NJD Nemec Blog

Nováčik Šimon Nemec z New Jersey Devils píše pre NHL.com/sk denník zo Stadium Series. Tentoraz sa podelil o pocity po výhre 6:3 nad Philadelphia Flyers.

Bol to veľký zápas. Pre mnohých z nás to bolo prvé stretnutie pod holým nebom a navyše bolo dôležité z toho pohľadu, že Philly sa snažíme dobehnúť v tabuľke. Teraz sa nám podarilo trochu sa k nim priblížiť, z čoho sa veľmi teším.

Šou na MetLife Stadium bola veľkolepá. 70-tisíc ľudí, to bolo fantastické, niečo také som ešte nikdy nezažil. Snažil som sa užiť si atmosféru, ale hlavne sa sústrediť na hokej.

Bolo dobré, že Nico Hischier dal gól hneď v prvej minúte a viedli sme 1:0. Vďaka tomu to bolo pre nás jednoduchšie, upokojili sme sa a myslím si, že sme hrali celkom dobrý hokej. Aj keď v druhej tretine nás Flyers tlačili, zvládli sme to, podarilo sa nám odskočiť a potom sme to už dokázali udržať.

Hischier trafil po 32 sekundách pod holým nebom

Odohral som dosť minút a o to väčší to bol pre mňa zážitok. Bol to výnimočný moment. Dúfam, že som si pod holým nebom nezahral naposledy.

Musím teda povedať, že si teraz pripadám ako po normálnom zápase, ale myslím si, že sa mi to ešte vráti po sezóne a potom si uvedomím, aký výnimočný tento večer bol.

Nejakú oslavu si však odpustím. Poriadne si oddýchnem a potom sa musím začať pripravovať na ďalší zápas, už v utorok hráme vo Washingtone. Sezóna je nabitá, ide nám o veľa a chcem byť stopercentne pripravený.