Vrbata_2

Útočník Radim Vrbata podruhé za sebou skóroval, na ledě New York Rangers se zapsal mezi střelce dokonce dvakrát, ale velkou radost z toho opět neměl. Porážku 2:3 neodvrátil a jeho celek Arizona Coyotes počtvrté za sebou prohrál.

New York Rangers - Arizona Coyotes 3:2
Vrbatovi pokazil osobně vydařený večer obránce Dan Girardi, který v čase 41:55 rozhodl o další porážce Arizony. Ta se radovala z dosavadních pěti vystoupení v sezoně jen v tom úvodním. Doma zdolala tým Philadelphia Flyers 4:3 v prodloužení a pak se vydala na dlouhou sérii šesti duelů venku, v které zatím marně čeká na body.
Girardi, jenž se vrátil do sestavy Rangers po třízápasové absenci kvůli problémům s třísly, se trefil střelou za pravým kruhem po přihrávce dalšího beka Bradyho Skjeie. Domácí využili rozhozené obrany Coyotes po střídání, Skjei po průniku po levé straně nahrál o mantinel Girardimu, který měl čas dobře zamířit.

Girardi

"Je to pro nás tvrdé poučení, že rozhoduje každý okamžik a každá chyba. Dneska jsme kvůli ní prohráli. Z naší strany to v některých pasážích zápasu vypadá dobře, ale to nestačí. Poznáváme, že je v této lize těžké vyhrávat," řekl Vrbata.
Pětatřicetiletý český střelec otevřel už po 33 vteřinách skóre utkání, když na pravém kruhu tečoval střelu Connora Murphyho. Rangers díky trefám Joshe Joorise a J.T. Millera otočil vývoj a ve 37. minutě Vrbata vyrovnal. Po přihrávce Maxe Domiho pohotovou střelou z mezikruží propálil Henrika Lundqvista.
Vrbata, který se do Arizony vrátil po dvou letech strávených v celku Vancouver Canucks, se s pěti body za tři góly a dvě asistence posunul do pozice nejproduktivnějšího hráče týmu.
New York Islanders - Minnesota Wild 6:3
Kapitán Islanders John Tavares prožil nejlepší vystoupení nové sezony. Dovedl svůj tým třemi body za dvě branky a jednu asistenci ve čtvrtém vystoupení na domácím ledě za sebou ke třetímu vítězství. Minnesotě nebyly nic platné ani dvě trefy Zacha Pariseho, který dosáhl na hranici 300 gólů v NHL.

Tavares_1

"Měli jsme v minulých zápasech hodně šancí a je příjemné, že jsme je konečně dokázali proměnit. Pořád si ale myslím, že můžeme být ještě o hodně lepší. Soupeř měl hodně příležitostí a (Thomas) Greiss předvedl skvělé zákroky," prohlásil šestadvacetiletý Tavares, který si v prvních pěti zápasech připsal jen dva body za gól a přihrávku.
Parise, který skóroval poprvé v sezoně, svou jubilejní brankou otevřel po 75 vteřinách druhé třetiny skóre. Islanders ale odpověděli v 25. minutě trefami Tavarese a Calvina de Haana v rozmezí 24 vteřin a na 3:1 zvýšil obránce Johnny Boychuk. Na Pariseho druhou trefu v utkání odpověděli v závěrečné dějství Alan Quine a Thomas Hickey a po snížení Nina Niederreitera pojistil vítězství Tavares.
Anaheim Ducks - Vancouver Canucks 4:2
Ducks si vychutnali v domácí premiéře v sezoně výhru, přestože dvakrát ztratili vedení. V čase 51:24 vstřelil vítězný gól Nick Ritchie a pojistku přidal 77 vteřin před koncem Corey Perry. Na obě branky v závěrečném dějství přihrál Ryan Getzlaf, který zaznamenal v utkání celkem tři asistence.

Ritchie

Anaheim dokázal navázat na čtvrteční výhru z duelu na ledě Philadelphie 3:2, v kterém se po čtyřech úvodních porážkách poprvé radoval. Vancouver poprvé v sezoně vyšel bodově úplně naprázdno.
Winnipeg Jets - Edmonton Oilers 0:3
Winnipeg v Heritage Classic pod širým nebem na fotbalovém stadionu Investors Group Field fanoušky nepotěšil ani jednou brankou a gólman Oilers Cam Talbot si připsal 31 úspěšných zákroků. Svou 12. nulou v NHL oslavil středeční narození dvojčat.
Výhru Edmontonu zařídili trefami během osmi minut druhé třetiny Mark Letestu, obránce Darnell Nurse a Zack Kassian. Oilers vyhráli v šestém duelu sezony popáté a s 10 body vládnou celé NHL.

GettyImages-617559658

1. Vrbatovy góly nestačily
Radim Vrbata vstřelil dvě branky Arizony na ledě New York Rangers, ale Coyotes vyšli i ve čtvrtém zápase za sebou bodově naprázdno. Prohráli 2:3 a znovu při dlouhé sérii venkovních utkání neuspěli. Mimo svůj led budou hrát ještě dvakrát - v úterý je čeká New Jersey Devils a ve čtvrtek Philadelphia.
2. Bleskový obrat Islanders
Na vedoucí branku Minnesoty odpověděli Islanders ve druhé třetině třemi góly během tří minut a osmi vteřin, kdy získali vedení 3:1. Náskok už nepustili a vyhráli 6:3. Poprvé v sezoně tak nastříleli více než tři branky v utkání.
3. Vítězná domácí premiéra Ducks
Anaheim vstoupil do sezony sérií pěti zápasů venku a až v tom posledním na ledě Philadelphie se ve čtvrtek radoval z výhry. Doma prožili Ducks úspěšné první vystoupení v sezoně a zdolali Vancouver 4:2.
1. John Tavares (NYI): 2 góly, 1 asistence, 3 střely
2. Radim Vrbata (ARI): 2 góly, 2 střely, 2 plusové body
3. Ryan Getzlaf (ANA): 3 body, 3 asistence 1 střela
Na co se těšit:
Na programu jsou dva zápasy. Český útočník Jakub Voráček se představí v dresu Philadelphie na ledě týmu Montreal Canadiens a může se posunout do pozice nejproduktivnějšího českého hráče sezony před Davida Pastrňáka hrajícího za Boston Bruins. Slovenský forvard Richard Pánik z celku Chicago Blackhawks se jako nejlepší střelec ligy bude snažit rozšířit svou bilanci šesti tref proti Calgary Flames.