tippett062217_169

Dave Tippett se dohodl na odchodu z klubu Arizona Coyotes. V noci na pátek to oznámilo jeho vedení v tiskové zprávě.
"Po debatě s (majitelem Andy Barrowayem) jsme se shodli na tom, že pro mě bude nejlepší jít dál," uvedl Tippett v prohlášení. "Celou dobu u Coyotes jsem si ohromně užil a přeju Andymu i celému klubu do budoucna vše nejlepší."

Pětapadesátiletý Tippett končí v Arizoně po osmi sezonách s bilancí 282-257-83. Delší čas u jednoho týmu vydržel ze současných koučů jen Joel Quenneville, kterého najali Chicago Blackhawks v sezoně 2008-09.
Coyotes se však do play off dostali naposledy v roce 2012, kdy postoupili do finále Západní konference. Od té doby v něm pětkrát za sebou chyběli.
"Jménem celého klubu bych chtěl Tipovi upřímně poděkovat za jeho tvrdou práci a přínos pro náš tým," uvedl Barroway v tiskové zprávě. "Tip je člověk s velkým charakterem a jsme velmi vděční, že naše mužstvo vedl jako hlavní trenér."
Tippett se dohodl na vyplacení ze smlouvy, kterou měl až do roku 2021. Zároveň odchází z funkce viceprezidenta pro hokejový úsek, jejíž pravomoce přejdou na současného generálního manažera Johna Chayku.
Zpráva o odchodu kouče přišla jen pět dní poté, co Coyotes vyměnili brankáře Mikea Smithe do Calgary Flames a tři dny poté, co oznámili rozhodnutí neprodloužit smlouvu dlouholetému kapitánovi Shanu Doanovi.
Tippett byl šestým trenérem Coyotes od roku 1996, kdy se tým přestěhoval z Winnipegu. V roce 2009 vystřídal ve funkci trenéra Waynea Gretzkyho a hned po své první sezoně získal Jack Adams Award pro nejlepšího trenéra sezony v NHL.