Halak_DAL

Slovenský gólman Jaroslav Halák v noci na sobotu štartoval v bránke New York Islanders a jeho tím utrpel vysokú porážku. Tridsaťdvaročný rodák z Bratislavy zastavil 24 striel súpera, ale inkasoval päť gólov a Islanders tak prehrali na ľade Dallas Stars 0:5. V rámci piatkového programu sa predstavil aj Zdeno Chára, ktorého Boston Bruins po predĺžení podľahli tímu Toronto Maple Leafs. Prehru neodvrátil ani David Pastrňák svojím desiatym gólom v sezóne.

Dallas Stars - New York Islanders 5:0
Súboj tímov Dallas Stars a New York Islanders sa zmenil na jednoznačnú záležitosť. Klub z Texasu ovládol zápas 5:0 a odškrtol si deviate víťazstvo v sezóne.
Halák predviedol 24 úspešných zákrokov, ale inkasoval všetkých päť gólov a druhýkrát v rade odchádzal z ľadu s prehrou. V aktuálnej sezóne má spolu za sebou deväť štartov, v ktorých jeho tím päťkrát vyhral a utrpel štyri porážky.

Dallas vykročil za triumfom už v prvej tretine, ktorú suverénne ovládol 3:0. Navyše sa mohol spoľahnúť na svojho muža v maske. Ben Bishop si spolu pripísal 14 úspešných zákrokov.
V drese Stars sa o jeden z gólov postaral veterán Jason Spezza, ktorý tak ukončil šestnásť zápasov dlhé čakanie na strelený gól. Naposledy totiž trafil 6. apríla.
"Je príjemné sa znovu presadiť a hlavne pomôcť mužstvu," vyhlásil Jason Spezza. "To čakanie bolo naozaj dlhé. Snáď sa od tohto zápasu odrazím k ešte lepším výkonom."
Washington Capitals - Pittsburgh Penguins 4:1
Ďalší súboj dvoch najlepších útočníkov posledných rokov Alexa Ovechkina a Sidneyho Crosbyho dopadol lepšie pre prvého spomínaného, Washington Capitals totiž na svojom ľade pretlačili Pittsburgh Penguins 4:1.
Ovechkin prispel asistenciou k štvrtej výhre svojho tímu z posledných piatich duelov, Crosby na druhej strane naopak nebodoval.
V drese Capitals sa blysol štvrtým gólom v ročníku talentovaný útočník Jakub Vrána, ktorý v čase 57:18 strelou do prázdnej bránky spečatil konečný výsledok.
Hlavnou hviezdou zápasu, v ktorom Capitals zužitkovali dve presilové hry, sa však stal gólman Braden Holtby. Ten pochytal 27 striel súpera a tešil sa z jubilejnej 200. výhry v NHL.

Caps_Win

"My všetci vieme, čoho je Braden schopný," vyhlásil útočník Nicklas Backstrom. "Dokáže pre nás ukradnúť celý zápas, to je úžasné. Máme veľké šťastie, že sa môžeme oprieť o takého brankára."
O jediný gól Penguins sa v druhej tretine postaral útočník Phil Kessel, ktorý vyrovnal na 1:1. Pittsburgh ale v zvyšnom priebehu duelu ešte trikrát inkasoval.
"Škoda gólu v závere druhej tretiny," ľutoval hosťujúci útočník Patric Hornqvist. "Nám sa bohužiaľ v početných výhodách nedarilo, potom je ťažké vyhrávať zápasy."
Toronto Maple Leafs - Boston Bruins 3:2 po predl.
Zápas medzi tímami Toronto Maple Leafs a Boston Bruins sa zmenil na veľkú drámu. Z konečného triumfu 3:2 po predĺžení sa nakoniec radoval kanadský tím, ktorý uspel už v treťom dueli za sebou.
Víťazný zásah zaistil v čase 61:07 veterán Patrick Marleau, pre ktorého to bol už siedmy gól v modrobielom drese Maple Leafs.
"Toto sú pre nás veľmi dôležité body," radoval sa Patrick Marleau. "V posledných dueloch sa nám darí herne aj výsledkovo, takže môžeme byť spokojní."
Do zostavy Bruins sa vrátil uzdravený útočník Brad Marchand a so svojím tímom nebol ďaleko od víťazstva. Ešte v závere tretieho dejstva totiž Boston viedol 2:1, v čase 59:00 však udrel James van Riemsdyk a poslal zápas do predĺženia.
Za Boston znovu žiaril útočník David Pastrňák, ktorý v čase 54:30 zužitkoval presilovú hru. Desiaty gól českého mladíka v sezóne však nakoniec nebol tým víťazným. Toronto navyše v predĺžení rozhodlo po Pastrňákovej strate puku.

"Snažil som sa nájsť spoluhráčov, puk sa bohužiaľ odrazil od korčule. Bol to nešťastný moment," smutne povedal David Pastrňák.
Kapitán porazených Zdeno Chára strávil na ľade viac ako 23 minút a zblokoval tri strely súpera, ale dostal aj dva dvojminútové tresty.
Buffalo Sabres - Florida Panthers 1:4
Zápas dvoch aktuálne najhorších tímov tabuľky Východnej konferencie dopadol lepšie pre Florida Panthers, ktorí zvíťazili na ľade mužstva Buffalo Sabres 4:1 a odpútali sa z posledného miesta. Panthers navyše rázne ukončili sériu piatich prehier.
Sabres sa síce ujali vedenia, keď Kyle Okposo trafil v presilovej hre, ale od tej chvíle už strieľali góly len hostia. Aleksander Barkov a Evgeni Dadodov si pripísali gól a asistenciu, Jonathan Huberdeau pripojil tri prihrávky.
Gólman Roberto Luongo predviedol 24 úspešných zákrokov a pripísal si už 455. triumf v kariére. Ten ho navyše posunul na štvrtú priečku historických tabuliek.
Columbus Blue Jackets - Carolina Hurricanes 1:3
Hráči tímu Carolina Hurricanes vybojovali cenný triumf, keď zvíťazili na ľade favorizovaného celku Columbus Blue Jackets 3:1.
Carolina rozhodla o svojej výhre dvoma zásahmi v záverečnej tretine. Hviezdou duelu sa stal veterán Jordan Staal, ktorý sa postaral o dva góly.
Vegas Golden Knights - Winnipeg Jets 5:2
Hráči tímu Vegas Golden Knights si užili radostný návrat do domáceho prostredia po šiestich zápasoch vonku a pred svojimi fanúšikmi prestrieľali Winnipeg Jets 5:2.
Útočník William Karlsson zažiaril dvoma gólmi, český útočník Tomáš Nosek sa na úspechu tímu z Nevady podieľal jednou asistenciou. Marko Daňo opäť nenastúpil v drese Jets, naposledy sa objavil na ľade 27. októbra v zápase proti svojmu bývalému tímu Columbus Blue Jackets

1. John Klingberg (DAL): 1 gól, 2 asistencie, 3 strely
2. Ben Bishop (DAL): 0 inkasovaných gólov, 14 úspešných zákrokov
3. Jonathan Huberdeau (FLA): 3 asistencie, 5 striel, 19:22 čas na ľade