jags120516_169

Svoj návrat na ľad oslávil víťazne. Kapitán Boston Bruins Zdeno Chára vynechal kvôli zraneniu v dolnej časti tela šesť duelov a do zápasového kolotoča opäť naskočil pri výhre svojho tímu proti Florida Panthers 4:3 po predĺžení. Fantastickú sezónu prežíva český útočník David Pastrňák. V súboji proti Floride strelil dva góly vrátane toho rozhodujúceho v predĺžení. Jeho spoluhráč David Krejčí pripojil dve asistencie, na druhej strane raz trafil veterán Jaromír Jágr. Premiérový hetrik v NHL oslávil útočník Pittsburgh Penguins Bryan Rust.

Boston Bruins - Florida Panthers 4:3 po predl.
Fantastickú formu dokázal talentovaný útočník David Pastrňák, ktorý pomohol svojmu tímu Boston Bruins k triumfu nad celkom Florida Panthers 4:3 po predĺžení dvoma gólmi.
Pastrňák najprv v čase 36:37 vyrovnal na 2:2, v druhej minúte predĺženia potom svojím 15. zásahom v sezóne rozhodol o výhre Bruins.
"Je pre nás mimoriadne dôležitý," ocenil Pastrňáka tréner Claude Julien. "Má šikovné ruky, skvelý výber miesta a veľké sebavedomie. Brankári to proti nemu nemajú vôbec jednoduché.

Pastrňák suverénne vládne klubovej tabuľke strelcov, nikto z útočníkov Bruins totiž nemá na konte viac ako sedem zásahov. V drese Bostonu sa dvoma prihrávkami blysol David Krejčí. Zdeno Chára odohral po návrate viac ako 23 minút, bodovo sa však nepresadil.
Jaromír Jágr v drese Floridy strelil jeden gól, hosťom to ale tentoraz stačilo len na bod. Panthers po štvrtej prehre z posledných piatich zápasov figurujú až na 11. priečke tabuľky Východnej konferencie.
Columbus Blue Jackets - Arizona Coyotes 4:1
Skvelú formu potvrdil tím Columbus Blue Jackets, ktorý na svojom ľade porazil celok Arizona Coyotes 4:1 a pripísal si štvrtú výhru v rade.
Hlavnou hviezdou zápasu sa stal domáci útočník Sam Gagner, ktorý mal prsty vo všetkých góloch Blue Jackets. Gagner dvakrát trafil a pripísal si aj rovnaký počet asistencií. Hostia sa síce zásluhou Tobiasa Riedera ujali vedenia, Columbus ale skóre dokonale otočil.

sg120516_169a

Pittsburgh Penguins - Ottawa Senators 8:5
Na obrovskú prestrelku sa zmenil súboj tímu Pittsburgh Penguins a Ottawa Senators. Z divokého triumfu 8:5 sa nakoniec radovali obhajcovia Stanley Cupu, ktorí si zapísali štvrtú výhru z posledných piatich zápasov.
Svoj prvý hetrik v NHL oslávil útočník Bryant Rust, ktorý mal na výhre Penguins zásadný podiel. V drese hostí zažiaril gólom a troma asistenciami obranca Erik Karlsson. Ottawa viedla v priebehu druhej tretiny dokonca 4:2, domáci ale vývoj dokonale otočili.

Washington Capitals - Buffalo Sabres 3:2 po predl.
Až do predĺženia dospel duel medzi celkami Washington Capitals a Buffalo Sabres. Z triumfu sa nakoniec radovali domáci, o ktorých výhre rozhodol útočník Marcus Johansson.

Švédsky útočník bol hrdinom zápasu, v čase 53:42 totiž v presilovej hre vyrovnal na 2:2 a dal Capitals nádej na maximálny bodový zisk. Sabres v priebehu zápasu dvakrát viedli, napriek tomu utrpeli druhú porážku v rade.
1. Strelecká erupcia
Hráči Pittsburghu zaťažili konto Ottawy ôsmimi gólmi. Bryan Rust si zapísal hetrik, po troch bodoch za gól a dve prihrávky zhodne pridali opory Evgeni Malkin a Phil Kessel.
2. Zmena zatiaľ bez efektu
V štyroch dueloch viedol Floridu nový tréner Tom Rowe. Vytúžený efekt sa ale zatiaľ nedostavil, Panthers brali len jednu výhru a zostávajú mimo pozícií zaisťujúcich postup do play off.
3. Capitals v začiatkoch spia
Znovu inkasovali ako prví, tak ako v predchádzajúcich troch zápasoch. Washingtonu sa v poslednom období úvody duelov nedaria, proti Buffalu však Capitals dokázali skóre otočiť.
1. Bryan Rust (PIT): 3 góly, 1 asistencia, 5 striel
2. David Pastrňák (BOS): 2 góly, 3 strely
3. Erik Karlsson (OTT): 1 gól, 3 asistencie, 5 striel