onegin1

Celkem patnáct gólů, drama až do prodloužení. Zápas Pittsburghu s Washingtonem nabídl úžasnou podívanou, z triumfu se nakonec i díky hattricku Evgeniho Malkina radovali domácí. Vidět byli i Češi. Po přihrávce Jiřího Hudlera se trefil Radek Faksa, přesně mířil i Radim Vrbata. Ani v jednom případě to ale na bodový zisk nestačilo.

Pittsburgh Penguins - Washington Capitals 8:7 v prodl.
Dechberoucí podívanou nabídl divákům střet dvou špičkových týmů Východní konference. Pittsburgh na svém ledě přestřílel Washington 8:7 v prodloužení a ukončil tak jeho sérii devíti výher v řadě.
Hlavními hvězdami domácích byli útočníci Evgeni Malkin a Sidney Crosby. První nasázel hattrick, druhý přispěl brankou a třemi asistencemi.

evgeni malkin washington capitals

"Byl to šílený zápas," prohlásil Evgeni Malkin. "Neměli jsme dobrý začátek, dostat sedm gólů je příliš. Ale pro útočníky to byl zábavný duel. Pro gólmany už méně."
Hosté se v první třetině dostali po brankách Andreho Burakovskyho a Nicklase Backstroma do trháku, Penguins ale ve druhé části šesti nastřílenými góly skočili zpátky do utkání.
Za neuvěřitelného stavu 7:7 dospěl duel do prodloužení, po jeho 34 vteřinách udeřil Connor Sheary a zajistil obhájcům Stanley Cupu zisk jednoho bodu navíc.
Boston Bruins - New York Islanders 0:4
Třemi góly v průběhu prostřední třetiny položili New York Islanders základ jednoznačnému triumfu 4:0 na ledě Bostonu, přesto zůstávají na dně tabulky Východní konference.
Dvakrát se trefil Nikolay Kulemin, hlavní hvězdou hostů byl ale gólman Thomas Greiss. Ten celkem vytáhl 32 zákroků a oslavil první čisté konto v sezoně. Pro Islanders to byla premiérová nula na ledě Bruins v 81 duelech.

Nikolay Kulemin-11617

Buffalo Sabres - Dallas Stars 4:1
Po dvou porážkách zabralo Buffalo, které v domácím prostředí udolalo utrápený Dallas 4:1. Sabres aktuálně ztrácejí na příčky pro play off šest bodů.
Domácí mohli těžit z raketového vstupu do utkání, už po 19 vteřinách hry se trefil Tyler Ennis. Na další trefu Jakea McCabea sice v závěru první části po přihrávce Jiřího Hudlera odpověděl Radek Faksa, poté však Jack Eichel dvěma brankami podtrhl výhru Buffala.

Faksa-11617-2

Detroit Red Wings - Montreal Canadiens 1:0
Jediný zásah rozhodl o výhře Detroitu nad Montrealem, v čase 38:14 se o něj postaral rakouský kanonýr Thomas Vanek. Byla to pro něj dvanáctá branka v sezoně.

Vanek-11617-3

Ve vyrovnaném duelu dominovaly defenzivy obou týmů v čele s brankáři. Jared Coreau v brance Detroitu pochytal všech 18 střel soupeře a oslavil druhé čisté konto v kariéře. Na druhé straně inkasoval Carey Price jen jednou z 20 střel.
Los Angeles Kings - Tampa Bay Lightning 1:2
Cennou výhru vybojovala Tampa Bay, která uspěla na ledě Los Angeles 2:1 a přiblížili se pozicím, které ve Východní konference zaručují postup do bojů o Stanley Cup.
Lightning sice od deváté minuty prohrávali, když se trefil Kyle Clifford, vývoj utkání ale dokázali otočit. Nejprve srovnal krok Tyler Johnson, vítěznou trefu pak obstaral v čase 39:47 Brian Boyle.

lightningwin

San Jose Sharks - Winnipeg Jets 5:2
Roli favorita splnilo San Jose, které na svém ledě přehrálo Winnipeg 5:2 a po dvou porážkách v řadě se vrátilo na vítěznou vlnu.
Sharks po dvou třetinách vedli o tři branky a nebylo pochyb, že směřují za maximálním bodovým ziskem. Po gólu a asistencí nasbírali Joel Ward, Timo Meier a Chris Tierney.

Timo-11617

Edmonton Oilers - Arizona Coyotes 3:1
Solidní období prožívá Edmonton, který v domácím prostředí udolal Arizonu 3:1 a zapsal už čtvrtou výhru v řadě. Oilers i nadále figurují na čtvrtém místě tabulky Západní konference.
Skóre duelu otevřel už ve čtvrté minutě Ryan Nugent-Hopkins, další góly přidali Jujhar Khaira a Leon Draisaitl. Za hosty pouze korigoval desátou trefou v sezoně Radim Vrbata.

oilers_011617a

1. Hvězdné války
Na jedné straně Evgeni Malkin a Sidney Crosby, na té druhé Alex Ovechkin a Nicklas Backstrom. I proto se soubojům Pittsburghu s Washingtonem začalo říkat hvězdné války. Téhle pověsti poslední duel dostál, Penguins vyhráli 8:7 v prodloužení.
2. Čekání u konce
Od 23. listopadu roku 2003 čekal Edmonton na domácí výhru nad Arizonou v základní hrací době. Dočkal se nyní, kdy neoblíbeného soupeře před svými fanoušky srazil 3:1.
3. Skvělý Eichel
Od svého návratu po zranění patří Jack Eichel k nejlepším útočníkům v lize. Naposledy dvěma góly přispěl Buffalu k výhře nad Dallasem, celkem ve 22 duelech nasázel 10 branek a připojil sedm asistencí.
1. Evgeni Malkin (PIT): 3 góly, 5 střel
2. Sidney Crosby (PIT): 1 gól, 3 asistence, 4 střely
3. Thomas Greiss (NYI): 0 inkasovaných gólů, 32 úspěšných zákroků
Na co se těšit:
Zámořská soutěž má na programu hned devět utkání, z českého pohledu slibuje zajímavou podívanou souboj Calgary s Michaelem Frolíkem proti Jágrově Floridě.