Hertl velel stíhací jízdě, Sharks ale prohráli 3:5

Český útočník dal gól a na další přihrál, v sérii přesto znovu vedou Golden Knights

Napsal NHL.com/cs @NHLcz

Souhrn: VGK vs. SJ 5:3

Golden Knights ustáli stíhací jízdu Sharks, vedou 3:1

Alex Tuch dal dva góly Golden Knights, kteří ustáli stíhací jízdu Sharks a po výhře 5:3 jsou jen krok od postupu do dalšího kola

• 04:56 •

Hokejisté Vegas Golden Knights jsou jedinou výhru od toho, aby prodloužili o další sérii pokračující pohádku své nováčkovské sezony. V důležité páté bitvě porazili San Jose Sharks doma 5:3 a v sérii tak jdou potřetí do vedení. Dvěma góly se pod výhru podepsal Alex Tuch.

Dlouho to vypadalo na poklidný průběh a jasnou záležitost Vegas, jenže Sharks se třemi góly během šesti minut a devíti sekund dostali ve třetím dějství do zápasu, v čemž měl asistencí a poté i gólem prsty Tomáš Hertl, domácí pak uklidnila trefa do prázdné branky.

Vegas Golden Knights - San Jose Sharks 5:3 (stav série: 3:2)

Na první gól se čekalo až do samého závěru první třetiny, kdy pouhé tři sekundy před sirénou zastavil časomíru úspěšně dorážející James Neal.

Tuch přidal ve 25. minutě díky využité přesilovce druhý gól a ještě do poloviny základní hrací doby zvýšil už na 3:0 Erik Haula.

"Myslím, že ty první dvě třetiny jsme odváděli vážně skvělou práci," ocenil domácí zadák Luca Sbisa. "V té poslední jsme byli až moc často vylučovaní a začalo to padat do naší sítě. Sice jsme nijak nepanikařili, ale je to něco, z čeho se musíme poučit."

V čase 48:36 vyhnal Tuch druhou trefou večera z hostujícího brankoviště Martina Jonese, jenž přitom zářil v předchozím duelu, v němž vychytal díky 34 zákrokům čisté kontě při výhře 4:0. Do hry se tak dostal Aaron Dell.

Už o 59 sekund později ale nastartoval hosty Kevin Labanc, který dostal v přesilovce až příliš prostoru při zakončení a i zásluhou Hertlovy nahrávky snížil.

O dvě minuty později přišla chvíle Hertla, který pečlivě sledoval akci Mikkela Boedkera a prosadil se pohotovou dorážkou z předbrankového prostoru. Pro českého forvarda šlo už o šestý zásah v probíhajícím play off.

Samotný Boedker se navíc dočkal v čase 55:44 a Sharks tak měli ještě relativně dost prostoru na vyrovnání. Logan Couture zaznamenal tři asistence a byl tak u všech tref svého týmu.

Jenže snaha hostů nakonec přišla vniveč, neboť 81 sekund před závěrem potrestal jejich risk s hrou bez gólmana Jonathan Marchessault.

"Ještě jsme neskončili," zdůraznil odhodlaně Hertl. "Čeká nás teď domácí zápas, ve kterém za to potřebujeme vzít a začít dobře hned od začátku. Věřím, že se do téhle haly ještě vrátíme na zápas číslo 7."

"Musíme hrát tvrději a lépe po delší pasáže, než jsme to předvedli dneska," uvedl kouč Sharks Peter DeBoer. "Právě to je důvod, proč jsme prohráli. I když se podíváte na skvělou domácí bilanci Vegas. Není to náhoda, hrají doma skutečně velmi dobře."

Marc-Andre Fleury pomohl k výhře 27 zákroky, zaznamenal tak již 69. úspěch v bojích o Stanley Cup a dostal se přes Andyho Mooga na 10. příčku v počtu výher v play off v historii.

Další zápas: Neděle 6. května (pondělí 7. května 1:30 SELČ) v SAP Center v San Jose.