Anže Kopitar dojel do středu hřiště a zhluboka se nadechl. Když zamával, jeho spoluhráči z Los Angeles Kings ho obklopili, poklepávali hokejkami na jeho počest a fanoušci v Crypto.com Areně mu vzdali hold ovacemi vestoje.
Jeho dvacetiletá kariéra v NHL, kterou strávil kompletně celou v barvách Kings, skončila. Už na konci základní části cítil emoce, ale tohle bylo definitivní. Kings v neděli ve čtvrtém utkání série 1. kola play off v Západní konferenci podlehli doma Colorado Avalanche 1:5 a sezona pro ně po výsledku 0:4 na zápasy skončila.
"Asi pět šest minut před koncem to na mě dolehlo. Za posledních 20 let jsem nikdy takovou emoci nezažil. Bylo to vždycky: 'Bude další sezona, bude další sezona.' Teď je konec. Je těžké to pochopit. Zároveň jsou tu dva důvody, proč si příští rok opravdu užiju," řekl dojatý Kopitar, kterého na pozápasové tiskové konferenci doprovázela jeho jedenáctiletá dcera Neža a devítiletý syn Jakob.
"Je to určitě velmi hořkosladké. Ano, nějaké slzy budou, ale takhle to v životě chodí, ne? Je to kruh. Byla to těch 20 let sakra jízda... Jak už jsem řekl dříve, zažil jsem během ní dobré, špatné i nepříjemné věci. Nekončíme tak, jak jsme chtěli skončit, ale stalo se to. A musíme s tím dál žít."






















