Aj v sezóne 2023-24 každý týždeň vyberáme slovenskú hviezdu posledných siedmich dní. V sedemnástom týždni ročníka v NHL naskočili šiesti slovenskí hokejisti. Tu je najlepší z nich:

Juraj Slafkovský (Montreal Canadiens)

Po krátkom výlete domov do Košíc sa vrátil do hry v perfektnej forme. Montreal po pauze na Víkend hviezd a povinnom voľne odohral za týždeň tri zápasy a Slafkovský si v nich pripísal až štyri body.

Devätnásťročný krídelník najviac zažiaril v utorkovom súboji s Washington Capitals, ktorý Canadiens ovládli 5:2 Strelil v ňom dva góly a stal sa jednou z hviezd zápasu. Na ľade strávil čas 17:15 a pripísal si aj jeden kladný bod v plus/mínus.

V podobnom duchu Slafkovský pokračoval aj o dva dni neskôr proti Dallas Stars, aj keď tímu sa darilo podstatne menej. Jednotka draftu 2022 si pripísala ďalší gól, ale domáci Canadiens prehrali 2:3. Na krídle prvého útoku odohral 19 minút a 30 sekúnd.

"Sústavne sa zlepšuje," povedal o slovenskom zverencovi tréner Martin St. Louis. "Minulý rok ho spomalilo zranenie, ale v tomto ročníku od začiatku pôsobí úplne inak. Je radosť ho sledovať."

Ešte dlhšie, konkrétne 20 minút a 11 sekúnd, strávil medzi mantinelmi o deň neskôr. Canadiens doma padli 2:7 so St. Louis Blues a Slafkovský pomohol zmierniť prehru prihrávkou na gól Nicka Suzukiho.

Bodoval už v piatom zápase v rade a v posledných siedmich štartoch má na konte rovnaký počet bodov (4+3).

Slafkovský má po 54 zápasoch sezóny už 24 bodov za desať gólov a štrnásť asistencií. Posunul sa už na štvrté miesto v produktivite Canadiens a v tabuľke krajanov je na čele pred Tomášom Tatarom zo Seattle Kraken, ktorý má o štyri body menej.