Florida Panthers v New York Rangers - Game One

\Každý deň počas play off vám prinášame rubriku Hity dňa, ktorá zahŕňa päť zaujímavostí pred aktuálnymi zápasmi. Pozrite si s nami tie najnovšie pred prvým dňom finále Východnej konferencie. \

Fox nie je vo svojej koži

V úvodnom finále Východnej konferencie s Florida Panthers (0:3) kľúčový obranca New York Rangers Adam Fox odohral takmer 25 minút, ale na prvý pohľad bolo vidieť, že sa necíti úplne komfortne. Napriek tomu je odhodlaný nastúpiť aj v v ďalšej časti série (sobota 2:00 SELČ; Nova Sport 1, NHL.tv) v Madison Square Garden.

"Som pripravený," ohlásil dvadsaťšesťročný bek, ktorý asi stále cíti následky stretu s Nickom Jensenom z prvého kola proti Washington Capitals.

Fox minule s Floridou odohral piaty zápas v rade bez bodu, čo je jeho najdlhšia séria od konca základnej časti ročníka 2020-21. Americký bek má v kariére len štyri podobné série, ktoré trvali päť a viac zápasov.

Aktuálne problémy sa však týkajú celej obrannej eskadry Rangers, ktorá v tohtoročnom play off zaznamenala len dva góly.

"Samozrejme, že chceme byť produktívni. Odo mňa sa určite očakáva viac," povedal Fox, ktorý v základnej časti nazbieral 73 bodov (17+56) v 72 zápasoch. "Naším hlavným cieľom je predovšetkým brániť, ale keď je šanca zaútočiť, tak po nej vždy musíme skočiť."

S Panthers však bol Fox na ľade pri dvoch inkasovaných góloch v hre v plnom počte.

Zostrih: Florida - Rangers 3:0

Rangers zvažujú zmeny, potrebujú viac tvrdosti

S takým výkonom, aký predviedli v zápase č. 1, by to s Rangers išlo veľmi rýchlo z kopca. Tréner Peter Laviolette preto nevylúčil zmeny v zložení útokov a jedným z variantov je aj zapojenie Matta Rempeho.

Dvojmetrový nováčik zatiaľ odohral v play off sedem zápasov (1+0) s priemerným časom 6:18 minúty za zápas. Ak chcú Rangers pritvrdiť, tak by mohli nasadiť práve jeho.

"Ten chlapec sa dostáva do predbránkového priestoru, zapája publikum a dokáže strhnúť spoluhráčov," nabáda aj Mark Messier, kapitán posledného tímu Rangers, ktorý získal Stanley Cup v roku 1994.

Rempe asi nepomôže svojmu tímu s rýchlosťou ani s produktivitou, ale pridá mu tvrdosť a odhodlanie. To určite nechýba ani Filipovi Chytilovi, ktorý proti Floride absolvoval ešte len druhý duel v play off. Tesne pred koncom však bol tvrdo poslaný na mantinel obrancom Panthers Nikom Mikkolom.

"Fil bol v pohode, išlo len o spôsob, akým sa zápas odvíjal, prestávky, preskúmavanie videa pri neuznanom góle," vysvetľoval tréner Peter Laviolette predchádzajúcu Chytilovu absenciu na ľade v podstatnej časti tretej tretiny.

Bobrovskij vďaka 24 zákrokom vynuloval Rangers

Krása teraz nie je dôležitá, tvrdia Panthers

Strela do horného rohu, efektná kľučka, zákrok brankára na poslednú chvíľu. Aj hokejisti Panthers dokážu potešiť oko nezaujatého diváka. V tejto fáze sezóny však hráči Floridy vidia krásu v niečom úplne inom.

Zblokovaná strela, tvrdý hit pri mantineli, vyhraté vhadzovanie v obrannom pásme. Z týchto detailov Panthers poskladali úvodnú výhru série.

"Naša hra je teraz dosť priamočiara," tvrdil útočník štvrtej formácie Ryan Lomberg. V prvom zápase hostia udržali Rangers na 24 strelách na bránku, ktoré všetky zastavil brankár Sergej Bobrovskij.

"Keď sme na cestách, tak sa nemusíme veľmi starať o prekrásne akcie, uspokojenie fanúšikov ani nič podobné. Skrátka sklopíme hlavy a naplno makáme. Často to nie je pekné, končí sa to 1:0 alebo 2:1, ale takto vonku skrátka hráme," povedal Lomberg.

Niečo podobné hostia plánujú aj v druhom zápase v MSG.

"Vždy hráme tak tvrdo, ako sa len dá," dodal Lomberg.