Scheifele ukazuje cestu. Kdo se přidá?

Mladý centr prožívá skvělé play off. Ale góly musí začít dávat i Laine a spol.

Napsal Michael Langr / NHL.com/cs

V sestavě Winnipeg Jets je mnoho ofenzivně schopných borců. Jeden jim však ukazuje cestu tak jednoznačně, jako nikdo jiný. Mark Scheifele vyrostl v lídra pro play off a jeho produktivita dává týmu, jenž ve druhém kole Stanley Cupu ještě nikdy nehrál, před domácími zápasy velké naděje.

Kanadský centr nastřílel ve dvou zápasech série s Nashville Predators čtyři góly. Ve 25 letech hraje teprve své druhé play off NHL v životě, přesto v něm exceluje. Po sedmi utkáních má na kontě osm branek a 10 bodů.

"Hokej v play off je nejlepší. Hrozně mě to baví," vykládal Scheifele. "Jednou vyhrajete, podruhé ne, chvíli jste v zápase na koni, chvíli zase dole. Během série se to přelévá z jedné strany na druhou a protože se hraje na čtyři vítězné zápasy, vyhraje opravdu ten lepší."

V sérii dvou nejlepších celků základní části NHL aktuálně není lepší ani jeden. Na zápasy je to 1:1, soudě podle skóre je to 8:6 pro Winnipeg, podle obrazu hry či počtu střel měl zase doma navrch Nashville. Ale svou výhru urvali Predators v neděli až ve druhém prodloužení.

"Není to zrovna ideální způsob porážky, ale my jsme podali lepší výkon než v pátek. To je na tom pozitivní," upozornil Scheifele, který vyrovnával 65 sekund před koncem třetí třetiny - pohotovou střelou bez přípravy a svým třetím bodem v utkání. A v závěru základní hrací doby ještě vybojoval přesilovku pro Jets.

[Více k tématu: Predators už vědí: Na množství střel nehleďte]

"Můžeme se deset minut zlobit, ale pak je hlavní si pořádně odpočinout a soustředit se na úterý," uzavřel po zápase.

Série se nyní přesouvá do Winnipegu, který měl v základní části doma bilanci 32-7-2, nejlepší z celé NHL. Ano, ze 41 zápasů jich 32 vyhrál! I v prvním kole play off pak proti Minnesota Wild uspěl ve všech třech domácích představeních.

Jenže Nashville je o dva levely silnější protivník. Pokud chtějí Jets zvýšit své šance na domácí úspěch i proti držiteli Presidents' Trophy a loňskému finalistovi Stanley Cupu, musí se k Scheifelemu přidat i další tahouni.

To se zatím neděje: Blake Wheeler dal v sedmi zápasech letošního play off jediný gól, kanonýr Patrik Laine skóroval v prvních dvou zápasech s Minnesotou, ale od té doby si připsal jen tři asistence.

[Všechny novinky a zprávy ze Stanley Cupu na Twitteru @NHLcz]

"Přivážíme si jednu výhru zvenku, což byl náš první cíl," řekl Wheeler. "Druhý - vyhrát tam i podruhé - už se nepovedl. Ale i tak můžeme být spokojení s tím, kde jsme."