Kings v stredajšom programe vyhrali po predĺžení

Hokejisti Boston Bruins v stredu uspeli na ľade Toronto Maple Leafs 4:2 a v sérii 1. kola play off sa ujali vedenia 2:1 na zápasy. Na Západe boli na rozdiel od Východu na programe až dva duely. Obhajcovia Stanley Cupu Vegas Golden Knights aj druhýkrát porazili domácich Dallas Stars a zvíťazili 3:1. Z prvého úspechu sa radovali Los Angeles Kings, ktorí vyhrali na ľade Edmonton Oilers 5:4 po predĺžení.

Za Bruins zažiaril kapitán Marchand

Boston po úvodnom víťazstve 5:1 v druhom vystúpení pred vlastným publikom prehral 2:3, ale teraz už v súboji s Torontom zase vedie. Predovšetkým vďaka Bradovi Marchandovi, ktorý v Scotiabank Arene strelil dva góly vrátane víťazného a pripísal si aj jednu asistenciu. Maple Leafs v sérii nastúpili bez zraneného švédskeho útočníka Williama Nylandera, ktorý sa síce zapojil do tréningu, ale na návrat do zápasov stále čaká.

Na úvodný gól sa čakalo až do času 33:10 a radovali sa domáci. Po rýchlom protiútoku sa po prihrávke Mitchella Marnera presadil Matthew Knies a prekonal Jeremyho Swaymana. V 38. minúte odpovedal strelou z ľavého kruhu Trent Frederic a po 67 sekundách tretej tretiny otočil stav z dorážky Jake DeBrusk.

V 52. minúte so šťastím vyrovnal Tyler Bertuzzi. Puk sa po strele Morgana Riellyho odrazil od jeho korčule do nohy Hampusa Lindholma a následne za Swaymana. Po 28 sekundách však Boston rozhodol. Danton Heinen za bránkou puk a po jeho ponuke sa Marchand presadil z pravého kruhu. Poistku pridal 36 sekúnd pred koncom, keď Maple Leafs hrali bez brankára. David Pastrňák najprv zamieril do bočnej konštrukcie prázdnej bránky, ale kapitán už spečatil výsledok.

Marchard si polepšil na 55 gólov v kariére v play off a vyrovnal klubový rekord Cama Neelyho. So 134 bodmi je druhý za Rayom Bourquem (161). "Dúfam, že ešte mám v rezervoári oveľa viac, ale byť v spoločnosti takého hráča, ktorý je jedným z najtalentovanejších strelcov v histórii klubu a v hokeji celkovo, je naozaj výnimočné," povedal Marchand.

Štvrtý duel série je na programe opäť v Toronte v noci na nedeľu 28. apríla (2:00 SELČ).

Zostrih: Boston - Toronto 4:2

Šampión ani druhýkrát nezaváhal

Dallas síce ovládol Západnú konferenciu, ale s minuloročným víťazom Stanley Cup ani druhýkrát nevyužil domáce prostredie. Za Golden Knights si pripísali gól a asistenciu Jack Eichel a Jonathan Marchessault. Brankár Logan Thompson prispel k výhre 20 úspešnými zákrokmi a len v presilovke Stars ho prekonal Jason Robertson.

Tím z Texasu, ktorý v základnej časti nazbieral o 15 bodov viac ako Vegas, otvoril skóre v čase 16:47. Počas vylúčenia Nicolasa Roya z pravého kruhu prestrelil Robertson Thompsona medzi betóny. Stars si však udržali vedenie len 82 sekúnd. Ivan Barbašev vysunul do úniku Eichela, ktorý proti Jakeovi Oettingerovi naznačil blafák a namiesto zakončenia ponúkol puk pred odkrytú bránku Marchessaultovi.

Vegas dalo víťazný gól 67 sekúnd pred koncom druhej tretiny. Royovoi síce nedovolil zakončiť Esa Lindell, ale k puku sa v ľavom kruhu dostal Noah Hanifin a poslal ho presne k tyčke. Keď Dallas hral bez brankára, presadil sa po Marchessaultovej prihrávke aj Eichel.

Tretí zápas sa hrá po presune do Las Vegas v noci na nedeľu 28. apríla (4:30 SELČ).

Zostrih: Vegas - Dallas 3:1

Kopitar trafil výhru Kings

Aj druhý súboj Edmontonu s Los Angeles priniesol prehliadku gólov a tentoraz v nej boli úspešnejší Kings. Výhrou 5:4 po predĺžení zareagovali na úvodnú porážku 4:7. V čase 62:07 rozhodol kapitán tímu z Kalifornie Anže Kopitar, ktorý si vďaka dvom asistenciám v zápase pripísal až tri body. Hviezda Oilers Connor McDavid po piatich prihrávkach z úvodného zápasu tentoraz zaznamenal iba jednu.

Úvod zápasu patril Adrianovi Kempemu, ktorý gólmi v 4. a 15. minúte zaistil Kings vedenie 2:0. Najskôr sa z pozície medzi kruhmi a v druhom prípade trafil zo vzduchu tečovanú prihrávku Kopitara. V čase 17:33 síce po prihrávke Leona Draisaitla tvrdou strelou znížil Brett Kulak, ale po 32 sekundách z úniku vrátil Los Angeles dvojgólový náskok Drew Doughty. Vracajúci sa Ryan Nugent-Hopkins mu síce pri zakončení pridvihol hokejku, ale puk prešiel Stuartovi Skinnerovi medzi betóny.

Oilers v druhej tretine vymazali stratu. Najskôr sa z hranice pravého kruhu presadil Dylan Holloway a v 31. minúte v presilovej hre zakončil kombináciu Draisaitla a kapitána Connora McDavida Zach Hyman. Po 107 sekundách tretej časti strelou od pravého mantinelu cez clonu pred Skinnerom vrátil Kings náskok Kevin Fiala. Po 96 sekundách však druhýkrát v zápase prekonal Cama Talbota Holloway a duel dospel do predĺženia. V ňom sa po prihrávke Quintona Byfielda z pozície medzi kruhmi presadil Kopitar.

Tretí súboj je na programe v Los Angeles v noci na sobotu 27. apríla (4:30 SELČ).

Zostrih: Los Angeles - Edmonton 5:4 po predĺžení