sobotka

První ztrátu v sezoně utrpělo v pondělním utkání NHL Buffalo s útočníkem Vladimírem Sobotkou v sestavě, které podlehlo v Columbusu 3:4 po prodloužení. Blue Jackets se tak dočkali prvních bodů v sezoně. V druhém duelu večera vyhrálo St. Louis v Torontu 3:2 a rozhodl o tom obránce Alex Pietrangelo, který si připsal jubilejní 400. bod v NHL. Obhájce Stanley Cupu porazil Maple Leafs už posedmé za sebou.

Sabres zastavil Columbus
Buffalo prohrávalo v Columbusu po první třetině 0:2 a v průběhu třetí části i 2:3, ale oživilo naději i na třetí úspěch v sezoně díky brance Victora Olofssona v přesilové hře v čase 58:36. Nakonec bralo jen bod, protože o vůbec prvním zisku v sezoně pro Blue Jackets rozhodl po 128 sekundách nastavení francouzský útočník Alexandre Texier.
Columbus, který měl z úvodních dvou duelů skóre 3:11, se dočkal vedení v 19. minutě díky Oliveru Bjorkstrandovi, který oslavil svůj 200. zápas v NHL. Za 56 sekund zvýšil Cam Atkinson. V druhém dějství ale smazali ztrátu Blues Marcus Johansson, který využil přesilovou hru, a Jeff Skinner. V 47. minutě pak nejdříve v početní výhodě vrátil náskok Blue Jackets Nick Foligno, ale Olofsson při hře hostů bez brankáře ve výhodě šesti proti čtyřem odpověděl.

Texierův vítězný zásah v prodloužení

Hrdinou domácích se stal Texier, který se po Folignově přihrávce ocitl mezi kruhy sám před Linusem Ullmarkem a připsal si v celkově pátém utkání v NHL druhou branku. "Byla to skvělá práce," pochvaloval si Texier Folignovu přihrávku. "Křičel jsem na něj, ale asi mě neslyšel. Když se otočil, byl jsem tam na středu sám."
Sabres se museli spokojit s bodem, domácí tým je přestřílel v poměru 44:18. "Po dvou zápasech, v kterých nám všechno vyšlo, jsme nehráli naši hru. Především v první třetině se nám nedařilo. Linus nám ale dal šanci na úspěch. Ukázali jsme charakter, když jsme se vrátili do zápasu po dvoubrankové ztrátě," prohlásil trenér Sabres Ralph Krueger.
Pietrangelova jubilea
Toronto čeká na vítězství proti St. Louis od 2. ledna 2016, kdy doma zvítězilo 4:1. A nezměnilo se to ve Scotiabank Areně ani v pondělí. V čase 47:51 o tom rozhodl Pietrangelo, který si najel na levý kruh na přihrávku David Perrona a zařídil obrat na 3:2. Blues vyhráli na ledě Maple Leafs šestý z posledních sedmi zápasů.
"Pokaždé tady hrajeme dobře. Je to příjemné místo. Z diváků je tu cítit hodně energie. Je pokaždé skvělé tady vyhrát. Působili tady Carl Gunnarsson, Alex Steen nebo Tyler Bozak, hodně hráčů tu má známé nebo rodiny," řekl Pietrangelo.

Pietrangelův 400. bod v kariéře

Devětadvacetiletý bek, jehož si Blues vybrali v roce 2008 jako čtyřku draftu, si vylepšil bilanci v NHL na 400 bodů za 95 branek a 305 asistencí z 691 zápasů. Připsal si 23. vítězný gól a překonal v této statistice mezi obránci klubový rekord, o který se dosud dělil s Alem MacInnisem.
Na první gól v utkání se čekalo do času 28:30, kdy dostal Blues do vedení Oscar Sundqvist. Domácí ve 32. minutě během 24 sekund otočili stav díky gólům Frederika Gauthiera a Williama Nylandera. St. Louis vyrovnalo 48 sekund před koncem druhého dějství díky Braydenu Schennovi.
Blues tak začali sezonu třízápasovou bodovou sérií a podruhé z toho vyhráli. Úspěšně načali čtyřzápasový trip, během kterého budou hrát ještě ve čtvrtek s Ottawa Senators, v sobotu s Montreal Canadiens a v pondělí s New York Islanders. Zavítají jako letošní šampioni také do hokejové Síně slávy v Torontu a čeká je přijetí od prezidenta Spojených států amerických Donalda Trumpa v Bílém domě ve Washingtonu.

Nylanderův hezký gól proti St. Louis

"Kluci bojovali ve všech třech dosavadních zápasech. Je to pro nás další skvělá výhra po obratu. Máme výborný tým a je skvělé, že jsme vyhráli," řekl gólman Jordan Binnington, který si připsal 32 úspěšných zákroků.
"Oni ukázali minulou sezonu, že umí vyhrávat. Hrají trpělivě. My jsme odvedli docela dobrou práci, ale nedokázali jsme se prosadit ve třetí třetině. Jim se to jednou podařilo, což rozhodlo o vítězství," řekl kapitán Toronta John Tavares.
V barvách Maple Leafs vyšel poprvé v sezoně střelecky naprázdno Auston Matthews, který v předešlých třech zápasech nastřílel pět branek. Výhru si v jubilejním 500. utkání v NHL užil ruský útočník St. Louis Vladimir Tarasenko.