Zostrih: Skvelý Price priviedol Montreal k postupu

Zloženie už rozohraného 2. kola play off je kompletné. Ako posledný tím ho doplnili Montreal Canadiens, ktorí v rozhodujúcom siedmom zápase na ľade víťaza Scotia Severnej divízie Toronto Maple Leafs vyhrali 3:1. Tím s najhoršou bilanciou po základnej časti zo všetkých šestnástich účastníkov bojov o Stanley Cup teraz vyzve Winnipeg Jets. Slovenský útočník Tomáš Tatar v zostave víťazov druhýkrát za sebou chýbal.

New York Islanders dokázali v druhom zápase o postup do semifinále z MassMutual Východnej divízie vyhrať nad domácimi Boston Bruins 4:3 po predĺžení a vyrovnali sériu na 1:1 na zápasy.
Toronto Maple Leafs - Montreal Canadiens 1:3 (konečný stav série: 3:4)
Maple Leafs dobre rozbehnutú bitku nedotiahli do úspešného konca a na víťaznú sériu play off márne čakajú už od sezóny 2003-04, keď sa dostali aspoň do 2. kola. Trinásťnásobní držitelia Stanley Cupu tak opäť stratili nádej na prvý triumf od roku 1967.
"Bol to náš najlepší tímový výkon v sezóne. Počas celej série som veril, že máme šancu uspieť. Keď sme v zápase číslo 5 pridali druhé víťazstvo, začalo sa to preklápať na našu stranu a dnes sme sa to snažili dotiahnuť do konca," povedal gólman Montrealu Carey Price, ktorý pomohol k výhre 29 úspešnými zákrokmi.
Montreal vykročil za tretím víťazstvom vonku v sérii v 24. minúte, keď sa z protiútoku z ľavého kruhu Brendan Gallagher presadil strelou medzi betóny gólmana Jacka Campbella.

Gallagher otvoril skóre na ľade Toronta

"Náš tím tvrdo bojoval a ja som dostal najhorší gól v mojej kariére. A stane sa to v zápase číslo 7. To je neakceptovateľné. Mužstvo odo mňa očakávalo lepší výkon a sám viem, že viem chytať oveľa lepšie," vyčítal si inkasovaný gól Campbell.
Ešte v druhej tretine zvýšil náskok Canadiens v presilovej hre Corey Perry, ktorý tečoval strelu Nicka Suzukiho. V čase 57:22 počas hry Toronta bez brankára trafil od vlastnej modrej čiary prázdnu bránku Tyler Toffoli a upravil už na 3:0. po 62 sekundách Price prišiel o čisté konto, ale gól Williama Nylandera už radosť hostí nemohol pokaziť.
Exkluzívny obsah a všetko podstatné o NHL: sledujte náš [Facebook a Twitter!]
Toronto od víťazstva nad Ottawa Senators 4:3 na zápasy v roku 2004 vo štvrťfinále Východnej konferencie prehralo všetkých šesť sérii play off. V tomto období spolu osemkrát nepremenilo postupový mečbal.
"Musíme oceniť Montreal za prácu, ktorú odviedol. Naši hráči sú zdrvení a ani som po zápase v kabíne nemal žiadny prejav. Je ťažké nájsť na to slová. Sú naozaj sklamaní. Očakávali sme od seba viac. Vieme, že sme mohli dosiahnuť viac nielen dnes, ale aj v celej sérii," vyhlásil tréner Maple Leafs Sheldon Keefe.
Kanonier Maple Leafs Auston Matthews, ktorý vďaka 41 gólom v 52 zápasoch základnej časti získal Maurice Richard Trophy, sa v siedmich dueloch play off presadil len raz. "Nemám na to veľmi čo povedať. Je to pre nás všetkých obrovská frustrácia," povedal Matthews.
Montreal už v noci zo stredy na štvrtok o 1:30 SELČ začne boj vo Winnipegu.

Price úžasne zakročil proti Hymanovi

Boston Bruins - New York Islanders 3:4 po predĺ. (stav série: 1:1)
Islanders v TD Garden tromi gólmi v druhej tretine otočili stav na 3:1. Boston na to síce dokázal odpovedať, ale v čase 74:48 ukončil päťzápasovú víťaznú sériu Bruins Casey Cizikas.
Bol to jeho prvý gól v play off od roku 2015, keď sa presadil vo štvrtom zápase 1. kola Východnej konferencie proti Washington Capitals. "Trvalo to naozaj dlho. Mal som šťastie, že sa ku mne odrazil puk a mal som možnosť rozhodnúť," povedal Cizikas.
Bruins sa vydaril vstup do zápasu a v čase 2:38 otvoril skóre Charlie Coyle, ktorý sa cez Nicka Leddyho dostal pred Semjona Varlamova a forhendom poslal puk pozdĺž jeho ľavého betónu.
\[Sledujte posledné novinky o sérii Bruins-Islanders\]
Islanders však medzi 27. a 38. minútou zmenili ráz duelu. O vyrovnanie sa so šťastím postaral Josh Bailey, pretože obranca Jeremy Lauzon jeho prihrávku korčuľou zrazil medzi betóny Tuukku Raska.
Ďalší gól pridal Kyle Palmieri, ktorý pri pravej tyčke poslal za Raska puk odrazený od zadného mantinelu po strele Leddyho. Potom Islanders druhýkrát udreli v početnej výhode a po bekhendovej prihrávke Anthonyho Beauvilliera z otočky zakončil do odkrytej bránky Jean-Gabriel Pageau.
V 51. minúte za Boston odpovedal kapitán Patrice Bergeron, ktorému nabil medzi kruhy Marchand a druhú asistenciu si pripísal David Pastrnak. V čase 55:06 Marchand v presilovke strelou z ľavého kruhu vynútil predĺženie.
Sériu úspechov Bruins, ktorá doteraz v play off prehrali len prvý duel série 1. kola na ľade Washington Capitals, ukončila chyba v nadstavení. Lauzon na útočnej modrej čiare trafil Coyleovu korčuľu, Cizikas sa dostal do úniku a z pozície medzi kruhmi sa presadil do pravého horného rohu Raskovej bránky.

Cizikasov rozhodujúci gól v predĺžení

Nešťastníka zápasu Lauzona sa snažil povzbudiť spoluhráč Marchand. "Je našou veľkou oporou. Všetci robíme chyby a boli sme pri tom. Je nepríjemné, keď sa to niekomu stane, ale treba sa s tým vyrovnať. Nie je to koniec sveta, stav je 1:1 na zápasy a musíme sa pripraviť na ďalší duel," vyhlásil Marchand.
Varlamov, ktorý po štyroch zápasoch dostal prednosť pred Iľjom Sorokinom, pomohol k výhre 39 zákrokmi. "Bolo to jednoduché rozhodnutie. Máme dvoch veľmi kvalitných brankárov. Je skúsený, nebojí sa podobných výziev a v celej sezóne bol našou oporou," komentoval tréner Barry Trotz nasadenie tridsaťtriročného Varlamova.
Tretí duel sa bude hrať v noci zo štvrtka na piatok o 1:30 SELČ v New Yorku.
Ďalší program
1:30 Carolina Hurricanes - Tampa Bay Lightning (2. zápas; Nova Sport 1 a NHL.tv).