czPrime

Hokejisté Arizona Coyotes se během bohatého čtvrtečního programu NHL dočkali při 21. utkání v sezoně výhry v základní hrací době. Povedlo se jim to i přes dvě asistence Tomáše Plekance v dresu poraženého Montrealu. Útočník Vladimír Sobotka gólově přispěl k výhře St. Louis Blues na ledě Edmonton Oilers. Radim Vrbata nahrál na gól Floridy při vítězném utkání v San Jose.

Výhru naopak nezajistily další bodové příspěvky českých hokejistů. Jakub Voráček gólem a nahrávkou pomohl k bodu týmu Philadelphia Flyers ve Winnipegu. Radek Faksa byl jediným střelcem Dallas Stars, kteří však na ledě Tampa Bay Lightning inkasovali 'šestku'. Mezi střelci Boston Bruins byl při vítězném utkání na ledě Los Angeles Kings slovenský obránce Zdeno Chára. Český sudí Libor Suchánek si odbyl premiéru ve slavné lize.
Montreal Canadiens - Arizona Coyotes 4:5
Pětatřicetiletý Plekanec byl u gólů Montrealu, které přinesly Canadiens po promarnění náskoku 2:0 z první třetiny vedení 3:2 a následně i 4:3. V prvním případě se trefil Joe Morrow, ve druhém Shea Weber.
Plekanec tak vylepšil svou bilanci sezony při 20 startech na osm bodů (3+5) a zároveň tím zaokrouhlil svou bilanci finálních přihrávek v základní části za svou kariéru v NHL na 360. K tomu má za sebou i bitku: na konci druhé třetiny shodil při hromadné potyčce rukavice a popral se s Bradem Richardsonem. Sice ho rychle dostal k ledu, ale ve rvačkách zkušenější soupeř se rychle zvedl a nakonec rozdal většinu ran on.

Jenže Canadiens nesetřásli Coyotes ani těmito trefami. V průběhu třetí třetiny otočili skóre přesilovkovými góly Derek Stepan s Christianem Fischerem. "Samozřejmě už jen výhra je pro nás něčím velkým, ale cesta, jakou jsme k ní došli, je ještě lepší," prohlásil Fischer.
Winnipeg Jets - Philadelphia Flyers 3:2 po nájezdech
Voráček svým pátým gólem sezony otevřel skóre již v polovině třetí minuty. Když pak v šesté nahrál na gól v početní výhodě, který dal Sean Couturier, byli Flyers v sedle. Český forvard tak posunul svá čísla na 19 zápasů a 23 bodů za pět gólů a 18 asistencí.
Winnipeg ale na začátku 34. minuty začal vývoj duelu obracet. Rovněž v přesilovce snížil Mathieu Perreault a 49 sekund před vypršením základní hrací doby vyrovnal jedenáctým gólem v sezoně Mark Scheifele.
Úspěšný střelec také gólově načal nájezdy. Na jeho trefu dokázal Voráček odpovědět, i ve druhé sérii byli úspěšní Patrik Laine a Jordan Weal. Hráči ve třetí sérii neuspěli a pak rozhodl Bryan Little, Travis Konecny nedokázal odpovědět. Jets se radovali potřetí za sebou.
Utkání nedohrál Radko Gudas. Český zadák Flyers byl v 10. minutě vyloučen za sekání na pět minut a do konce zápasu.

Edmonton Oilers - St. Louis Blues 1:4
Hlavní postavou vítězného celku byl Brayden Schenn, který se pod výhru podepsal dvěma góly a přihrávkou. Jake Allen v brance přidal k povedenému dílu 29 úspěšných zákroků.
Sobotka nasměroval druhý nejlepší tým soutěže za výhrou po dvou předchozích vystoupeních bez bodového zisku úvodní trefou zápasu v 16. minutě, kdy doklepnutím poskakujícího puku potrestal chybu domácího gólmana Cama Talbota za brankou.
"Byl to dnes od nás povedený týmový výkon," uvedl Schenn. "Chtěli jsme se jen držet své hry a věděli jsme, že když se nám to povede a zvládneme to, budeme odcházet jako vítězové."

