Kucherov

Minimální českou stopu měl pondělní program NHL. Nikdo z českých hráčů nebodoval, nepovedlo se to ani Martinu Hanzalovi, jenž si odbyl premiéru v dresu Minnesoty. Hattrickem se naopak blýskl útočník Tampa Bay Nikita Kucherov, branku a asistenci oslavil rovněž slovenský veterán Marián Gáborík.

Tampa Bay Lightning - Ottawa Senators 5:1
V naprosto jednoznačnou záležitost se proměnilo utkání mezi Tampou Bay a Ottawou. Lightning na svém ledě deklasovali kanadského soupeře 5:1 a přiblížili se příčkám, které zajišťují postup do play off.

Tampa Bay, která do utkání nastoupila bez Briana Boylea, jenž byl vyměněn do Toronta, se mohla spolehnout na individuální výkon útočníka Nikity Kucherova. Ten v rozmezí patnácti minut druhé třetiny nasázel hattrick. Všech branek navíc dosáhl v přesilové hře.
"Chceme se dostat do play off, pořád je to náš cíl," prohlásil trenér Lightning Jon Cooper. "Musíme být schopní porážet týmy před námi. Tohle bylo utkání o čtyři body a je důležité, že jsme ho zvládli."
Skvělý výkon podal v brance domácích další Rus Andrei Vasilevskiy. Celkem si připsal 39 úspěšných zákroků, nestačil pouze na střelu Kylea Turrise už ze sedmé minuty utkání.

Lightning díky výhře poskočili na jedenáctou příčku tabulky Východní konference, ztráta na osmé Toronto aktuálně činí pět bodů. Ottawa drží šesté místo.
New Jersey Devils - Montreal Canadiens 3:4 v prodl.
Velké drama přinesl souboj New Jersey s Montrealem. O výhře kanadského týmu 4:3 rozhodl až ve třetí minutě prodloužení útočník Alex Galchenyuk. Devils utrpěli čtvrtou porážku v řadě.
Domácí znovu nastoupili bez českého útočníka Pavla Zachy, který byl pro otřes mozku umístěn na listinu zraněných hráčů. Přesto Devils vstoupili do utkání skvěle. Nejprve se trefil Kyle Palmieri, po něm i Jonn Moore.
Ještě do druhé sirény ale hosté srovnali krok. Obrovskou zásluhu na tom měl útočník Alexander Radulov, jenž ke gólu přidal i dvě asistence. Vyrovnaný duel zamířil do prodloužení, kde znovu Radulov svým čtvrtým bodem v zápase připravil rozhodnutí pro Galchenyuka.

Minnesota Wild - Los Angeles Kings 5:4 v prodl.
Souboj dvou ze Západní konference vyzněl pro Minnesotu, která na svém ledě udolala Los Angeles 5:4 v prodloužení a upevnila si postavení na čele tabulky.
V dresu Wild poprvé nastoupil útočník Martin Hanzal, bodově se ale během necelých sedmnácti minut na ledě neprosadil. Hosté v utkání hned čtyřikrát vedli, jednou i pro trefě Mariána Gáboríka, domácí ale pokaždé srovnali krok. O jejich výhře pak rozhodl po 12 vteřinách prodloužení Mikael Granlund.

1.Rozparáděný Kucherov
Pouhých patnáct minut potřeboval kanonýr Nikita Kucherov, aby v duelu Tampy Bay s Ottawou nasázel hattrick. Všechny své trefy navíc obstaral v přesilové hře.
2. Pocta pro Paciorettyho
Dvěma zásahy pomohl kapitán Montrealu Max Pacioretty k výhře nad New Jersey, střelecký účet v sezoně vylepšil na 31 zásahů. Pacioretty se tak stal první hráčem Canadiens po Guyi Lafleurovi, který nastřílel minimálně 30 gólů v pěti sezonách.
3. Premiéra bez bodu
První duel v dresu Minnesoty odehrál český centr Martin Hanzal. V novém prostředí se spíš rozkoukával, během necelých sedmnácti minut na ledě vyšel bodově naprázdno. Měl těžkou pozici, teprve pár hodin před zápasem přistál v letadle z Arizony.
1. Nikita Kucherov (TBL): 3 góly, 1 asistence, 4 střely
2. Alexander Radulov (MTL): 1 gól, 3 asistence, 4 střely
3. Andrei Vasilevskiy (TBL): 39 úspěšných zákroků, 1 inkasovaný gól
Na co se těšit:
Na programu je dohromady dvanáct zápasů, skvělou podívanou slibuje zejména střet New York Rangers a Washingtonu.