skPrime

NHL v utorok pokračovala deviatimi duelmi. Tomáš Tatar strelil šestnásty gól v sezóne, ale Detroit Red Wings to nestačilo a Nashville Predators sa tešili z výhry 3:2. Boston Bruins predviedli skvelý obrat na ľade Edmonton Oilers, keď nastrieľali tri góly v tretej tretine a na lídra tabuľky Tampa Bay Lightning im chýba jediný bod. Jakub Voráček zažiaril dvoma gólmi a asistenciou, vďaka čomu sa stal hlavnou hviezdou tímu Philadelphia Flyers pri výhre nad Montreal Canadiens.

Detroit Red Wings - Nashville Predators 2:3
Predators sa na ôsmy pokus podarilo poraziť Red Wings a z Detroitu si odviezli výhru 3:2. Udržali sa tak na druhom mieste tabuľky Západnej konferencie.
Hostia vykročil za triumfom už v prvej tretine, keď sa dostali do vedenia vďaka gólom Scotta Hartnella a Kylea Turrisa. Domácim sa v druhej časti podarilo znížiť, ale v treťom dejstve sa presadil Viktor Arvidsson, ktorý si pripísal desiaty bod v posledných 11 dueloch. Nashville vďaka nemu opäť odskočil na rozdiel dvoch gólov.

Tatar sa presadil v polovici tretej tretiny, keď sa zorientoval v tlačenici pred bránkou Predators. Jeho zásah musel byť preskúmaný na videu, ale nakoniec platil. Detroit sa vďaka Tatarovi dostal na dosah jedného gólu, ale vyrovnať už nedokázal.
"Prvú strelu som zastavil, ale potom už som puk nevidel. Keď gól preskúma videorozhodca, vždy dúfate, že to pre vás dopadne dobre. Ale na videu som potom videl, že to bol dosť jasný gól. " povedal o situácii brankár Juuse Saros, ktorý predviedol 34 úspešných zákrokov.
Red Wings aktuálne strácajú 8 bodov na Columbus Blue Jackets, ktorí držia druhú divokú kartu vo Východnej konferencii.
Philadelphia Flyers - Montreal Canadiens 3:2 po prodl.
Skvelý individuálny výkon Jakuba Voráčka priviedol Philadelphiu k domácemu víťazstvu 3:2 po predĺžení nad Montrealom.
Český útočník mal prsty vo všetkých góloch svojho tímu. Voráček najprv asistoval pri zásahu Nolana Patricka a potom sám strelil ďalšie dva góly vrátane toho v predĺžení.
"Snažil som sa tú rozhodujúcu strelu schovať za obrancu," vyhlásil Jakub Voráček, ktorý je s 55 asistenciami najlepším nahrávačom ligy. "Mal som trochu šťastia, že sa to skončilo gólom."

Voráček strelil v drese Philadelphie už siedmy rozhodujúci gól v predĺžení, čím sa posunul pred Simona Gagneho na druhé miesto v klubovej histórii.
Do štatistík sa zapísal aj útočník Montrealu Tomáš Plekanec, keď v čase 48:45 pripravil gól pre Paula Byrona. Canadiens sa však nakoniec museli uspokojiť so ziskom jedného bodu.
Edmonton Oilers - Boston Bruins 2:3
Hráči Bostonu splnili úlohu favorita, keď vyhrali na ľade Edmontonu 3:2 a upevnili si postavenie na druhom mieste tabuľky Východnej konferencie.
Víťazný gól hostí zaistil v čase 58:56 útočník David Krejčí, ktorý zužitkoval prihrávku Dantona Heinena a pridal svoj 11. zásah v ročníku.

Oilers pritom mali vývoj zápasu dlho pod kontrolou. Do vedenia sa dostali zásluhou Ryana Stromea, ďalší zásah pridal v polovici stretnutia Jujhar Kaira. Ale Bruins troma zásahmi v záverečnom dejstve dokonale otočili skóre.
Zdeno Chára v drese víťazov päťkrát vypálil na bránku a zblokoval päť striel.
Hosťujúci gólman Anton Khudobin prispel k dvojbodovému zisku 18 úspešnými zákrokmi.
Washington Capitals - Tampa Bay Lightning 2:4
Tampa Bay potvrdila pozíciu najlepšieho tímu celej ligy, keď zvíťazila na ľade silného Washingtonu 4:2 a pripísala si druhý triumf z posledných troch zápasov.
Lightning sa mohli oprieť o strelecký výkon útočníka Braydena Pointa, ktorý strelil dva góly. Veterán Ryan Callahan pridal rovnaký počet asistencií.

"Je to pre nás veľká výhra, pretože sme nastúpili proti veľmi silnému súperovi," pripomenul útočník Tampy Bay Nikita Kucherov. "Hrať v ich aréne je vždy zložité. Sériu zápasov vonku sme nemohli začať lepšie."
Útočník Washingtonu Alex Ovechkin potvrdil skvelú formu a strelil gól. Ruský kapitán si v uplynulých desiatich dueloch pripísal šesť zásahov a osem prihrávok. Ovechkin sa zároveň stal 29. hráčom v histórii, ktorý nastrieľal 300 gólov v domácich zápasoch.
Winnipeg Jets - Los Angeles Kings 3:4
Hráči Los Angeles potvrdili zlepšenú formu, pretlačili Winnipeg na jeho ľade 4:3 a odškrtli si už tretie víťazstvo v rade.
Skvelý výkon znovu podal obranca Dion Phaneuf, ktorého klub minulý týždeň získal z celku Ottawa Senators za Mariána Gáboríka. Dôrazný obranca strelil jeden gól, dva body potom pridal ďalší obranca Alec Martinez.
Jets boli síce strelecky aktívnejší, ale gólman hostí Darcy Kuemper za svoj chrbát pustil len tri z 33 pukov.
Ďalšie utorkové výsledky:
New Jersey Devils - Columbus Blue Jackets 1:2
Toronto Maple Leafs - Florida Panthers 1:0
St. Louis Blues - San Jose Sharks 2:3
Vancouver Canucks - Colorado Avalanche 4:5 po predl.
Trápenie hráčov St. Louis pokračuje, ambiciózne mužstvo pred svojimi fanúšikmi podľahlo San Jose 2:3 a utrpelo už štvrtú porážku v rade.
Po troch prehrách naopak zabral Columbus, ktorý vyhral na ľade New Jersey 2:1. Víťazný gól zaistil v druhej tretine Scott Harrington.

Gólman Frederik Andersen sa blysol parádnym výkonom v zápase Toronta proti Floride. Kanadskému tímu stačil na úspech jediný gól, Andersen totiž pochytal 40 striel súpera a tešil sa z piateho čistého konta v ročníku.
Prestrelka medzi Vancouverom a Coloradom vyznela pre hostí, triumf Avalanche 5:4 po predĺžení zaistil Nathan MacKinnon. Canucks prehrali tretí z posledných štyroch zápasov.
1. Jakub Voráček (PHI): 2 góly, 1 asistencia, 2 strely
2. Frederik Andersen (TOR): 0 inkasovaných gólov, 40 úspešných zákrokov
3. Nathan MacKinnon (COL): 1 gól, 3 asistencie, 6 striel