wpg cgy

Nedeľný program prípravných zápasov priniesol štyri súboje. Predstavili sa v nich dvaja Slováci a hoci obaja bodovali, ani v jednom prípade to neviedlo k výhre.

Winnipeg Jets sa radovali z výhry 4:1 nad Calgary Flames. Jediný gól Calgary strelil v 46. minúte forvard Adam Ružička, ktorý v presilovej hre vyrovnal na 1:1 a odpovedal tak na gól Jacka Roslovica už z úvodnej minúty duelu. Dvadsaťročný Ružička, ktorého Flames draftovali v roku 2017 vo štvrtom kole na 109. mieste, v tohtoročnom tesne trafil už druhýkrát.

Ružičkov gól v presilovke proti Winnipegu

Presadil sa aj pri stredajšej domácej výhre nad San Jose Sharks 6:4. Ružička odišiel do Severnej Ameriky v roku 2016 po dvoch rokoch pôsobenia v mládežníckych tímoch Pardubíc a necelé tri sezóny hral v OHL za tím Sarnia Sting. V polovici minulej sezóny sa v tej istej súťaži presunul do tímu Sudbury Wolves.
Calgary však duel vo Winnipegu stratilo. V polovici záverečnej tretiny strelil víťazný gól Blake Wheeler a výhru poistili Joona Luoto a Nikolaj Ehlers. Wheeler si v dueli pripísal aj asistenciu, Mark Scheifele zaznamenal dve prihrávky.
V druhom vystúpení v tohtoročnej príprave za Columbus Blue Jackets prvýkrát bodoval útočník Marko Daňo, ktorý v 13. minúte duelu na ľade obhajcu Stanley Cupu St. Louis Blues prihral na úvodný gól Švédovi Jakobovi Liljovi, ktorý v zápase skóroval dvakrát. Z víťazstva 5:3 sa nakoniec radovali domáci.
Gólom v čase 47:24 o tom rozhodol Klim Kostin. Dvadsaťročný ruský útočník, ktorého si Blues vybrali v roku 2017 v prvom kole draftu z 31. pozície, si v tohtoročnom testovacom období pripísal už tretí gól.
Kostin zaznamenal aj asistenciu a rovnakú bilanciu ako on mali v dueli aj Jaden Schwartz a Alex Pietrangelo. Brayden Schenn nazbieral za víťazov tri asistencie.
Hviezdou duelu v Detroite bol obranca Madison Bowey, ktorý v čase 62:58 rozhodol a celkovo si aj vďaka dvom asistenciám pripísal tri body. V 21. a 25. minúte sa podieľal na góloch Tylera Bertuzziho a Anthonyho Manthu, ktorí zareagovali na vedúci gól Briana Dumoulina z úvodného dejstva. Jared McCann v 39.minúte vynútil predĺženie.

Bowey vystrelil Detroitu víťazstvo

Víťazstvo Colorado Avalanche v domácom zápase proti Minnesota Wild 3:2 po nájazdoch zaistil v tretej sérii penált kapitán Gabriel Landeskog. Dvomi prihrávkami pomohol tímu z Denveru k úspechu bek Dan Renouf.
Do zápasu lepšie vstúpili hosťujúci Wild a v 13. minúte ich dostal do vedenia Louie Belpedio. Ešte v prvej tretine vyrovnal Tyson Jost a Jayson Megna v 37. minúte v oslabení otočil stav. Po 40 sekundách však Jared Spurgeon využil pokračujúcu presilovku a vyrovnal na 2:2.