Halák vynuloval Predators 22 zákrokmi

Na ten pocit čakal viac ako dva roky.

Brankár Jaroslav Halak v noci na pondelok vychytal prvé čisté konto v NHL od 21. marca 2021, keď sa mu to podarilo ešte v drese Boston Bruins.
Päťdesiata tretia nula v NHL v podaní skúseného Bratislavčana navyše nebola po hocijakom zápase. Jeho New York Rangers vymazali Nashville Predators 7:0, slovenský veterán k tomu prispel 22 úspešnými zákrokmi a pripísal si aj prihrávku.
"Je to skvelý pocit," potvrdil Halák, ktorý chytá v drese Rangers prvú sezónu. "Vychytať čisté konto je vždy výnimočný pocit, ale bola to zásluha celého tímu."

Rangers dali Columbusu šesť gólov v 1. tretine

Tím z Manhattanu uspel najmä vďaka fantastickej úvodnej tretine, v ktorej nastrieľal šesť gólov a vyrovnal tak rekord tradičného klubu. Už v čase 13:36 bolo skóre 6:0 pre domácich!
Rangers premenili prvých šesť striel, ktoré v úvode vyslali na bránku Predators. V tretej minúte otvoril skóre prvý strelec Filip Chytil, ktorému asistenciou pomohol aj Halák. Bola jeho prvá v drese Rangers.
K Chytilovi sa čoskoro pridali aj Mika Zibanejad, Tyler Motte, Artemi Panarin a K'Andre Miller, ktorý sa presadil dvakrát. Pridal aj dve asistencie a vďaka štyrom bodom predbehol Haláka na pozícii prvej hviezdy zápasu.
"Celých 60 minút sme hrali ako tím. Od prvého buly až do konca. V minulosti to tak nie vždy bolo a museli sme na tom zapracovať. V posledných dvoch zápasoch sa nám to podarilo a ukázalo sa to aj na výsledkoch," zhodnotil po zápase Halák, ktorý zažil prvý úspešný štart od 11. februára.

Chytil otvoril skóre duelu proti Predators

V polovici druhej tretiny zavŕšil triumf Chris Kreider a tým sa skóre zápasu uzavrelo. V záverečnej časti musel Halák zakročiť ešte šesťkrát, ale strelcov súpera ani raz nepotešil. Akékoľvek pokusy proti tridsaťsedemročnému gólmanovi boli tentoraz márne.
"Nebol to jednoduchý zápase," povedal však Halák po svojom deviatom triumfe v sezóne. "Po prvej tretine hrali tvrdo a nechceli dostať viac gólov. Na našej strane hral dobre úplne každý."
Rangers majú za sebou takmer dokonalý víkend. V sobotu prvý brankár Igor Shesterkin vychytal víťazstvo 6:0 nad Pittsburgh Penguins. Na druhý deň išiel do hry jeho slovenský kolega a bola z toho výhra 7:0 nad Predators.
"Naši brankári chytajú fantasticky," potvrdil Miller, ktorý nazbieral všetky štyri body v prvej tretine. "Jaro dnes ukázal niekoľko neuveriteľných zákrokov a (Šesťorkin) minule tiež. Majú obrovskú zásluhu na našom úspechu."
Nedeľný triumf pre Rangers navyše znamenal už štvrtý úspech v rade a šieste víťazstvo z posledných siedmich stretnutí. Posledné góly dostali vo štvrtok, keď vyhrali nad Pittsburghom 4:2. Odvtedy skórovali až v 15 prípadoch, ale neinkasovali ani raz. To sa ešte žiadnemu tímu v tejto sezóne nepodarilo.
"Jaro predviedol hlavne v prvej tretine niekoľko dôležitých zákrokov," vrátil sa Gallant k šesťgólovej tretine. "Odviedol skvelú prácu. Potom sme to skrátka zavreli a nepustili sme ich do mnohých šancí."

NYR:NSH 7:0

Na tretí marcový víkend tak budú Rangers učite spomínať v dobrom. Upevnili si po ňom pozíciu na treťom mieste Metropolitnej divízie o päť bodov za rivalmi z New Jersey Devils, ktorým by mohli čeliť v úvodnom kole play off.
Na čele divízie sú Carolina Hurricanes, za ktorými Rangers zaostávajú o šesť bodov. Práve Hurricanes však budú najbližšie čeliť dokonca dvakrát za sebou. V utorok v domácej Madison Square Garden a vo štvrtok ich čaká odveta v karolínskom Raleigh.
"Som si istý, že chlapci chcú niečo dokázať. Máme dobrý tím a tentoraz chceme dosiahnuť viac," verí Halák, ktorý minulý rok ešte s mužstvom nebol.
Vtedy Rangers postúpili až do finále Východnej konferencie, v ktorom ich vyradili Tampa Bay Lightning. Tentoraz mieria ešte vyššie. Na úplný vrchol.
Žeby to Halákovi na sedemnásty pokus konečne vyšlo?