashville 5:1 a srovnali stav série na 2:2 na zápasy.
Nečekaným hrdinou čtvrtého utkání se stal útočník Roope Hintz, který vstřelil dva góly. Třemi asistencemi se pak blýskl elitní obránce John Klingberg.

Dallas Stars - Nashville Predators 5:1 (stav série: 2:2)
Jestliže v předchozích dvou duelech nastřílel Dallas dohromady tři branky, tentokrát stihl hned čtyři během úvodních 14 minut hry. Vůbec poprvé v sérii se tak dokázal prosadit v úvodní třetině .
Raketový start načal v přesilové hře Hintz, po něm využil početní výhodu i Alexander Radulov. Další přesné zásahy připojili Andrew Cogliano a znovu v přesilovce Mats Zuccarello.
[Kompletní pokrytí série Nashvillu s Dallasem]
Než se hosté rozkoukali, prohrávali 0:4 a museli reagovat. Branku opustil Pekka Rinne, jenž inkasoval čtyřikrát z osmi střel, a nahradil ho Juuse Saros.
"Je naprosto jasné, že se musíme zlepšit," vyhlásil kouč Nashvillu Peter Laviolette. "Platí to hlavně pro hru v oslabení, těch inkasovaných branek bylo až příliš."
Stars se za komfortního stavu 4:0 uklidnili a zápas kontrolovali. V polovině duelu navíc dokázali náskok ještě navýšit, když se podruhé v utkání prosadil Hintz.
"Nebyl to tak jednoduchý zápas, jak to může na první pohled vypadat," upozornil domácí obránce Klingberg, autor tří asistencí. "Pokud by soupeř využil některou z šancí, mohl se do utkání vrátit. My jsme to ale poctivě odbojovali."

Stars nasázeli Predators čtyři góly v první třetině

Alespoň čestný úspěch Nashvillu zaznamenal v čase 48:11 obránce Roman Josi, který tak sebral domácímu brankáři Benu Bishopovi čisté konto. Zkušený gólman si připsal 34 úspěšných zákroků.
Na výhře Stars se podílel i český útočník Radek Faksa, jenž sice nebodoval, ale na ledě strávil přes 17 minut, připsal si dva hity, jednu zblokovanou střelu a plusový bod v hodnocení účasti na ledě. Navíc měl 61 procent úspěšnost na vhazování, druhou nejvyšší z domácích hráčů.
Další zápas: Sobota 20. dubna (neděle 21. dubna 1:00 SELČ) v Bridgestone Areně v Nashvillu.