Pastrňák otvoril skóre proti Ottawe

V noci zo soboty na nedeľu bola v akcii drvivá väčšina tímov, ale výhry dvoch z nich vyčnievali nad ostatnými. New York Islanders najtesnejším výsledkom porazili Buffalo Sabres a pridali už ôsmy triumf za sebou. Boston Bruins v zostave s Petrom Cehlárikom zdolali Ottawa Senators 5:2, pripísali si piaty úspech po sebe a bodovali dokonca deviatykrát v rade. Ich elitný útok David Pastrnak, Patrice Bergeron a Brad Marchand dokopy nazbieral sedem bodov.

Prvý útok Bruins nezastavuje
Boston vďaka domácemu víťazstvu nad Buffalom pridal piatu výhru po sebe a bodoval dokonca v deviatom stretnutí v rade. Hlavné slovo malo opäť elitné útočné trio domácich.
David Pastrnak sa presadil v jedenástom zápase za sebou, keď skóroval a pripojil aj dve asistencie. Ďalší členovia prvej lajny Patrice Bergeron a Brad Marchand si obaja pripísali gól a prihrávku, takže táto trojica spolu nazbierala sedem bodov.
Pastrňák sa presadil už po 77 sekundách hry. Torey Krug z vlastného obranného pásma nastrelil puk, ktorý sa od zadného mantinelu odrazil pred českého kanoniera. On potom prekorčuľoval Rona Hainseyho a blafákom do forhendu potom prekonal Craiga Andersona.
Ešte v prvej tretine síce vyrovnal Anthony Duclair, ale po 111 sekundách druhého dejstva Bergeron. Senators vzápätí opäť vyrovnali krok vďaka Connorovi Brownovi, ale záverečné dejstvo patrilo Bostonu.
V čase 45:43 strelil víťazný gól Danton Heinen a po 67 sekundách upravil na 4:2 v presilovej hre po ďalšej prihrávke Pastrňáka Marchand. "On je teraz na inej úrovni. Vidí hru tak, ako ju iní nevidia," komentoval Marchand aktuálne výkony Pastrňáka.
Výsledok ešte spečatil aj Jake DeBrusk a tím kapitána Zdena Cháru sa mohol radovať z ďalšieho úspechu "Ako tím hráme výborne a to vždy pomáha. Hlavné je, že vyhrávame. To je najdôležitejšie," vyhlásil Pastrňák.
Peter Cehlarik, ktorého Bruins pred duelom povolali z farmy v Providence, odohral za prvý tím druhý zápas v sezóne. Na ľade strávil necelých desať minút a pripísal si jeden hit a dva bloky.
Útočník Senators Scott Sabourin v čase 3:08 po zrážke s Davidom Backesom opustil klzisko na nosidlách. Sabourin ostal viac ako 11 minút ležať na ľade a potom bol prevezený do nemocnice, kde strávil noc. Klub uviedol, že bol pri vedomí a komunikoval. Backes nedohral duel so zranením v hornej časti tela.

