Aho-1213

Famózní podívanou měli diváci utkání mezi Carolina Hurricanes a Vancouver Canucks. Dohromady viděli 14 branek a několik obratů skóre, jež se nakonec zastavilo na 8:6. Divoké bylo ale i utkání mezi Nashville Predators a St. Louis Blues, kde domácí otočili z 0:3 na 6:3.
Zmíněných 14 branek, dohromady 70 střel a střídání gólmanů na obou stranách, to je něco, co se v hokeji neurodí každý den.

A pak ten vývoj skóre. Carolina vedla 1:0, pak 2:1, jenže do půlky zápasu stihla ještě 2:5 prohrávat. Ale ani to Vancouveru nestačilo k zisku bodů. Rozhodla o tom drtivá šestiminutovka na začátku poslední části, kdy Hurricanes vměstnali čtyři branky do šesti minut a stav otočili ve svůj prospěch.
Když pak necelých šest minut před koncem snížil hostující Brandon Sutter, bylo už pozdě, protože chvíli před ním skóroval ještě Jordan Staal.
"Bylo to velmi zábavné utkání. Takových jsem moc nezažil a doufám, že si to fanoušci užili," řekl Staal, který se vrátil do sestavy po zmeškání sedmi zápasů vinou otřesu mozku.
Kouč Hurricanes Bill Peters i přes úchvatné šestigólové představení v závěrečné části hledal na výkony svých svěřenců mouchy: "První dvě třetiny jsme byli snad beznozí a nemohli pohnout s pukem, jako by byl extrémně těžký. Chyběla i rychlost. Naštěstí jsme se ale dokázali zvednout."

Trochu jiný vývoj měl zápas v Nashvillu, kde už si hráči Blues asi malovali, jak připíší další body do tabulky. Jenže to se přepočítali.
Za Predators se totiž postupně trefily všechny útočné opory: James Neal, Filip Forsberg, Ryan Johansen, Mike Ribeiro i Mike Fisher (ten dokonce dvakrát) a jasně otočili utkání ve prospěch svého mužstva.
"Tohle byli opravdoví Predators. Takhle přesně chceme hrát pokaždé a takto jsem byl zvyklý, že se prezentujeme za dobu, co jsem tady. Všiml jsem si v zápase spousty dobrých věcí a na těch rozhodně budeme dál stavět," chválil tým Forsberg.
Trenér Blues Ken Hitchcock se mezitím zamýšlel nad tím, proč jeho tým opět přišel o body v zápase, v němž vedl. "Ještě do poslední třetiny jsme šli s vedením 3:2. Je to už poněkolikáté, co jsme ztratili body v závěrečné části," lamentoval.
"Zbytečně jsme drželi puk, udělali individuální chyby v obranném pásmu a oni toho využili."
Podobná ztráta nemusí St. Louis zatím mrzet, ale pokud by kolapsy v utkáních, která mají pod kontrolou, přibývaly, může to být ve vyrovnané NHL problém.
V případě Canucks, kteří byli k vítězství ještě o kousek blíže, je situace mnohem horší. Pokud chtějí do play off, musejí jít za každým bodem o dost zodpovědněji.