rangers 2619

V NHL sa v stredu odohrali len dva zápasy, ktoré však boli bohaté na zaujímavé udalosti. Bránku Bostonu hájil Jaroslav Halák, Bruins nakoniec získali len bod po prehre po nájazdoch. Druhú Bitku o Ontario v tejto sezóne vyhralo Toronto. Favorizovaní domáci to však na ceste za dvoma bodmi vôbec nemali jednoduché a až v 50. minúte prišiel ich rozhodujúci úder - gól na konečných 5:4 strelil obranca Morgan Rielly. Obranca Christián Jaroš chýbal v zostave Senators, kvôli zraneniu v dolnej časti tela by mal vynechať niekoľko duelov.

Halák vychytal bod
Duel dvoch tímov 'Original Six' bol dlho pokojný. Ako sa však neskôr ukázalo, bol to pokoj pred búrkou. Nakoniec sa totiž odohrala skvelá bitka a dôležitú úlohu v nej mal aj Jaroslav Halák.
Slovenský brankár síce predviedol 36 úspešných zákrokov, ale na výhru to nakoniec nestačilo a Bruins si z Madison Square Garden odniesli len jeden bod. Boston aspoň predĺžil svoju bodovú sériu na päť zápasov, ale len v dvoch v nich vybojovali výhru.
V 18. minúte Mika Zibanejad poslal Rangers do vedenia. Lenže tí potom časť medzi 31. a 36. minútou vypustili a blížili sa k štvrtej domácej porážke za sebou. V tejto časti za hostí postupne skórovali Danton Heinen, David Pastrňák po prihrávke Davida Krejčího a v presilovke aj oslávenec predchádzajúceho zápasu Patrice Bergeron.
Pastrňák sa vďaka gólu posunul pred Sergeia Samsonova a patrí mu štvrtá priečka v histórii klubu medzi hráčmi, ktorí nastrieľali najviac gólov v prvých piatich sezónach NHL. Zatiaľ najviac ich stihol Barry Pederson (1980-85), ktorý ich má na konte 134.
'Pasta' navyše tridsiatym prvým gólom v sezóne predĺžil svoju aktuálnu bodovú sériu na šesť zápasov, v ktorých si pripísal 10 bodov (4+6).
Rangers, ktorí sú zatiaľ ďaleko od play off, však nerezignovali. Kevin Hayes v 50. minúte znížil a v čase 52:41 prišla chvíľa Filipa Chytila, ktorý po presnej dorážke zblízka vyrovnal na 3:3.

Chytil vyrovnal v presilovej hre

"Po druhej tretine sme si hovorili len to, že to musíme hrať za hlavu a hrať ďalej," uviedol kouč Rangers David Quinn. "Nemohli sme pripustiť, aby nám nevydarená druhá tretina stála v ceste v tej tretej. Povedali sme si, že pôjdeme predviesť dobrý výkon a uvidíme, čo sa stane."
Aj Chytil sa svojím zásahom zapísal do klubovej kroniky. Je totiž ešte len tretím teenagerom v histórii Rangers, ktorý v jednej sezóne nastrieľal aspoň 10 gólov. Pred ním sa to pred 20. narodeninami podarilo len Mikeovi Allisonovi (24 gólov v sezóne 1980-81) a Alexovi Kovalevovi (15 v ročníku 1992-93).
Rozhodnutie prišlo až v siedmom kole nájazdov. V siedmom kole zaváhal Krejčí a Bruins sa to stalo osudným, pretože pokus Tonyho DeAngela skončil v Halákovej sieti.
"Viac vás teší, keď sa vyhrabete zo stavu 1:3 a ešte dokážete vyhrať," pochvaľoval si Zibanejad. "V našej situácii teraz berieme akúkoľvek výhru. Už niekoľko týždňov sa snažíme naozaj tvrdo makať. Musíme v tom len pokračovať."
"Toto je naozaj ubíjajúca porážka. Neakceptovateľná," hneval sa Bergeron. "Keď vediete o dva góly na ľade súpera a idete do tretej tretiny, mali by ste ju odohrať solídne a udržať výhru. Lenže my sme to neurobili."

Halák v predĺžení výborne zakročil lapačkou

Bitka o Ontario pre Toronto
Porcia 49 gólov v predchádzajúcich šiestich vzájomných zápasoch týchto dvoch rivalov pri priemere 8,17 na jeden duel bola prísľubom, že diváci by mohli vidieť ofenzívne ladený hokej.
A kto prišiel, ten v tomto smere nebol sklamaný. Určite mal väčšiu radosť, ak želal víťazstvo Maple Leafs, ktorí deväťgólovú prestrelku nakoniec ovládli.
Radovať sa mohli po skvelom zápase, v ktorom udreli ako prví, keď trafil Zach Hyman. Lenže Magnus Paajarvi v 18. minúte vyrovnal a Matt Duchene po nástupe do druhej časti svojím 22. gólom v sezóne poslal Senators do vedenia.
Užívali si ho až do 35. minúty. Potom totiž spustil trojgólovú smršť domácich, ktorá trvala presne štyri minúty, Andreas Johnsson, ktorého nasledovali hviezdni strelci Auston Matthews a John Tavares.

Matthews zabojoval a presadil sa

Vedenie favorita 4:2 však ešte nebolo rozhodujúce. Senators sa totiž opäť lepšie vydaril návrat na ľad po prestávke a po 40 sekundách znížil Thomas Chabot. Na konci 44. minúty sa už začínalo odznova, pretože Paajarvi svojím druhým gólom večera zariadil vyrovnanie.
V čase 49:12 prišiel rozhodujúci moment, keď sa presadil Morgan Rielly a rozhodol o tretej výhre Maple Leafs v rade. Brankár Frederik Andersen k nej pomohol 40 úspešnými zákrokmi. Nedávna posila domácich Jake Muzzin bude na svoj 500. zápas základnej časti NHL spomínať ako na víťazný.
"V dueli boli momenty, keď sme cítili, že hráme naozaj dobre a ideme správnou cestou," podotkol Rielly. "Ale treba povedať aj to, že tam boli aj pasáže, v ktorých sme sa odchýlili od zápasového elánu. Ale prevažovali tie dobré veci a dosiahli sme výsledok, po ktorom sme túžili."
Senators naopak piatykrát v rade nebodovali a naďalej ostávajú prikovaní na dne Východnej konferencie len s 43 bodmi z 53 duelov a sú tak najhorším tímom v celej NHL.
"Samozrejme, že nie sme šťastní z chýb, ktoré sme urobili, ale treba zobrať do úvahy aj to, že sme hrali proti veľmi dobrému tímu, hrali sme dobre a máme pocit, že sme mohli vyhrať," povedal bek porazených Thomas Chabot. "Súper patrí medzi kandidátov na Stanley Cup. A odohrať takýto zápas proti takémuto mužstvu pre nás môže byť pozitívne."