Vzhledem k tomu, že sezona 2019-20 byla 12. března pozastavena kvůli pandemii koronaviru, NHL.com/cs nabízí inventuru všech 31 účastníků soutěže. Podle pořadí v Atlantické divizi pokračujeme s týmem Florida Panthers.

Florida Panthers
Bilance:35-26-8, 78 bodů
Pozice: Na čtvrtém místě v Atlantické divizi ztrácejí tři body na třetí Toronto Maple Leafs; tři body jim rovněž chybí na obě divoké karty ve Východní konferenci, které drží Carolina Hurricanes a Columbus Blue Jackets.
Více k tématu: [Kandidáti na ceny: Florida Panthers]
Shrnutí
Panthers v létě učinili výrazné kroky k tomu, aby posílili své šance na postup do play off. Největší rozruch způsobil příchod kouče Joela Quennevillea a brankáře Sergeje Bobrovského.
Quenneville je osvědčeným vítězem, Chicago Blackhawks dovedl ke třem Stanley Cupům (2010, 2013 a 2015) a do této sezony šel s 890 výhrami, což je nejvíc v historii NHL po Scottym Bowmanovi (1244).
Bobrovskij dostal na Floridě sedmiletý kontrakt poté, co se stal rekordmanem Columbusu ve výhrách (213) i čistých kontech (33) a dvakrát získal Vezina Trophy (2012-13 a 2016-17).

panthers

Panthers se zároveň dohodli s obráncem Antonem Stralmanem a získali útočníky Bretta Connollyho (na čtyři roky) a Noela Acciariho (tři).
Dlouho však trvalo, než si na Floridě všechno sedlo. Tým se pořádně chytil až v lednu, kdy vyhrál šestkrát po sobě, přičemž tuhle sérii zakončil před pauzou pro All-Star Game stylovým triumfem 4:3 v Chicagu proti bývalému mančaftu Quennevillea.
Do přestávky šli Panthers s bilancí 28-16-5 a byli jen bod za druhým týmem divize Tampa Bay Lightning.
Jenže pak se něco pokazilo. Po All-Star Game vyhrála Florida jen šest zápasů z 18 (6-9-3) a šance na play off se začaly tenčit. Od 6. února do 7. března se tým marně snažil vyhrát doma (0-6-2) a prožil nejdelší sérii proher na vlastním ledě v historii klubu.
Trápil se i Bobrovskij, jenž v sezoně dostává v průměru 3,23 gólu na zápas - nejvíc v celé kariéře. K tomu má bilanci 23-19-6 a úspěšnost na 90 procentech.
Hráč na vzestupu
Noel Acciari dal hattrick ve dvou duelech za sebou (16. a 20. prosince) a do nynější přestávky šel s 20 góly na kontě. V 72 zápasech minulé sezony za Boston Bruins přitom nedraftovaný útočník skóroval pouze šestkrát. Letos si stanovil osobní maximum jak s 20 trefami, tak se 27 body.

Významné vítězství
St. Louis Blues - Florida Panthers 1:2 (9. března): V čase 4:29 třetí třetiny dal Connolly rozhodující gól a Panthers se posunuli jediný bod za třetím místem v Atlantické divizi i za druhou divokou kartou. Za výhrou Floridy stál také brankář Chris Driedger, jenž ve svém třetím startu v řadě chytil 26 střel úřadujících šampionů.
Nejzajímavější zápas
Boston Bruins - Florida Panthers 4:5 po nájezdech (12. listopadu): Panthers prohrávali po dvou třetinách v TD Garden 0:4, ale čtyřmi trefami ve třetí části (skórovali Aaron Ekblad, Frank Vatrano, Mike Hoffman a Keith Yandle) vybojovali prodloužení. Yandle přitom vyrovnával 99 sekund před koncem třetí části. V nájezdech pak o výhře rozhodli Vincent Trocheck a Hoffman.