Vrbata

V český festival se proměnil souboj Dallasu s Arizonou. K výhře domácích přispěli asistencemi Jiří Hudler a Radek Faksa, o branky hostů se pak postarali Martin Hanzal a Radim Vrbata. Ten navíc ke vstřelenému gólu připojil i jednu asistenci. Michael Frolík pomohl dvěma asistencemi k výhře Calgary na Floridě.

Dallas Stars - Arizona Coyotes 5:2
Výhodu domácího prostředí zužitkoval Dallas, který v souboji dvou týmů ze Západní konference přehrál Arizony jednoznačně 5:2 a zapsal druhou výhru v řadě
Na obou stranách se dařilo českým zástupcům. V dresu Coyotes se střelecky prosadili Radim Vrbata a Martin Hanzal, zkušení čeští útočníci dohromady nastříleli v sezoně už třicet branek. Vrbata navíc připsal i asistenci.

Na druhé straně se Češi situovali do rolí nahrávačů. Jiří Hudler, který se vrátil do sestavy poté, co byl zdravým náhradníkem, připravil úvodní trefu Stars pro Devina Shorea. Radek Faksa pak asistoval u zásahu Lauriho Korpikoskiho, který v čase 49:22 zvyšoval už na 4:2.
Stars se díky výhře o trochu přiblížili příčkám, které zajišťují postup do play off. Na osmý Nashville však aktuálně ztrácejí devět bodů. Arizona je na Západě předposlední.
Washington Capitals - Edmonton Oilers 2:1
Roli velkého favorita splnil Washington, který na svém ledě udolal Edmonton 2:1 a oslavil třetí výhru z posledních pěti zápasů.
Capitals se ale pořádně nadřeli. Na ukazateli skóre dlouho svítil nerozhodný stav 1:1, po výhře domácích rozhodl až v čase 45:48 zkušený útočník Justin Williams.

Carolina Hurricanes - Ottawa Senators 3:0
Z posledního místa v tabulce Východní konference odskočila Carolina, která před svými fanoušky přehrála Ottawu jasně 3:0 a ukončila sérii pěti porážek v řadě.
Hlavní hvězdou utkání se stal gólman Eddie Lack, který předvedl 34 úspěšných zákroků a zapsal čisté konto. Útočník Jordan Staal pak přispěl dvěma body za gól a asistenci.

Florida Panthers - Calgary Flames 2:4
Rozlet Panthers přibrzdilo Calgary, které zvítězilo na Floridě 4:2 a po čtvrtém triumfu z posledních pěti zápasů figuruje už na šesté příčce tabulky Západní konference.

Flames sice inkasovali jako první, když se v přesilové hře trefil Nick Bjugstad, poté ale předvedli gólovou smršť. V rozmezí necelých pěti minut první třetiny udeřili hosté třikrát a položili základ výhře. Dvěma asistencemi přispěl i český útočník Michael Frolík.
1.Třináctka pro Capitals
V domácím prostředí drtí jednoho soupeře za druhým, body se z jejich haly nevozí. Capitals na svém ledě vyhráli už třináctý zápas v řadě, když v napínavé bitvě udolali Edmonton 2:1.
2. Rask se dočkal
Dlouhých čtrnáct zápasů se útočník Caroliny Viktor Rask trápil a čekal na bodový příspěvek. Dočkal se na patnáctý pokus, v duelu Hurricanes proti Senators zaznamenal asistenci.
3. Ohnivá smršť
Skvělou sekvence nabídli v souboji s Floridou hráči Calgary. V rozmezí necelých pěti minut první třetin nasázeli svému soupeři tři góly a rozhodli o výhře. Trefili se Bennett, Baklund a Engelland.
1. Eddie Lack (CAR): 33 úspěšných zákroků, 0 inkasovaných gólů
2. Jamie Benn (DAL): 1 gól, 1 asistence, 5 střel
3. Jordan Staal (CAR): 1 gól, 1 asistence, 8 střel
Na co se těšit:
Na programu jsou dohromady osm zápasů, hlavním šlágrem je jednoznačně bitva rivalů Penguins a Flyers pod širým nebem na stadionu Heinz Field v Pittbusrghu.