Brassard Varlamov

Islanders vyrovnali historický úspech
Islanders zvíťazili v Buffale 1:0 a deviatou výhrou za sebou vyrovnali druhú najdlhšiu sériu v histórii klubu z obdobia medzi 31. decembrom 1989 a 19. januárom 1990.
Ich rekordom je 15 víťazstiev v rade, ktoré zvládli od 21. januára do 20. februára 1982. Jediný gól duelu strelil v šiestej minúte Derick Brassard, ktorý skóroval piatykrát v rade. Brankár Semyon Varlamov vďaka 27 zákrokom si prvýkrát v novom pôsobisku udržal čisté konto.
Buffalo nevyužilo ani jednu z troch presilových hier a prehralo tretí duel po sebe. Brankár Carter Hutton zastavil 20 pukov. Sabres síce v poslednej tretine predviedli veľký tlak, keď prestrieľali súpera v pomere 11-4, ale skórovať sa im nepodarilo.
Ťažko vybojovaná výhra Toronta
O výhre Maple Leafs rozhodla až 11. séria nájazdov, čo je najdlhší rozstrel v histórii klubu. Druhý bod Torontu nakoniec pridelil Andreas Johnsson. Flyers v zápase síce dvakrát viedli, ale nakoniec sa museli uspokojiť s bodom. Brankára Toronta Frederika Andersena v nájazdoch nedokázali prekonať desiati strelci Flyers.
Toronto uspelo po troch porážkach v rade. Kasperi Kapanen a Jason Spezza prispeli k víťazstvu gólom a asistenciou.
Maple Leafs sa dostali do vedenia v šiestej minúte po góle Kapanena. V 16. minúte vyrovnal po prihrávke Jakuba Voráčka Ivan Provorov. Voráček asistoval aj pri ďalšom zápasu Flyers z hokejky kapitána Claudea Girouxa na 2:1.
V druhej tretine vyrovnal svojím prvým gólom v drese Maple Leafs Jason Spezza, ale už po 31 sekundách tretej časti Travis Sanheim vrátil Flyers vedenie. Predĺženie vynútil Mitchell Marner v 46. minúte.
Maple Leafs strhli na svoju stranu najdlhší rozstrel v histórii klubu. Pri porážke od Winnipeg Jets 4:5 zo 16. marca 2013 ich duel rozhodla 10. séria. Flyers 7. októbra 2006 pri prehre 4:5 s Rangers dospeli až do 13. kola nájazdov.
Do zostavy Maple Leafs sa po štyroch zápasoch vrátil obranca Martin Marincin. Po siedmich odohraných dueloch sezóny je zatiaľ bez bodu a má na konte jeden mínusový bod.
Rittich vymazal Columbus
Brankár David Rittich bol hlavnou postavou duelu Calgary v Columbuse, keď kryl všetkých 43 pokusov Blue Jackets. Bol pod paľbou predovšetkým v druhej a tretej tretine, keď si pripísal 18 a 16 zákrokov. K jeho osobnému rekordu mu chýbal len jediný zastavený puk.
"Hrali sme dobre, ale v tretej tretine sme od toho ustúpili. Musíme hrať celých šesťdesiat minút," vyhlásil Rittich, ktorý chytal svoj 80. duel v NHL.
Calgary viedlo od štvrtej minúty, keď Sean Monahan prelomil svoj trinásťzápasový strelecký pôst. Za Columbus potom nepremenili svoje veľké šance Gustav Nyquist a o päť sekúnd neskôr aj Vladislav Gavrikov.
Pred polovicou duelu ešte zvýšil vedenie Flames Sam Bennett a Rittich sa potom opäť predviedol pri šanciach Nyquista a Olivera Bjorkstranda. V závere pri hre Blue Jackets bez brankára ešte Matthew Tkachuk zavŕšil výsledok.
Ostatné zápasy: MacKinnonova séria sa skončila, Draisaitl rozhodol o triumfe Oilers a Malkin sa vrátil
Nathan MacKinnon po 13 dueloch nebodoval a uťal svoju úžasnú bodovú šnúru. Colorado nedalo ani jeden gól Arizone, ktorá doma vyhrala 3:0. V bránke Avalanche sa predstavil Pavel Francouz, ktorý neodvrátil porážku 25 úspešnými zákrokmi. V drese domácich sa presadili Christian Dvorak v presilovej hre, Phil Kessel a Conor Garland. Darcy Kuemper pochytal všetkých 33 striel a pripísal si prvú nulu v sezóne.
Leon Draisaitl v predĺžení strelil víťazný gól Edmontonu a Oilers vďaka tomu porazili Penguins 2:1. Nemecký forvard sa udržal na prvom mieste tabuľky strelcov, o ktoré sa delí s Davidom Pastrňákom. Brankár Oilers Mike Smith zažiaril 51 úspešnými zákrokmi. Evgeni Malkin sa vyliečil zo zranenia v dolnej časti tela a po jedenástich vynechaných dueloch sa vrátil do zostavy Penguins. Tomas Jurco za Oilers opäť nenastúpil.
Ruský gólman Sergei Bobrovsky vychytal svoju prvú nulu vo farbách Floridy, keď 22 zákrokmi pomohol domácim poraziť Detroit 4:0. Panthers priviedol k výhre Jonathan Huberdeau, ktorý dal dva góly a pridal aj asistenciu.
Obhajcovia Stanley Cupu zo St. Louis pridali štvrté víťazstvo v rade, tentoraz uspeli na ľade Minnesoty 4:3 po predĺžení. V čase 62:27 o tom rozhodol Ryan O'Reilly.
Tomas Tatar v štvrtom zápase v rade už nebodoval a jeho Montreal podľahol Dallasu 1:4. Stars naďalej chýba zranený obranca Andrej Sekera. Na výhre Dallasu sa jednou prihrávkou podieľal aj český útočník Radek Faksa, po ktorého vyhratom vhadzovaní sa presadil Miro Heiskanen a zvýšil na 4:0. Za Canadiens ako jediný v závere skóroval Artturi Lehkonen.
Devils vybojovali prvú výhru po štyroch porážkach, keď porazili Carolinu 5:3. Víťazný gól dal po štyroch minútach tretej tretiny obranca P.K. Subban.
San Jose vyšlo naprázdno piatykrát za sebou, keď pred vlastnými fanúšikmi podľahlo Vancouveru 2:5. Canucks naopak bodovali siedmykrát v rade, Elias Pettersson sa na tom podieľal dvomi gólmi.
Winnipeg na ľade Vegas síce po dvoch tretinách prehrával 1:3, ale nakoniec sa vďaka gólu Kylea Connora v čase 63:22 radoval z výhry 4:3 po predĺžení. Autor rozhodujúceho gólu si navyše pripísal aj dve asistencie.
Rangers zvládli zápas na ľade Nashvillu v pomere 2:1 a uťali tak Predators sériu šiestich duelov s minimálne jedným bodom. O góly newyorského tímu sa postarali Filip Chytil a Ryan Strome.
Chicago v Los Angeles dvakrát dotiahlo stratu, ale šiestu porážku z posledných siedmich zápasov neodvrátilo. Kings sa naopak dočkali prvého úspechu po štyroch prehrách. Tesne pred koncom predĺženia o tom rozhodol obranca Drew Doughty. Blackhawks pomohli k bodu aj góly českých útočníkov Dominika Kubalíka a Davida Kämpfa.