Cehlarik

V pondelkovom programe celkovo ôsmich prípravných duelov bodovali traja slovenskí hokejisti. Z víťazstva sa radoval len Peter Cehlárik, ktorý prispel gólom a prihrávkou k triumfu Boston Bruins nad Philadelphia Flyers 4:3.

Cehlárik sa presadil už v piatej minúte prvej tretiny, keď na ľade Flyers otvoril skóre. O päť minút neskôr sa asistenciou podieľal na zásahu Brandona Carla. Hostia neskôr pridali ďalšie dva góly a viedli už 4:0, ale súper sa v priebehu troch minút záverečnej tretiny dostal na rozdiel jedného gólu. Boston však nakoniec náskok ubránil. Obranca Zdeno Chára aj útočník Martin Bakoš v zostave víťazov chýbali. Za Bruins odchytal celý zápas Daniel Vladař a mal bilanciu 34 úspešných zákrokov.
Dvadsaťtriročný Cehlárik je na prahu poslednej sezóny, v ktorej mu platí nováčikovský kontrakt. V minulom ročníku odohral v prvom tíme šesť duelov, v ktorých zaznamenal dva body. Zvyšok sezóny strávil vo farbách farmárskeho tímu Providence.
Arizona Coyotes prehrali s Anaheim Ducks 2:4 a nič na tom nezmenil ani zásah Richarda Pánika, ktorý v prvom dejstve v presilovej hre vyrovnal stav na 1:1 a presadil sa druhýkrát v prípravnom období. Obranca Andrej Šustr si pripísal prvý bod v drese Ducks a podieľal sa na víťazstve asistenciou. Bývalý hráč Tampa Bay Lightning 5. júla ako voľný hráč podpísal s Ducks ročný kontrakt.

09242018panik

Obranca Martin Marinčin prihral na jediný gól Toronta pri porážke s Montrealom 1:5. Obranca v úplnom úvode druhej časti pripravil gól Kasperiho Kapanena, ktorý znížil stratu na 1:2. To bolo však zo strany domácich všetko. Tomáš Tatar sa tentoraz v drese Canadiens neobjavil.
Marinčin odohral takmer dvadsať minút, okrem prihrávky zaznamenal aj dva hity a jeden plusový bod v hodnotení účasti na ľade. Dve minúty strávil na trestnej lavici. Dvadsaťšesťročný bek začiatkom júla podpísal s Maple Leafs novú ročnú zmluvu a v tohtoročnej príprave bojuje o miesto v zostave. Väčšinu minulého ročníka strávil na farme v tíme Marlies, s ktorými ovládol AHL a získal Calder Cup.
Český brankár Pavel Francouz, ktorý zamieril do NHL po troch rokoch v Čeľabinsku v Kontinentálnej lige, si odkrútil úspešnú premiéru v drese Colorado Avalanche a do polovice zápasu proti Vegas Golden Knights si udržal čisté konto. Potom ho prekonal Max Pacioretty, ktorý znížil na 1:2. Colorado potom viedlo aj 4:1, ale Golden Knights ešte zdramatizovali vývoj znížením na rozdiel jedného gólu.

Francouz

Francouza v bránke Avalanche prekonali ešte v 46. minúte Jake Bischoff a v polovici záverečného dejstva v presilovej hre Brad Hunt, ale Colorado už výhru nepustilo. Prvý bod za asistenciu si v drese tímu z Denveru si pripísal osemnásťročný útočník Martin Kaut.
Gólman Marek Mazanec asistoval pri víťaznom góle New York Rangers, ktorí zdolali New Jersey Devils 4:3 po predĺžení. Rozohral na útočnú modrú čiaru na Kevina Hayesa, ktorý šikovne našiel Vinniho Littieriho a ten v čase 63:53 rozhodol. Mazanec do duelu zasiahol od tretej tretiny, keď za stavu 3:1 vystriedal jednotku Henrika Lundqvista. Z 11 striel inkasoval dva góly.