Tampa Bay Lightning - Dallas Stars 6:1
Faksa sice ve 24. minutě vyrovnal ze samostatného úniku na 1:1, ale to bylo od hostů vše. Velké galapředstavení předvedl Steven Stamkos, který dvě branky sám dal a na další dva nahrál. Od začátku sezony tak už má na kontě z 19 duelů 35 bodů (10+25).
V brankovišti hostí tak dvakrát pokořil bývalého spoluhráče Bena Bishopa, jenž se proti Lightning představil poprvé od své výměny do Los Angeles koncem února. V létě se pak upsal Stars.
"Jsme teď samozřejmě hrozně zklamaní," nezastíral po debaklu Bishop. Musíme se podívat do zrcadla a dát vše do pořádku, protože tohle od nás nebylo dobré. Začíná to u mě v brance, ale myslím, že lépe musíme hrát úplně všichni."

Minnesota Wild - Nashville Predators 6:4
Devan Dubnyk sice přišel o impozantní sérii bez obdržené branky, když v předchozích zápasech vychytal čisté konto, ale Wild neztratili vítěznou šňůru a nedarovali svým soupeřům ani bod ve čtvrtém utkání za sebou.
Ryan Johansen ukončil Dubnykovu neprůstřelnost už po 49 sekundách svým prvním gólem sezony. Po 107 úspěšných zákrocích se tak zastavila na metě 195 minut a 54 sekund.
Predators vedli během zápasu dokonce už 3:0 a poté ještě 4:2, jenže Minnesota si svou gólovou smršť schovala na posledních sedm minut, během nichž se trefili Ryan Suter, Eric Staal, Jason Zucker a Jared Spurgeon.

New York Islanders - Carolina Hurricanes 6:4
Čárový rozhodčí Suchánek byl hned při svém debutu v NHL svědkem parádní přestřelky, v níž měli navrch New York Islanders a podruhé za sebou vyhráli. Stejným výsledkem, jak se to povedlo v pátečním večeru Minnesotě.
Domácí vedli v divokém utkání 2:0 a 3:1, jenže pak ve druhém dějství vyšli naprázdno a naopak třikrát sami inkasovali. Stejný kousek se ale ve třetí dvacetiminutovce povedl i jim. Vítězný gól dal za stavu 4:4 v čase 55:35 Johnny Boychuk, výhru pečetil do prázdné branky Jordan Eberle.
San Jose Sharks - Florida Panthers 0:2

Hráči Colorado Avalanche deklasovali Washington 6:2. Hattrickem se blýskl Gabriel Landeskog, parádní večer ale prožili i pětibodový Nathan MacKinnon a Mikko Rantanen se čtyřmi body za gól a tři asistence.
Jediný gól zápasu v Torontu, kam zavítalo mužstvo New Jersey Devils, dal tři vteřiny před koncem prodloužení William Nylander. Rozhodl tak o páté výhře Maple Leafs za sebou. Zdá se, že ambiciózní tým tak opět najel na dobrou vlnu. Před současnou sérií totiž po dobrém startu do sezony nebodoval v pěti ze šesti vystoupení.
Náznak lepších časů ukázal obhájce Stanley Cupu z posledních dvou let Pittsburgh Penguins výhrou 3:1 v Ottawě. Vancouver sice během druhé třetiny smazal proti Vegas Golden Knights dvoubrankové manko, ale ve třetí části třikrát inkasoval.
Boston uspěl v Los Angeles i díky Chárově vítězné trefě nedlouho po polovině utkání. Florida zaskočila Sharks a připsala si třetí výhru z minulých čtyř utkání. Vrbata nahrál na gól Nicka Bjugstada.

1. Steven Stamkos (TBL): 2 góly, 2 asistence, 3 střely, čas na ledě 16:54
2. Frederik Andersen (TOR): 0 inkasovaných branek, 42 úspěšných zákroků, 2. čisté konto v sezoně
3. Gabriel Landeskog (PHI): 3 góly, 7 střel, čas na ledě 20:23