nNosek

Útočník Tomáš Nosek pomohl ve středečním utkání NHL jedním gólem k vítězství Vegas Golden Knights nad Calgary Flames 7:3, díky kterému klub z Nevady vytvořil s 84 body a 23 domácími výhrami dva nováčkovské rekordy NHL. Za Flames odchytal celý zápas David Rittich a nezabránil vysoké prohře 19 úspěšnými zákroky. Forvard David Kämpf přispěl asistencí k vítězství Chicago Blackhawks nad Ottawa Senators 3:2 po nájezdech.

Chicago Blackhawks - Ottawa Senators 3:2 po nájezdech
O teprve druhém vítězství Blackhawks z posledních 11 zápasů rozhodl v sedmé sérii rozstřelu útočník Nick Schmaltz. Gólem a asistencí se na úspěchu Chicaga podílel forvard Patrick Kane, který se trefil i v nájezdech a byl vyhlášen první hvězdou utkání.
Třiadvacetiletý Kämpf pomohl v 15. minutě k úvodní brance utkání. Z vlastního obranného pásma vyslal do protiútoku Vinnieho Hinostrozu, po jehož zadovce se prosadil z mezikruží Patrick Kane. Český nováček tak bodoval poprvé po devíti zápasech.

Kämpf, který loni na začátku května uzavřel s Blackhawks jako nedraftovaný volný hráč dvouletou smlouvu, vylepšil svou bilanci na sedm bodů za dvě branky a pět asistencí z 25 utkání.
Díky výhře si mohl vychutnat svůj jubilejní 1600. zápas v NHL kouč Chicaga Joel Quenneville. V historických tabulkách je třetí za Scottym Bowmanem (2141 utkání) a Alem Arbourem (1607).
Chicago ztrácí s 21 zápasy do konce základní části na pozic pro play off v Západní konferenci 11 bodů. "Potřebujeme každý bod. V kabině pořád věříme. Potřebujeme nějakou úspěšnou šňůru, bereme to teď zápas po zápase," řekl Kane, jehož tým se po předchozí sérii osmi proher radoval podruhé z posledních tří utkání.
Vegas Golden Knights - Calgary Flames 7:3
Golden Knights se vrátili do čela NHL a mají další dva nováčkovské rekordy NHL. S 84 body z 60 utkání překonali maximum Florida Panthers, kteří jej drželi s 83 body z 84 zápasů z ročníku 1993-94. A s 23 výhrami na domácím ledě překonali zápis Hartford Whalers ze sezony 1979-80.
V souboji celkem čtyř českých hokejistů Flames třikrát smazali vedení domácích, ale vítěznou trefu si připsal ve 34. minutě Alex Tuch a gólman Rittich pak inkasoval v závěrečném dějství ještě třikrát. Mezi zklamanými byl i útočník Michael Frolík, povedený večer si naopak užívali forvardi Tomáš Nosek a Tomáš Hyka.

Nosek se zapsal mezi střelce v 52. minutě, kdy zvýšil na 6:3. Luca Sbisa vystřelil od modré čáry a český útočník před Rittichem puk tečoval. Původně byl gól připsán dalšímu stínícímu hráči Eriku Haulovi, ale po revizi videozáznamu si Nosek připsal šestý gól a jedenáctý bod ve 47. zápase v tomto ročníku.
Čtyřiadvacetiletý Hyka si mohl při svém druhém startu v NHL vychutnat vítěznou radost premiérově. V dresu Vegas debutoval při pondělní prohře s Anaheimu 0:2, a přestože nebodoval, byl vyhlášen třetí hvězdou utkání. Proti Calgary hrál 14 minut a 11 sekund, připsal si dva kladné body v bilanci plus/minus a jednou vystřelil na branku.
Anaheim Ducks - Dallas Stars 2:0
Ducks se posunuli v Západní konferenci z devátého na páté místo právě před Dallas. Výrazně k tomu pomohl brankář Ryan Miller, který si díky 41 úspěšným zákrokům připsal třetí čisté konto v sezoně a celkově 42. v 730 zápasech v kariéře v NHL.

Skóre utkání otevřel ve 14. minutě při vyloučení Antoinea Roussela dorážkou do odkryté branky Hampus Lindholm. Anaheim pečetil výsledek v čase 44:28 krátce po ubráněném 115 sekund trvajícím oslabení tří proti pěti. Ryan Getzlaf přehodil v úniku brankáře Bena Bishopa, který se mu snažil zabránit ve skórování vyjetím z branky, a snadno upravil na 2:0.
Útočník Dallasu Martin Hanzal na ledě strávil pouze čtyři minuty, poté musel pro zranění ze zápasu odstoupit.
1. Ryan Miller (ANA): 41 úspěšných zákroků, 3. nula v sezoně
2. Patrick Kane (CHI): 1 gól, 1 asistence, 5 střel
3. Luca Sbisa (VGK): 1 gól, 1 asistence, 5 hitů, 1 blok