Flyers-celebrate

V šestém utkání se dočkal. Obránce týmu Tampa Bay Lightning Andrej Šustr v souboji s Toronto Maple Leafs zaznamenal dvě asistence a pomohl k suverénnímu triumfu floridského klubu 7:3. Čtyřmi body zazářil lídr Tampy Steven Stamkos. Dařilo se i Pavlu Zachovi, jehož dvě nahrávky pomohly New Jersey Devils k výhře nad mužstvem Arizona Coyotes. Hned ve svém prvním duelu po zranění se pak střelecky prosadila tvář ligy Sidney Crosby.

Toronto Maple Leafs - Tampa Bay Lightning 3:7
Výborným vstupem do utkání položili hráči týmu Tampa Bay Lightning základy suverénního triumfu 7:3 na ledě mužstva Toronto Maple Leafs.
Hosté vedli po 18 minutách už o tři góly, když se prosadili dvakrát Steven Stamkos a jednou Alex Killorn.
V dalším průběhu utkání svůj náskok ještě navýšili. První dva body za asistence si v sezoně připsal vytáhlý český obránce Andrej Šustr, hlavní hvězdou duelu byl ale Stamkos.
Kanadský kanonýr vstřelil dva góly, navíc připojil i dvě asistence a posunul se k čelu žebříčku produktivity celé ligy.
"Přišlo mi, jako by všechny odrazy šly v náš neprospěch," prohlásil brankář Toronta Frederik Andersen. "Nebyl jsem schopný své mužstvo podržet, když to potřebovalo."
Za Maple Leafs se střelecky opět prosadil talentovaný mladík Auston Matthews, který už má v sezoně na kontě šest zásahů.
Tampa se díky výhře udržela na druhém místě tabulky Východní konference, Torontu aktuálně patří až čtrnáctá příčka.

Namestnikov-Bishop

New Jersey Devils - Arizona Coyotes 5:3
Hráči New Jersey Devils přehráli na svém ledě celek Arizona Coyotes 5:3 a zvládli i třetí domácí utkání v novém ročníku. Vstoupit třemi do sezony třemi výhrami před svými fanoušky se jim naposledy povedlo v ročníku 2002-03.
Hlavní postavou domácích byl útočník Taylor Hall, který ke dvěma vstřeleným gólům připojil jednu asistenci. Dvakrát se trefil rovněž Travis Zajac. Vidět byl i talentovaný český útočník Pavel Zacha, jenž zaznamenal dvě asistence. V dresu hostů si připsal nahrávku centr Martin Hanzal.
Pittsburgh Penguins - Florida Panthers 3:2
Sidney Crosby naskočil do prvního duelu po zranění a gólem pomohl týmu Pittsburgh Penguins k výhře 3:2 nad celkem Florida Panthers.
Hosté vedli po gólech Reillyho Smithe a Marka Pysyka ještě v polovině utkání 2:0, Penguins ale třemi zásahy skóre dokonale otočili. Nejprve se v početní výhodě prosadil Crosby, ve třetím dějství dokonali obrat Carl Hagelin a Eric Fehr. Floridský veterán Jaromír Jágr v zápase nebodoval.

Hagelin-behind-the-net

Detroit Red Wings - Carolina Hurricanes 4:2
Třemi góly v prvním dějství položili hráči Detroit Red Wings základ triumfu 4:2 nad týmem Carolina Hurricanes a potvrdili v úvodu sezony vynikající formu.
Na výhře se podílel i český brankář Petr Mrázek, který zaznamenal 29 úspěšných zákroků. Útočník Dylan Larkin přidal dva góly a Detroit oslavil už páté vítězství v sezoně.
Philadelphia Flyers - Buffalo Sabres 4:3 po sam. nájezdech
V obrovské drama se proměnil souboj celků Philadelphia Flyers a Buffalo Sabres. Z vydřeného vítězství 4:3 po sam. nájezdech se nakonec radovali domácí.
Klíčovou trefu v dovednostní soutěži zaznamenal český lídr Jakub Voráček, který ve třetí sérii gólem rozhodl o zisku jednoho bodu navíc pro Flyers. Po dvou bodech v dresu Philadelphie zaznamenali Claude Giroux a Mark Streit.
V brance Flyers začal zápas Michal Neuvirth, ve druhé třetině však třikrát inkasoval a mezi třemi tyčemi ho vystřídal Steve Mason. Neuvirth inkasoval ze 17 střel hned tři góly.

Matt Moulson Philadelphia Flyers October 25, 2016

Boston Bruins - Minnesota Wild 0:5
Trápení hráčů Boston Bruins pokračuje, svěřenci trenéra Claudea Juliena inkasovali na svém ledě debakl 0:5 od týmu Minnesota Wild.
V dresu domácích vyšli bodově zcela naprázdno útočníci David Krejčí s Davidem Pastrňákem, za hosty naopak řádil Jason Zucker, který ke vstřelenému gólu připojil i dvě asistence.
Dallas Stars - Winnipeg Jets 3:2
Hokejisté Dallas Stars se oklepali ze dvou porážek v řadě a na svém ledě přetlačili celek Winnipeg Jets 3:2.
Domácí uspěli navzdory rozsáhlé marodce. Mimo hru jsou útočníci Aleš Hemský, Cody Eakin, Patrick Sharp či Jiří Hudler. Střelecky se prosadili Brett Ritchie, Patrick Eaves a Tyler Seguin.

Antti Niemi

San Jose Sharks - Anaheim Ducks 2:1 v prodl.
Kalifornské derby vyznělo pro domácí, hráči San Jose Sharks přehráli na své ledě celek Anaheim Ducks 2:1 v prodloužení.
Sharks poslal do vedení v 8. minutě Joe Pavelski, který zužitkoval přesilovou hru. Hosté vyrovnali ve druhé části zásluhou Chrise Wagnera. O výhře San Jose rozhodl ve druhé minutě prodloužení obránce Marc-Edouard Vlasic.
Další středeční zápasy:
St. Louis Blues - Calgary Flames 1:4
Vancouver Canucks - Ottawa Senators 0:3
Los Angeles Kings - Columbus Blue Jackets 3:2 v prodl.
1. Crosbyho návrat
Naskočil do prvního duelu po zranění a hned o sobě dal pořádně vědět. Kapitán Pittsburghu Sidney Crosby vstřelil gól a zahájil obrat v utkání proti Floridě.
2. Nezastavitelný Stamkos
Fantastickou formu nabírá útočník Tampy Bay Steven Stamkos. Na ledě Toronta byl nebranitelný, dva gól dal a na další dva přihrál.
3. Rozpaky v Bostonu
Bruins se souží. S Minnesotou na vlastním ledě utrpěli debakl 0:5, byla to pro ně druhá prohra v řadě a ve Východní konference figurují až na třináctém místě.
1. Steven Stamkos (TBL): 2 góly, 2 asistence, 3 střely
2. Taylor Hall (NJD): 2 góly, 1 asistence, 4 střely
3. Craig Anderson (OTT): čisté konto, 22 zákroků