sid_051122

Sidney Crosby nezasiahne do šiesteho duelu 1. kola proti New York Rangers. Po piatkovom rozkorčuľovaní to povedal tréner Pittsburgh Penguins Mike Sullivan.

"Sid ráno korčuľoval, ale hrať nebude," informoval tréner tímu, ktorý v sérii vedie 3:2 na zápasy. "Hovoril som s ním, je na tom dobre, ale večer nenastúpi."
Elitný center jeho tímu sa zranil počas stredajšieho duelu, v ktorom Pittsburgh prehral 3:5. Napriek tomu má v sérii ešte dva mečbaly. Šiesty zápas sa hrá v noci na sobotu od 1:00 SELČ (NHL.tv) v PPG Paints Arene a Penguins sa v ňom môžu prvýkrát od roku 2018 prebojovať do 2.kola Stanley Cupu.

Crosby pretancoval cez obranu Rangers

Pittsburský kapitán sa zranil po hite obrancu Jacoba Troubu v 10. minúte druhej tretiny piatkového duelu. Potom skúsil ešte dve striedania, ale následne odišiel do kabíny. V strede prvého útoku s Jakeom Guentzelom a Bryanom Rustom ho nahradil Jevgenij Malkin.
Crosby nazbieral v 69 zápasoch základnej časti 84 bodov (31+53), spolu s Guentzelom tak bol najproduktívnejším hráčom Penguins. Keď im chýbal, tím vyhral len päť zápasov z 13 (5-4-4). Skúsený útočník vynechal sedem zápasov po operácii zápästia, ďalších päť potom v súlade s koronavírusovým protokolom a jeden kvôli chorobe.
\[Sledujte posledné novinky o sérii Rangers-Penguins\]
V tohtoročnom play off je kanadský center lídrom tímu s deviatimi bodmi (2+7) v piatich dueloch. Vo štvrtom zápase série ako štvrtý hráč v histórii NHL pokoril hranicu 200 bodov v play off. Jeho útok dal v 1. kole 10 z 23 pittsburských gólov.