Obrovské drama se šťastným koncem pro hosty. Takový byl příběh druhého utkání série mezi celky Vegas Golden Knights a San Jose Sharks. Z triumfu 4:3 ve druhém prodloužení se nakonec radoval tým z Kalifornie, rozhodl Logan Couture.

Vegas Golden Knights - 3:4 v 2. prodl. (Stav série 1:1)
Byl to moment, který udržel Sharks vysoce reálnou naději na postup do konferenčního finále. Běžela šestá minuta druhého prodloužení, když Logan Couture v přesilové hře převzal křížnou přihrávku od Kevina Labanca a pohotovou ranou rozhodl o triumfu Sharks. Byl to jeho druhý zásah v duelu.
"Celkově platí, že jsme odehráli mnohem lepší utkání," pochvaloval si kapitán San Jose Joe Pavelski. "Zaměřili jsme se i na ty nejmenší detaily a bylo to znát."
Couture potvrdil, že mu vypjaté bitvy o Stanley Cup sedí. V play off vstřelil už svou 34. trefu, hned pětkrát navíc dokázal v jednom utkání zapsat dvě a více branek.
Lepší vstup do utkání při tom mělo znovu Vegas. Po opatrnějším úvodu otevřel skóre William Karlsson, k němuž se s trochou štěstí odrazil puk od hrazení a on v čase 17:59 z ostrého úhlu mířil přesně.
Stejný hráč udeřil i v první minutě druhé části a zdálo se, že parádně hrající Golden Knights směřují k šestému triumfu v letošním play off v řadě. Sharks se ale tentokrát postavili na odpor a do druhé sirény skóre úplně otočili.
Obrat zahájil Brent Burns, který v čase 2:00 zužitkoval přesilovou hru. Po něm se poprvé v utkání trefil Logan Couture, jenž zužitkoval krásnou přihrávku Tomáše Hertla. Pro českého útočníka to byl pátý bod v letošních vyřazovacích bojích.
Do vedení poslal hosty v čase 14:07 svou druhou brankou Burns a Sharks byli na koni. Těsný náskok ovšem neuhlídali, v čase 53:28 srovnal účty Nate Schmidt a poslal strhující duel do prodloužení.V jeho první části branka nepadla, oba brankáři byli neprůstřelní. Až v šesté minutě toho druhého určil triumf hostů Couture.
Série se tak do San Jose přesouvá za nerozhodného stavu 1:1 na zápasy.
"První utkání se nám vůbec nepovedlo. Věděli jsme, že prohrávat v sérii 0:2 na zápasy by byl velký problém," prohlásil trenér San Jose Peter DeBoer. "Jsem moc spokojený s reakcí, jakou hráči předvedli."
Velkou zásluhu na tom má gólman Sharks Martin Jones, který připsal 26 úspěšných zákroků. San Jose bylo střelecky výrazně aktivnější, branku Marc-Andre Fleuryho zasypalo hned 47 pokusy.
Pro Vegas se jedná o mimořádně hořkou porážku. Nováček ligy se stal čtvrtým klubem historie, který v úvodních dvou kolech odehrál dohromady čtyři duely, jež se protáhly až do druhého prodloužení. V roce 1968 to byly dva souboje celků Philadelphia Flyers a St. Louis Blues, v letech 1929-1938 odehrál tým New York Americans hned čtyři takové zápasy.
"Dneska jsme nehráli hru, která je nám vlastní," zlobil se domácí trenér Gerard Gallant. "To nás stálo utkání, jsme velice zklamaní."
Další zápas: Pondělí 30. dubna (Úterý 1. května v 4:00 SELČ) v SAP Center v San Jose.