ASG Shooting Stars

Dovednostní soutěže pod názvem 2020 NHL All-Star Skills™ by New Amsterdam Vodka, které budou v pátek 24. ledna (sobota 25. ledna od 1:00 SEČ) předcházet sobotnímu Utkání hvězd, budou mít dvě nové kategorie. Vedle klasického zápolení hvězd uvidíme i soutěž Gatorade NHL Shooting Stars™ a minizápas žen pod názvem Elite Women's 3-on-3 by adidas™.

K tomu se bude konat i tradiční soutěž o nejrychlejšího bruslaře, klání v nájezdech, souboj o nejpřesnější střelu a bitva o nejtvrdší ránu.
Víkend hvězd se koná v pátek a sobotu v Enterprise Center v St. Louis, domovské hale vítězů Stanley Cupu St. Louis Blues.
Vítěz každé z pěti dovednostních soutěží dostane 30 tisíc dolarů.
Bridgestone NHL Fastest Skater™: Nejrychlejší bruslař
Soutěže se zúčastní osm hráčů. Každému se bude měřit čas v jednom kole podél mantinelů. Soutěžící si může zvolit směr jízdy a startovat maximálně tři stopy (cca. jeden metr) za startovní čárou. Odstartuje na zvuk píšťalky a čas se počítá od překročení startovní čáry. Vítězem bude hráč s nejrychlejším časem. Pokud budou mít dva první bruslaři stejný čas, střetnou se ve finálovém kole.

fastest-skater-diagram

Bud Light NHL Save Streak™: Brankáři v nájezdech
Soutěže se zúčastní nejméně čtyři gólmani a 36 hráčů. Soutěží se podle divizí a brankáři se snaží o co nejvyšší počet úspěšných zákroků v řadě. Každý brankář bude čelit minimálně devíti střelcům z protější divize. Nájezdy proběhnou dle pravidel NHL, jako poslední pojede divizní kapitán (v případě Atlantické divize tedy David Pastrnak). Pokud gólman nájezd kapitána chytí, pokračuje se dál až do té doby, dokud ho někdo jiný nepřekoná. Vítězem se stane brankář s největší sérií úspěšných zákroků za sebou. Pokud budou v čele dva brankáři se stejným počtem, rozhodne vyšší počet celkově chycených nájezdů v jednom kole. V případě, že i ten bude shodný, rozhodne nájezdové 'prodloužení' s náhlou smrtí.

save-streak-diagram

Honda NHL Accuracy Shooting™: Přesnost střelby
Soutěžit bude osm hráčů, kteří budou 25 stop od brankové čáry střílet puky na terče, jež se objeví na LED obrazovce v brance. Jakmile střelec terč trefí, ten zmizí a objeví se jinde. Vítězem se stane hráč, který sestřelí všechny terče v nejkratším čase. V případě remízy mezi prvními si to tito rozdají znovu ve finálovém kole.

accuracy-shooting-diagram

Elite Women's 3-on-3 presented by adidas™: Zápas žen
Střetnou se výběr Ameriky proti Kanadě - American All-Stars vs. Canadian All-Stars. Každý tým je složen z devíti hráček a jedné brankářky. Hrát se bude ve třech proti třem na dvě třetiny po 10 minutách hrubého času. Pokud zápas skončí remízou, následuje prodloužení na tři minuty hrubého času. V případě remízy po prodloužení určí vítěze soutěž Gatorade NHL Shooting Stars™.
Enterprise NHL Hardest Shot™: Nejtvrdší střela
Soutěže se zúčastní minimálně čtyři hráči. Každý bude mít dva pokusy, měří se rychlost puku v mílích za hodinu. Hráč si může nabruslit od nejbližší modré čáry a pak vystřelí stojící puk na branku. Aby se pokus počítal, puk musí letět do branky. Vítězem bude hráč, kterému radar naměří nejrychlejší střelu. V případě stejné rychlosti budou mít daní hráči ještě jeden pokus.

hardest-shot-diagram

Gatorade NHL Shooting Stars™
Soutěžit bude deset hráčů - osm hokejistů NHL a po jedné ženě z obou celků. Soutěžící si stoupnou na vyvýšenou platformu za brankou a budou sestřelovat různé terče na ledové ploše. Každý terč bude mít jinou bodovou hodnotu. Každý soutěžící má sedm pokusů a bude se mu sčítat bodové hodnocení za sestřelené terče. Pokud bude po skončení v čele víc hráčů se stejným počtem bodů, rozhodne se mezi nimi tak, že každý bude mít tři dodatečné pokusy. Pokud bude remíza i po nich, rozhodne se v sériích po jednom pokusu.
\Za účelem soutěže Shooting Stars bude v Enterprise Center instalována speciální ochranná síť.*