Marchand prekonal Harta a vyrovnal skóre

Nedeľný program priniesol sedem zápasov a v dvoch z nich sa predstavili aj Slováci. Kapitán Zdeno Chara a brankár Jaroslav Halak pomohli Bostonu získať bod v zápase proti Philadelphii, ktorý Bruins prehrali 2:3 po nájazdoch. Do kádra Dallasu sa vrátil Andrej Sekera, ktorý predtým kvôli bolestiam vynechal štyri duely. Connor McDavid hetrikom priviedol Edmonton k víťazstvu 6:2 v Anaheime.

Flyers dobyli Boston
Zápas Boston Bruins - Philadelphia Flyers bol prehliadkou slovenských a českých hviezd. Na strane hostí nechýbal Jakub Voracek, bránku domácich strážil Jaroslav Halak a v zostave boli okrem kapitána Zdena Cháru aj útočníci David Pastrnak a David Krejci. Peter Cehlárik bol opäť poslaný do Providence v AHL, už tretíkrát v sezóne sa do NHL pozrel len na jeden zápas.
Bodoval iba Chára, ktorý v poslednej tretine prihral na gól Dantona Heinena a pripísal si šiesty bod v sezóne. Halák štartoval v bránke siedmykrát v ročníku a zastavil 27 striel hostí z celkových 29. Bruins súperovi prekvapujúco podľahli 2:3 po samostatných nájazdoch a po sérii šiestich presvedčivých výhier si pripísali už tretiu porážku za sebou.
Flyers sa naopak radovali z výhry štvrtýkrát za sebou a predĺžili svoju bodovú sériu na šesť zápasov. Počas nej päťkrát vyhrali, pričom v druhom prípadoch vydolovali druhý bod až v nájazdoch a raz v predĺžení.
Flyers počas zápasu premárnili dvojgólové vedenie. Jediným úspešným exekútorom bol Joel Farabee, Pastrňák v tretej sérii neuspel a nevyrovnal, takže Flyers už na tretiu sériu ani nemuseli ísť.
"Možno sme dnes boli trochu pomalí," vyhlásil Pastrňák. "Súper mal oproti nám dobré nohy a po ľade lietal. Ak hráte druhý zápas za dva dni, je to bežné. Ale je to o nás, musíme byť na to pripravení. Pozitívne je, že sme sa vrátili do zápasu a vybojovali sme aspoň ten bod."
Sekerov comeback a prehra Stars
Andrej Sekera sa vrátil do kádra Dallas Stars potom, ako vynechal štyri predchádzajúce zápasy kvôli bolestiam vo viacerých častiach tela. Bolesti si odniesol z kolízie v zápase proti Pittsburghu 26. októbra. V nedeľu proti Winnipegu odohral čas 21:34 a pripísal si jeden plusový bod.
Stars si však z duelu odniesol len jeden bod a prehral prvý duel z posledných piatich.
Medzi strelcami Dallasu bol aj Radek Faksa, ktorý svojím piatym gólom v sezóne dokonal obrat Stars v druhej tretine z 0:1 na 2:1.
V úvode druhej tretiny však vyrovnal Andrew Copp a Mark Scheifele ukončil duel už po 21 sekundách predĺženia.

Scheifele využil prečíslenie v predĺžení

Devils si poradili s Canucks
New Jersey Devils dokázal od 25. novembra 2014 vyhrať už jedenásty zápas za sebou proti Vancouver Canucks. V posledných štyroch mali v bránke Mackenzieho Blackwooda, ktorý tentoraz 30 zákrokmi prispel k tesnému víťazstvu na ľade kanadského mužstva 2:1.
Devils si v prvej tretine vypracovali dvojgólový náskok. V čase 11:48 sa v presilovke presadil Wayne Simmonds a len o 22 sekúnd neskôr zvýšil Jesper Bratt. Prihrávkou mu pomohol aj Pavel Zacha.
Skvelý finiš Red Wings
Detroitu sa možno blýska na lepšie časy. Red Wings síce ostali na dne Východnej konferencie, ale na minulú a veľmi cennú výhru 4:2 nad Boston Bruins nadviazali ďalším víťazstvom, keď porazili Vegas Golden Knighs 3:2.
Favorizovaných hostí poslal do vedenia Jonathan Marchessault, lenže Red Wings 45 sekúnd pred prvou sirénou kontrovali, keď sa presadil Andreas Athanasiou.

Mantha v závere vystrelil Detroitu triumf

Max Pacioretty bol jediným strelcom v druhom dejstve, ale v treťom hostia prepadli. Madison Bowey najprv na konci 51. minúty vyrovnal a Anthony Mantha potom len 31 sekúnd pred vypršaním riadneho hracieho času vystrelil domácim zisk dvoch bodov.
Dráma v New Yorku
V Madison Square Garden sa odohrala poriadna prestrelka. Domáci Rangers po góle Ryana Lindgrena viedli, lenže Panthers ešte do prvej prestávky otočili skóre po góloch Aleksandera Barkova a Dominica Toninata, ktorí sa presadili v priebehu tridsiatich sekúnd.
V druhej časti padlo šesť gólov. Filip Chytil vyrovnal po 88 sekundách od tretiny a skóroval vo štvrtom zo šiestich duelov, ktoré odohral po príchode z AHL. Potom Florida opäť išla do vedenia, ale tentoraz na 4:3 otočili Rangers. Aj vďaka tomu, že sa štvrtýkrát v sezóne presadil Kaapo Kakko.
Na konci druhej tretiny Rangers viedli 5:4, lenže v úvode 48. minúty vyrovnal Brian Boyle. Nájazdy potom rozhodol Vincent Trocheck.
Ostatné zápasy: McDavid nastrieľal hetrik, Draisaitl a Matthews stihli štyri asistencie
Kapitán Edmontonu Connor McDavid najprv v prvej tretine duelu na ľade Anaheim Ducks vrátil vedenie na stranu Edmonton Oilers, v treťom dvomi gólmi zavŕšil hetrik a hostia sa mohli radovať z vysokého víťazstva 6:2. McDavid tak vylepšil svoje strelecké konto v sezóne na jedenásť zásahov. Jeho spoluhráč Leon Draisaitl zaznamenal štyri asistencie a s 34 bodmi (14+20) sa dostal na čelo celej ligy pred Pastrňáka.

McDavid hetrikom priviedol Oilers k výhre

Auston Matthews bol ústrednou postavou zápasu medzi Chicago Blackhawks a Toronto Maple Leafs, v ktorom domáci Blackhawks porazili svojho súpera 5:4, asistoval totiž pri všetkých góloch hostí, v ktorých drese sa dvakrát presadil William Nylander.
Aj domáci však mali medzi sebou hrdinov. Brankár Robin Lehner stihol 53 zákrokov, Patrick Kane dal dva góly a na ďalší prihral. Chicago viedlo aj vďaka dvom gólom v priebehu desiatich sekúnd po prvej tretine 4:1, ale nakoniec muselo o výhru ešte tvrdo zabojovať.