Z porážky v úvodním utkání série 2. kola play off se oklepali hráči celku Washington Capitals, kteří na svém ledě udolali tým Pittsburgh Penguins 4:1 a srovnali stav série na 1:1 na utkání.
Washington Capitals - Pittsburgh Penguins 4:1 (stav série 1:1)

Výrazné zlepšení hry v poli s sebou přineslo i lepší výsledek. Washington oproti úvodu série s Pittsburghem přitlačil, před svými fanoušky dokráčel k zaslouženému triumfu 4:1 a prozatímnímu srovnání účtů se soupeřem.
Capitals nakročili za triumfem už v první třetině, ve které svého soka jednoznačně přehráli. Už po 96 vteřinách hry udeřil kapitán Washingtonu Alex Ovechkin a poslal své mužstvo do náskoku.
Ten ještě znásobil útočník Jakub Vrána, jenž v čase 14:54 zužitkoval přihrávku Larse Ellera a v přesilové hře překonal brankáře Matta Murrayho. Pro českého útočníka to byla první trefa v bojích o Stanley Cup.
Penguins první dějství prospali, v tom druhém dokázali zvednout hlavu. Přesto znovu inkasovali, když se prosadil Brett Connolly a zajistil Capitals komfortní náskok.
Ten sice snížil Kris Letang, jenž zaskočil Bradena Holtbyho střelou od modré čáry, to ale bylo ze strany hostů vše. Pittsburghu, který se opět musel obejít bez zraněných útočníků Evgeniho Malkina a Carla Hagelina, nepomohla ani výrazná střelecká převaha.
Penguins vyslali na domácí branku ve druhé třetině celkem 16 střeleckých pokusů, ujal se jen jediný. To ostatně platilo i pro celý duel, definitivní podobu výsledku dal až střelou do odkryté brány domácí tahoun Nicklas Backstrom. Švédský centr se ve vyřazovacích bojích prosadil už potřetí.
"Je jasné, že v příštím utkání musíme mít mnohem lepší začátek," prohlásil trenér Pittsburghu Mike Sullivan. "Na druhou stranu se mi líbilo, jak jsme na nepříznivý stav zareagovali. Druhá i třetí část z naši strany byly solidní."
Na výhře Washingtonu měl obrovskou zásluhu brankař Braden Holtby, který si připsal dohromady 27 úspěšných zákroků.
V opačném dresu odehrál útočník Dominik Simon 10 minut, bodově se ale neprosadil. Stihl pouze dva hity a jeden záporný bod v hodnocení účasti na ledě.
Penguins zároveň přišli o důležitého obránce Briana Dumoulina, jenž odehrál pouze devět minut a po tvrdém hitu od Toma Wilsona musel z utkání předčasně odstoupit.
"Uvidíme, jak se k tomu vedení ligy postaví. Určitě se tím bude zabývat," řekl domácí kouč Barry Trotz. "Z mého pohledu to byl moment, který se v takhle vypjatých duelech zkrátka stává."
Další zápas:Úterý 1. května (středa 2. května v 1:30 SELČ) v PPG Paints Areně v Pittsburghu.