TOR Auston MAtthews

Nastúpi Auston Matthews do piateho zápasu série úvodného kola play off medzi Toronto Maple Leafs a Boston Bruins? To je otázka, na ktorej zodpovedanie si fanúšikovia budú musieť počkať až do samotného duelu. O štarte elitného forvarda kanadského tímu sa totiž rozhodne až krátko pred úvodným buly, ktoré je na programe v noci na stredu.

"Auston bol počas rozkorčuľovania na ľade a mohol pracovať na niektorých veciach," uviedol hlavný tréner Toronta Sheldon Keefe v rozhovore so zámorskými novinármi. "V tejto chvíli však nemáme jasno v tom, aký bude jeho status pred zápasom."

Matthews odstúpil z predchádzajúceho stretu s Bruins po druhej tretine z dôvodu choroby. Maple Leafs bez svojej hlavnej hviezdy podľahli Bostonu 1:3, rovnakým pomerom prehrávajú aj v celej sérii. Má tak pred sebou náročnú úlohu, v TD Garden bude odvracať prvú postupovú šancu súpera.

Zostrih: Boston - Toronto 3:1

"V tejto fáze sezóny každý hráč robí maximum preto, aby mohol byť na ľade," ubezpečil Keefe. "Máme tu lekársky tím, ktorý musí posúdiť zdravotný stav chlapcov. A prípadne potvrdiť, že sú pripravený do zápasu naskočiť."

Najlepší strelec základnej časti a autor 69 gólov sa síce na stredajšom rozkorčuľovaní objavil, ale po niekoľkých minútach ľadovú plochu opustil. Matthews zároveň vynechal aj pondelkovú kompletnú tréningovú jednotku.

"Auston je bojovník," uviedol útočník Maple Leafs Ryan Reaves. "Určite s tým zabojuje a urobí všetko, aby mohol hrať. Uvidíme, ako na tom bude pred samotným zápasom."

Dvadsaťšesťročný forvard si v štyroch dueloch série pripísal tri body za gól a jednu asistenciu. Ak by nemohol nastúpiť do piateho stretu s Bruins, tak by pozíciu prvého centra veľmi pravdepodobne zaplnil Max Domi.