Slovenský týždeň v NHL: Najlepšie akcie

V sezóne 2023-24 sme každý týždeň vyberali slovenskú hviezdu posledných siedmich dní. V 26. týždni ročníka v NHL naskočili šiesti slovenskí hokejisti. Tu je najlepší z nich:

Juraj Slafkovský (Montreal Canadiens)

Hlavne v druhej polovici základnej časti sa málokedy stalo, že na pozíciu Slovenskej hviezdy týždňa pustil niekoho iného. Ani v poslednom vydaní pred koncom dlhdoobej súťaže sa trend nezmenil.

Slafkovský stihol niekoľko dní pred koncom sezóny Canadiens, ktorí  už nemajú šancu na postup do play off, nastrieľať svoj prvý hetrik v NHL a pomohol ním Montrealu k vysokému triumfu 9:3 nad Philadelpia Flyers.

Útočník z Košíc sa v noci na stredu stal prvou hviezdou duelu, ktorý odohral v domácej hale Bell Centre. Slafkovský na krídle elitnej formácie strávil na ľade bez dvoch sekúnd 15 minút. Vyslal spolu šesť striel na bránku a pripísal si tri hity. Všetky tri góly navyše stihol nastrieľať už do času 11:22 a v dueli si pripísal aj jeden kladný bod v plus/mínus.

Slafkovský nastrieľal Flyers tri góly

Ostatné zápasy sa Canadiens vydarili oveľa menej, aj keď v nich vždy bodovali. Vo štvrtok prehrali 2:3 po predĺžení na ľade New York Islanders, ktorí majú na rozdiel od Montrealu ešte stále šancu postúpiť do play off. Dvadsaťročný forvard odohral čas 17:33 a pripísal si dva hity.

Montreal tesne nezvládol ani sobotný súboj v aréne Ottawa Senators, ktorý prehral 4:5 po predĺžení. Slafkovský nebodoval za takmer 19 minút na ľade.

V prvých 47 zápasoch sezóny si pripísal 18 bodov, od 24. januára ich má však má na konte už 30. Krídelník prvého útoku odvtedy nazbieral tretí najvyšší počet bodov z NHL v podaní hráča mladšieho ako 22 rokov. Produktívnejší boli iba Wyatt Johnston z Dallas Stars (34) Matt Boldy z Minnesota Wild (31).

"Robí všetko, čo od neho chceme," ocenil Martin St. Louis, tréner Montrealu. "Preto dostal šancu naskakovať s našimi najlepšími hráčmi a dalo mu to krídla. Zaslúžil si to."

Prvý hráč draftu 2022 má v posledných 17 zápasoch na konte 17 bodov. V 80 dueloch základnej časti nastrieľal 19 gólov a pridal k nim 23 asistencií. Svoju bilanciu môže vylepšiť v posledných dvoch stretnutiach Canadiens, ktoré kanadský tím obidva odohrá proti Detroit Red Wings – v pondelok na ľade súpera a v utorok doma.