czech1

Útočník Vladimír Sobotka se další asistencí podílel na vítězství St. Louis Blues nad Calgary Flames 5:2. Třicetiletý centr si tak připsal v desátém utkání sezony sedmý bod a opět to bylo za přihrávku. Za poražené asistoval Michael Frolík a bodovali tak oba čeští hokejisté, kteří zasáhli do středečního programu dvou duelů.

Flames chyběl v druhém utkaní za sebou zraněný Jaromír Jágr a do sestavy Blues se podruhé v řadě nevešel další útočník Dmitrij Jaškin. Columbus Blue Jackets bez zraněného forvarda Lukáše Sedláka zdolali Buffalo Sabres 5:1.
St. Louis Blues - Calgary Flames 5:2
Sobotka v 18. minutě asistoval u branky Alexandera Steena na 1:1. Od zadního mantinelu přihrál švédskému forvardovi na pravý kruh a Steen svou první brankou v sezoně odpověděl na vedoucí gól Mikaela Backlunda. Blues pak mezi 25. a 27. minutou díky přesilovkovým trefám Jadena Schwartze a Alexe Pietrangela získali vedení 3:1.
V čase 33:15 sice snížil i za Frolíkovy asistence svou druhou brankou v utkání Backlund, ale v závěrečném dějství pojistili vítězství St. Louis Paul Stastny a Joel Edmundson.
Hlavní hvězdou večera se stal Steen, který si připsal celkem čtyři body za gól a tři asistence. Byl to jeho vůbec první příspěvek ve čtvrtém vystoupení v sezoně poté, co třiatřicetiletý forvard doléčil zlomeninu levé ruky.
"Trošku jsme zjednodušili hru. Hráli jsme přímočařeji a byli jsme také o krok rychlejší než dosud. Díky tomu jsme dali více gólů a měli jsme více šancí," řekl Steen, který hraje ve formaci se Sobotkou a Stastnym.
Blues přes sobotní porážku na ledě Vegas Golden Knights (2:3 po prodloužení) bodovali počtvrté za sebou a z toho potřetí zvítězili. Flames na pátou výhru v řadě venku nedosáhli. V jejich brance se poprvé objevil Eddie Lack, protože prvních devět utkání sezony chytal Mike Smith.

Columbus Blue Jackets - Buffalo Sabres 5:1
Brankář Sergei Bobrovsky se jako první hvězda utkání podílel na úspěchu Blue Jackets 34 úspěšnými zákroky a o možné druhé čisté konto v sezoně jej připravil 154 sekund před koncem Seth Griffith, který svou první trefou v sezoně snížil ztrátu Buffala na 1:4.
Mezi střelce se v dresu vítězů zapsalo pět různých střelců. Po 12 minutách hry otevřel skóre v přesilové hře Oliver Bjorkstrand. Ve druhé třetině skórovali mezi 36. a 39. minutou Seth Jones, Nick Foligno a Matt Calvert. V závěru pečetil výsledek Josh Anderson.
Bobrovsky podržel svůj tým výrazně za stavu 1:0, kdy si na začátku druhé třetiny poradil s únikem Ryana O'Reillyho. "Takové šance musíme proměňovat. Nedáváme moc gólů a podobné situace musíme řešit daleko lépe," litoval O'Reilly neúspěšného souboje s ruským gólmanem.
Blue Jackets ve třetím ze série čtyř domácích zápasů zabrali a radovali se po dvou prohrách za sebou. Předtím v Nationwide Areně podlehli celkům Tampa Bay Lightning (0:2) a Los Angeles Kings (4:6). Sabres nenavázali na vítězství na ledě Boston Bruins (5:4 po prodloužení) a nad Detroit Red Wings (1:0).