tampa 22519

Pouze dva čeští hokejisté zasáhli do pondělního programu šesti zápasů NHL a ani jeden se bodově neprosadil. Útočník Ondřej Palát se ale mohl radovat v dresu suverénní lídra soutěže Tampy Bay z výhry nad Los Angeles 4:3 po nájezdech, díky které Lightning dosáhli už na 100 bodů v sezoně. Forvard Vladimír Sobotka se v dresu Buffala musel vyrovnat s prohrou v Torontu 3:5.

Lightning slavili podeváté v řadě
Rozjetou Tampu Bay sice pozlobil druhý nejhorší celek soutěže Los Angeles, ale úspěšnou šňůru klubu z Floridy nezastavil. Lightning díky devátému vítězství za sebou dosáhli na 100 bodů a stali se čtvrtým tým v historii, kterému se to povedlo v 63 duelech či rychleji.
Favorit vedl už v 9. minutě po brankách Braydena Pointa a Anthonyho Cirelliho už 2:0, ale Kings se nevzdali. Mezi 46. a 52. minutou dokonce otočili stav Alex Iafallo, Jonny Brodzinski a Austin Wagner.
Za 58 sekund vyrovnal po přihrávce Stevena Stamkose J.T. Miller. Na vyrovnání se podílel i Palát, přestože neměl asistenci. Forčekingem donutil k chybné rozehrávce Matta Roye, který odevzdal puk Stamkosovi. V nájezdech rozhodl ve čtvrté sérii Victor Hedman a Tampa Bay vyrovnala se 48 výhrami v sezoně klubový rekord.
"Když vedete o dva góly, chcete to ve třetí třetině ubránit. Musíme ocenit soupeře, že se nevzdal. Bojoval a byl za to odměněn. My jsme ale odolná parta. Jsem rád, že jsem mohl přispět k takové sérii," řekl Hedman, díky němuž Lightning vyrovnali svou nejdelší šňůru výher z období mezi 18. únorem a 5. březnem 2016.

Kucherov se prosadil v nájezdech

Luongo překonal Belfoura
Na třetím místě historické tabulky se osamostatnil s 485 výhrami v kariéře v NHL brankář Roberto Luongo, který předstihl Eda Belfoura. Povedlo se mu to díky vítězství Floridy na ledě Colorada 4:3 v prodloužení, o kterém rozhodl po 26 sekundách nastavení obránce Aaron Ekblad.
Devětatřicetiletý Luongo si připsal 36 úspěšných zákroků a Panthers slavili pátý úspěch za posledních šest duelů. Ve Východní konferenci je ale jejich manko na druhou divokou kartu pro play off stále velká. Za osmými Carolina Hurricanes zaostávají o osm bod.
V barvách Avalanche se uvedl gólem útočník Derick Brassard, jehož získal klub z Denveru v pondělí právě z Floridy. Ve 48. minutě dostal domácí do vedení 3:2, ale v čase 51:57 vyrovnal Mike Hoffman. Colorado se i přes prohru dotáhlo bodově v Západní konferenci na osmé Minnesota Wild.
Kanonáda Maple Leafs ve druhém dějství
Toronto porazilo Buffalo 5:3 a posunulo se na druhé místo Atlantické divize o bod před Boston Bruins. Maple Leafs rozhodli ve druhé třetině, v které vstřelili čtyři branky a otočili stav na 4:2. Sabres prohráli popáté z posledních šesti duelů a ve Východní konference ztrácejí šest bodů na postupové pozice pro play off.
Gólem a asistencí pomohl k úspěchu Tororonta Frederik Gauthier, pro kterého to byl první vícebodový duel v kariéře v NHL. Stejnou bilanci měl i Kasperi Kapanen a skórovali rovněž John Tavares, Auston Matthews a Tyler Ennis. Matthews se stal prvním hráčem v historii Toronta, jenž ve svých úvodních třech sezonách NHL pokořil metu 30 gólů.
Za poražené se trefil dvakrát Jack Eichel a stal se po Richardu Martinovi a Thomasu Vanekovi třetím hráčem historie Sabres, který vstřelil minimálně 20 branek ve svých první čtyřech sezonách.

Matthews oslavil 30. gól v sezoně

Canadiens opět neuspěli venku
Montreal potvrdil, že se mu v únoru nedaří na hřištích soupeřů a prohrál s New Jersey 1:2. Mimo svůj led tak Canadiens nebodovali popáté za sebou při skóre 7:20. Po dvou domácích úspěších tak ztratili další body v boji o play off. Na pozici první divoké karty ve Východní konferenci mají jednobodový náskok před devátými Pittsburgh Penguins.
Svým prvním gólem ve druhém utkání v NHL v kariéře pomohl k vítězství Devils Nathan Bastian a prosadil se také Kurtis Gabriel. Connor Carrick, který přišel v sobotu z Dallas Stars výměnou za obránce Ben Lovejoy, se uvedl v novém působišti dvěma asistencemi.
New Jersey, v jehož sestavě opět chyběl zraněný Pavel Zacha, vyhrálo čtvrtý z posledních šesti zápasů. Za postupem do bojů o Stanley Cup ale zaostává o propastných 14 bodů.
Predators poskočili do čela
Nashville zdolal doma Edmonton 3:2 po nájezdech a vyhoupl se první místo Centrální divize o bod před Winnipeg Jets. Gólem a asistencí ke třetímu vítězství Predators z uplynulých čtyř duelů přispěl obránce P.K. Subban, který dosáhl na hranici 400 bodů v NHL. Duel rozuzlil ve čtvrté sérii rozstřelu Brian Boyle.
Oilers, kteří minulé dva duely vyhráli, stačily dvě branky Leona Draisaitla pouze k zisku bodu. Edmonton tak zaostává v Západní konferenci za postupovými příčkami o sedm bodů.
Edmonton ale nevyšel naprázdno počtvrté za sebou a to i přesto, že ve třech duelech z toho postrádal ofenzivního lídra Connora McDavida. Kapitán Oilers nejdříve vynechal jeden duel kvůli nemoci a poslední dva zápasy si odpykával trest za faul na obránce New York Islanders Nicka Leddyho.

Subbanova dělovka od modré čáry

Markstrom vynuloval Ducks
Po třech porážkách v řadě zabral Vancouver, který vyhrál nad Anaheimem jednoznačně 4:0. Canucks poskočili na Západě na 11. pozici a na druhou divokou kartu ztrácejí čtyři body. Dvěma góly zazářil Bo Horvat.
První čisté konto v sezoně a celkově třetí v NHL vychytal díky 29 zásahům gólman Jacob Markstrom. Tomu kryl na lavičce záda nově Thatcher Demko.
Český gólman Marek Mazanec, jehož Canucks získali před dvěma týdny z New York Rangers, se přesunul na farmu do celku Utica Comets do American Hockey League. Stejně jako v Rangers zatím ani ve Vancouveru šanci v utkání nedostal.