Rantanen zajistil Avalanche vedení v sérii 3:1

Ještě jedna porážka a po králi Východní konference v základní části, jímž byli Tampa Bay Lightning, je ze hry také vítěz té Západní. Calgary Flames podruhé během série nezvládli prodloužení, na ledě Colorado Avalanche prohráli gólem ze 71. minuty 2:3 a v sérii ztrácí už 1:3 na zápasy.
Dlouho se přitom zdálo, že hosté odčiní debakl 2:6 z minulého souboje a ještě po odehrání 48 minut měli na své straně dvoubrankové vedení. Místo vyrovnání série má ale tým útočníka Michaela Frolíka a gólmana Davida Ritticha nůž na krku.

Colorado Avalanche - Calgary Flames 3:2 po prodl. (stav série: 3:1)
Přes minulý příděl šesti branek, na něž ale připadlo také 50 úspěšných zásahů, dostal i tentokrát v brankovišti Flames přednost Mike Smith. Rittich mu kryl záda ze střídačky a jeho čekání na svůj první start v play off NHL v kariéře se tak zase o něco protahuje.

Smith předvedl úžasný zákrok lapačkou

Smith dlouho držel čisté konto, stejně bezchybný byl v první třetině i jeho protějšek Philipp Grubauer, skončila tak bez branek.
Grubauer inkasoval jako první, když se ranou skrze clonící hráče prosadil v polovině 24. minuty při přesilové hře Elias Lindholm.
Favorit celé série pak zvýraznil svůj náskok na konci 47. minuty zásluhou Dereka Ryana, přesto to nestačilo k velmi důležité výhře, díky níž by kanadský celek překlopil zpět na svou stranu výhodu domácího prostředí.
"Zdálo se, jak kdybychom trochu přestali hrát a nechali domácí, aby na nás šli v jedné vlně za druhou," prohlásil Lindholm. "Je to těžké. Hráli jsme dobře, Smitty chytal dobře... Myslím si však, že dokážeme hrát ještě lépe. Alespoň to byl krok správným směrem po tom minulém utkání."
[Kompletní pokrytí série Calgary s Coloradem]
O 72 sekund později snížil J.T. Compher a domácí zavětřili kořist. Vystupňovali svůj tlak, Mikael Backlund jim navíc pomohl podražením k přesilovce a v čase 57:10 vyrovnal Rantanen.
Další horké chvilky vzápětí připravil Flames Noah Hanifin vyhozením puku do hlediště, hosté ale odolali a tak se šlo do prodloužení.
V něm měl obrovskou možnost rozjásat hosty Mikael Backlund, jenže Grubauer jeho šanci zlikvidoval levým betonem. "Dobře to přečetl a předvedl výborný zákrok," podotkl Backlund.
Pak stejným způsobem jako Hanifin chyboval domácí zadák Ian Cole, ale Flames se početní výhoda příliš nepovedla, Grubaera nepřinutili k vážnějšímu zákroku.
Nakonec se opakoval scénář z utkání číslo 2, kdy v prodloužení rovněž pykal Cole, ale Avalanche se úspěšné ubránili a pak sami rozhodli.

Rantanen ranou bez přípravy rozhodl v prodloužení

V čase 50:23 rozhodl svým druhým gólem večera Rantanen, když Avalanche ve třech rozebrali čtveřici soupeřů.
"Carl mě našel neskutečnou přihrávkou, já se jen snažil dostat puk na branku a ten prošel až do sítě," ocenil Rantanen, jak mu nabil Carl Soderberg.
"Je to pro nás těžké," připustil gólman poražených Mike Smith. "Měli jsme tam přesilovku a velkou šanci v prodloužení, ale gólman to chytil. Oni pak svou šanci využili, když to Rantanen skvěle trefil. Ale tak to někdy bývá. Série jede dál."
Smith byl opět blízko k metě 50 zásahů, připsal si jich 49, domácí Grubauer pomohl k úspěchu 35 zákroky.
Další zápas: Pátek 19. dubna (sobota 20. dubna 4:00 SELČ) ve Scotiabank Saddledome v Calgary.