nash win

Anaheim Ducks - Nashville Predators 2:3 po prodl. (stav série 0:1)
Povedený vstup do finálové série Západní konference prožili hráči Nashvillu, kteří zvítězili v Anaheimu 3:2 v po prodloužení a ujali se vedení 1:0 na zápasy.

Hvězdou duelu se stal útočník James Neal, který se v čase 69:24 opřel do přihrávky P.K. Subbana a i s trochou štěstí propálil gólmana Johna Gibsona.
"Určitě byl náš cíl, že na ně vlétneme hned od začátku. Měli v nohách sedmý zápas, tvrdě vybojovaný, kdežto my jsme byli čerství, dobře jsme potrénovali. Byli jsme připravení a dokázali jsme toho využít," řekl Neal v přenosu stanice NBCSN.
Utkání přitom začalo lépe pro domácí. A to navzdory faktu, že Nashville měl v úvodu jasně navrch a v prvních 13 minutách byl poměr střel 13:1. Ta jediná od domácích však byla zároveň gólová, když se v šesté minutě prosadil přesnou střelou Jakob Silfverberg, který svým osmým gólem v letošním play off poslal Ducks do vedení.
"Start byl těžký, oni tam dominovali. Ale my dali snad z první střely na branku gól. To nám pomohlo," popisoval kouč domácích Randy Carlyle.
Jenže Anaheim měl jednobrankový náskok pouze sedm minut. Nashville si připravil rychlou odpověď, když Filip Forsberg šikovně tečoval střelu Matta Irwina a zaskočil brankáře Johna Gibsona. V čase 22:42 už hosté vedli, když se poprvé v play off prosadil Austin Watson.
Ducks usilovali o vyrovnání, dlouho však naráželi na skvěle chytajícího brankáře Pekku Rinneho. Kalifornský celek se dočkal až v čase 47:21, kdy obránce Hampus Lindholm využil skrumáže před brankou a propálil finského gólmana.
Domácí se po vyrovnání dostali do euforie, tu ale zchladilo 90 sekund dlouhé oslabení tří proti pěti, když na trestnou lavici pro zdržování hry usedli nejprve Ryan Getzlaf a po něm i Nate Thomson,
Ve dvojnásobné početní výhodě si Predators vytvořili několik šancí, pozorného Gibsona ale nepřelstili a odmítli tak exkluzivní možnost, jak se znovu dostat do trháku.
Dramatický duel proto dospěl až do prodloužení, v jehož desáté minutě rozhodl James Neal. Nashville se tak v sérii po zásluze ujal vedení 1:0. V utkání byl totiž výrazně aktivnější, na branku Johna Gibsona vyslal celkem 46 střel. Pekka Rinne musel čelit 29 střeleckým pokusům.
Predators působili napříč zápasem svěžeji, roli mohla sehrát skutečnost, že svou sérii proti St. Louis ukončili už v neděli. Ducks naopak hráli proti Edmontonu sedmý zápas až ve středu.
"V první třetině na nás tvrdě nastoupili. Věděli jsme, že se to stane. Ale dokázali jsme to ustát, a s postupem času jsme se zlepšovali," zhodnotil duel domácí brankář John Gibson.
Hrdina zápasu: Pekka Rinne (NSH)
Znovu byl jistotou v brance Predators. Dohromady předvedl 27 úspěšných zákroků, hlavně v závěru třetí třetiny svůj celek podržel při několika velkých šancích soupeře.