ruzicka

Takmer tri týždne sa v zostave Calgary Flames neobjavil. Najprv bol súčasťou záložnej skupiny hráčov, potom bol medzi zdravými náhradníkmi. Ak by si však Adam Ružička mohol dopredu naplánovať situáciu, v ktorom sa jeho meno znova objaví na súpiske, tak by možno ukázal práve na pondelkový súboj so St. Louis Blues.

Flames v ňom na domácom ľade rozobrali súpera 7:1 a slovenský útočník sa predstavil efektným gólom, na ktorý mu prihrali najväčšie hviezdy tímu. Dvadsaťdvaročný center strávil väčšinu zápasu v strede štvrtej formácie, ale v druhej časti sa na chvíľu naskočil v elitnom útoku. Hneď z toho bola ukážková akcia, ktorá sa skončila druhým gólom v NHL v podaní dvadsaťdvaročného Bratislavčana.
Ružička sa dostal k puku na modrej čiare, poslal ho po osi Johnny Gaudreau - Matthew Tkachuk, aby sa k nemu zase vrátil a zavesil šiesty gól Flames v zápase. Preňho samotného bol nielen druhý v sezóne, ale aj celkovo druhý v NHL.

Ružička skóroval po krásnej akcii

Tréner Darryl Sutter mal po dueli pomerne jasno v tom, čo sa mu v podaní slovenského centra páčilo. A na čom by mal naopak ešte zapracovať.
"Musí sa zlepšiť na buly," zhodnotil Sutter vhadzovania v podaní útočníka z Bratislavy, v ktorých mal v pondelok úspešnosť 54,2 percenta. "Ak chce ostať v zostave, tak by mal sústrediť na detaily. Má všetko potrebné na to, aby bol úspešný. Len by sa mal rozhodnúť, ktorým smerom sa uberie."
Ružička odohral väčšinu duelu s krídlami štvrtej formácie Trevorom Lewisom a Brettom Ritchiem. V domácej hale Scottiabank Saddledome sa predstavil na 9 minút a 41 sekúnd, v priebehu ktorých si pripísal štyri strely a dva kladné body v plus/mínus.
"Druhá tretina bola z našej strany naozaj dobrá a veľa sme im nedovolili," bol tréner spokojný s dvadsaťminútovkou, ktorá nadchla tribúny. "Oproti minulému zápasu som videl zlepšenie."
Exkluzívny obsah a všetko podstatné o NHL: sledujte náš [Facebook a Twitter!]
Dobrá je z pohľadu Calgary dosť slabé slovo. Flames zasypali Binningtona 18 strelami a súperovi dovolili len dva neúspešné pokusy. Dvadsaťminútovku odštartoval Sean Monahan, ktorý využil presilovku. Po ňom sa medzi strelcov zapísal Blake Coleman, v 17. minúte Ružička predviedol svoje ukážkové zakončenie a tretinu zakončil Gaudreau, ktorý skóroval 24 sekúnd pred druhou sirénou.
Flames sú po sedemgólovej šou tesne nad čiarou postupu v Západnej konferencii. Miesto v play off ešte ani zďaleka nemajú isté, ale bodovú rezervu si môžu začať tvoriť už v noci na štvrtok, keď sa predstavia proti Columbus Blue Jackets. Ružička má po poslednom výkone slušnú šancu, aby k doterajším šiestim štartom v ročníku pridal aj siedmy.