sobo

St. Louis Blues - Minnesota Wild 3:1 (Stav série 3:0)
Nebyli favority série, ale teď jsou hokejisté St. Louis Blues krok od postupu do semifinále Západní konference. Třetí duel s Minnesota Wild skončil jejich výhrou 3:1, o vítěznou trefu se postaral v přesilovce Jaden Schwartz.
Plány hostů na úvodní branku se rozplynuly už ve 4. minutě, kdy si vzal puk ve vlastním obranném pásmu Patrik Berglund, prosvištěl s ním až za modrou čáru a perfektně našel Coltona Parayka. Takřka dvoumetrový obránce překonal střelou zápěstím Devana Dubnyka v brance hostů.

Blues hrají proti Minnesotě hokej, jaký je v play off potřeba. Jednoduchý, přímočarý. Útočníci Wild se prosadili až na konci 33. minuty, když domácí gólman Jake Allen neudržel střelu Zacha Pariseho a důrazný Charlie Coyle úspěšně dorážel.
Radost z vyrovnání ale hostům vydržela jen dvě minuty a dvacet vteřin. Doplatili totiž na vyloučení Ryana Whitea, který hokejkou zasáhl Schwartze do tváře. Poškozený naskočil do přesilovkové formace Blues, v níž figuroval i Vladimír Sobotka, a po přihrávce Alexandera Steena dostal puk zblízka za Dubnykova záda.
Wild marně bušili do obrany Bluesmanů, v jejichž brance pochytal Allen celkem 40 střel a potřetí v sérii inkasoval jediný gól. Nepovedlo se jim srovnat ani při power play, kdy po Sobotkově asistenci naopak Steen stanovil konečný stav do prázdné branky. Hotovo už může být v noci na čtvrtek.
Hrdina zápasu: Jaden Schwartz (STL)
Se šesti pokusy byl nejpilnějším střelcem Blues a s takřka 22 odehranými minutami i nejvytíženějším útočníkem týmu, svůj výkon korunoval ve druhé třetině vítěznou dorážkou.
Češi v akci:
Vladimír Sobotka (STL) 0+1, čas 17:21, 4 hity, 2 trestné minuty
Martin Hanzal (MIN) 0+0, čas 15:48, 3 střely, 5 hitů, úspěšnost na buly 58 procent
Další zápas série:středa 19. dubna 21:30 (čtvrtek 3:30 SELČ) v St. Louis.