sk 921

V piatok sa v prípravnom programe NHL odohralo sedem duelov a do hry zasiahli aj dvaja Slováci. Obrancovia Martin Marinčin a Erik Černák síce nebodovali, ale obaja sa mohli radovať z víťazstva. Toronto Maple Leafs na vlastnom ľade porazilo Buffalo Sabres 5:3 a Tampa Bay Lightning zase triumfovali na štadióne Nashville Predators 5:1.

Marinčin strávil medzi mantinelmi viac ako dvadsať minút a pripísal si bilanciu dve zablokované strely, jeden strelecký pokus a jeden mínusový bod v hodnotení účasti na ľade. Dvadsaťšesťročný bek začiatkom júla podpísal s Maple Leafs novú ročnú zmluvu a v tohtoročnej príprave bojuje o miesto v zostave. Väčšinu minulého ročníka strávil na farme v tíme Marlies, s ktorými ovládol AHL a získal Calder Cup.
V zostave Maple Leafs opäť naskočil do hry John Tavares a aj druhýkrát strelil rovno dva góly. Kanadský reprezentant sa prvýkrát presadil v čase 3:42 a ďalší zásah pridal v úplnom závere. Celkovo tak má v modrom drese na konte už štyri góly. Veľkú zásluhu na víťazstve domácich mal aj brankár Curtis McElhinney, ktorý chytil všetkých 20 striel potom, ako Garret Sparks pustil tri z 12 striel.

Tavaresov gólový debut na domácom ľade v Toronte

Černák absolvoval na ľade Nashvillu svoj druhý prípravný duel za Tampu a aj on sa predstavil na takmer dvadsaťjeden minút. Vyslúžil si aj dve trestné minúty a nepremenil jednu strelu na bránku.
Za víťazov sa do štatistík sa víťazov zapísali Adam Erne, ktorý dal dva góly a český obranca Dominik Mašín, ktorý skóroval v úplnom závere do prázdnej bránky a spečatil tak triumf Lightning 5:1.
Prvý gól v drese New York Islanders si pripísal český útočník Jan Kovář, ktorý výrazne prispel k triumfu svojho tímu na ľade Philadelphia Flyers. Skúsený center sa presadil v čase 36:09, keď zužitkoval presnú prihrávku Adama Pelecha.
O výhre Islanders rozhodol v predĺžení Ryan Pulock. V drese porazených si pripísal jednu asistenciu aj hviezdny Jakub Voráček, ktorý v početnej výhode nabil Shayneovi Gostisbehereovi.
Veľmi dobrú výkonnosť v období prípravného kempu vykazuje aj Martin Nečas z Carolina Hurricanes. Devätnásťročný mladík trafil už druhýkrát a tentoraz 37 sekúnd pred záverečnou sirénou spečatil triumf 5:1 nad obhajcami z Washington Capitals. Prvé dve tretiny odchytal za víťazov Petr Mrázek, ktorý zastavil deväť striel a prekonal ho len Nicklas Backstrom.

Backstrom trafil z pravého kruhu

Marko Daňo tentoraz chýbal v zostave Winnipeg Jets, ktorí si poradili s Calgary Flames 4:3 po predĺžení. Slovenský útočník tak nemal šancu nadviazať na doterajšie dva zápasy, v ktorých v oboch prípadoch skóroval. O výhre Jets rozhodol 26 sekúnd pred koncom predĺženia Dustin Byfuglien a pridal už svoj druhý gól v zápase.
Chicago Blackhawks zvíťazili na ľade celku Ottawa Senators presvedčivo 5:2, obranca Christián Jaroš sa v zostave domácich neobjavil. Ruku k dielu priložil aj český útočník David Kämpf, ktorý sa prihrávkou podieľal na góle Dominika Kahuna.